Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek sem érdemes ilyen...

Szerintetek sem érdemes ilyen dolgokkal foglalkoznom? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elég sokat gondolkoztam azon, hogy kiírjam e a kérdést, és most jött el a pillanat, amikor megteszem. Szeretném, ha néhány jó tanáccsal látnátok el.


16 éves fiú vagyok, gimnáziumba járok, nincs túl sok barátom, hiszen elég antiszociális vagyok. Leginkább lány barátaim vannak, őket imádom és ők is engem. Mindig jellemző volt rám, hogy tőlem idősebbekkel találtam meg a közös pontot, a velem egykorúakkal nagyon ritkán vagyok közvetlen. Az osztálytársaimmal csak akkor beszélgetek, ha nagyon muszáj, vagy ha ők akarnak valamit tőlem. Kiskorom óta tanulok magán énekelni. Két éve tanulok zongorázni is. Szerepeltem már musicalben, tanultam színészetet és imádom a színházat. Érettségi után vagy az Operettszínház musical iskolájába (PBS) vagy a Színház és Filmművészeti Egyetem színész osztályába szeretnék felvételizni. Ez utóbbinál a szappanopera és folytatásos televíziós sorozatokban való szereplés lesz a középpontban.

Bocsi, csak gondoltam előbb mesélek kicsit magamról.


Tudjátok, mostanában elég sok minden miatt fáj a fejem. Lehet, hogy furcsán hangzik egy 16 éves fiú szájából, de rengeteg gondom van.

Az első dolgot elmesélem. Van egy haverom, elég messze lakik tőle, Békéscsaba mellett, én pedig Vácon. Napi szinten beszélünk interneten, barátként, nagyon jó barátként tekintek rá. Van egy osztálytársam, egy lány, aki szerelmes lett ebbe a gyerekbe. És azt hiszi, hogy én meleg vagyok (és ez nem igaz!!!) és a minap elhordott engem fűnek fának, hogy mit képzelek magamról, szálljak le a ,,szerelméről". És szó szerint féltékeny arra, hogy két fiú haverok és beszélgetnek. Amin kiakadt a csaj, hogy egyik este másfél órát telefonáltunk a haverommal. És a lány az egész osztály előtt ordította nekem, hogy (szó szerint idézem): ,,Nem veszed el őt tőlem!". Azt hiszi, hogy meleg vagyok de ez nem igaz. -_-

Össze vissza hazudozik rólam a gyereknek, srác meg nem mutatja meg a beszélgetésüket, mert ő nem akar árulkodni. Most már szóba se áll velem a haverom, azt hiszi, hazudtam neki bármiben is. Pedig én soha senkinek nem hazudok. Neki sem mondtam valótlan dolgokat Már vissza se ír a srác, nem nézi meg, amit írok, magyarul tojik rám. Amikor jóban voltunk, akkor sem volt egy bőbeszédű, akkor is csak egy két szavas válaszokat írt. De ez már kiborító. Egész nap ideges voltam, mert nem tudom mi a baja velem. Nem tettem semmi rosszat. Mostanra nagyon kicsit sikerült megnyugodnom, de még mindig béklyóz a gondolat, hogy ekkora bunkó legyen valaki.


Szerintetek mit tegyek? A kedves, megértő és tanácsadó válaszokat előre is nagyon köszönöm mindenkinek. :)



2016. dec. 10. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Írd meg neki még utoljára hogy a csaj mennyire oda van érte és azért keverte a sz@rt mert melegnek hitt.

De ezek után még ha akarná se tartsd vele a kapcsolatot. Ha ennyi esze van tartsa meg magának. Kell neked egy olyan barát aki pár alázó mondat után elfordul tőled? Szerintem nem

2016. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a legkedvesebb, legmegértőbb, legmegnyugtatóbb válaszom, hogy kb. a te korodban én is keresztül mentem ezen, ami csak azért volt hasznos számomra, mert a következő ilyen élethelyzetet már rutinosan tudtam kezelni :)

Nagyon nehezen fogadtam el, hogy az első "igazi, legjobb" barátságot el fogom veszíteni. Hónapokig "önmarcangoltam" magam, hogy mit rontottam el, de az évek során rájöttem, hogy sokszor nem is kell elrontani semmit, egyszerűen csak az élet egalizálja a kapcsolatainkat, és akivel nem jutunk előrébb, azzal szét fogunk válni.

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor írj neki egy levelet, arra nem kell azonnal reagálnia; amiben tisztázod az álláspontod, és sok szerencsét kívánsz neki. A döntés mindenhogyan az övé, de legalább képbe kerül a helyzettel kapcsolatban (ha érdekli). Ha ez a lány, vagy bármilyen körülmény már megmérgezte annyira a kapcsolatotokat, hogy ne is érdekelje, akkor meg már mindegy is.

2016. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából már sikerült felvidulnom. Egész nap remegett kezem-lában, minden bajom volt...

Azt gondolom, hogy várok 2-3 napot, amíg visszaír az eddig elküldött üzeneteimre. Azok kb. egy-két sorosak, és többször megkérdeztem tőle, hogy ,,Most mi a bajod? Miért csinálod ezt? Ekkora bunkó nem lehetsz!"...stb... Tehát körülbelül ezeket írtam neki utoljára. Látta őket és azóta sem ír vissza. De nem hat meg a dolog. Nem írok neki semmit, ki is töröltem az összes üzenetet, hogy ne lássam, mikor szívatott engem, szólt be, röhögött ki, okoskodott vagy menőzött. Remélem van annyi vér a --sípszó--ban, hogy leírja a problémáját. Bár erre kevés esélyt látok. Ha lesz erőm vagy egy minimális szánalom bennem, akkor írok neki néhány ,,kedves" szót. Bár most, hogy ekkora bunkó volt, leginkább az édesanyját tudnám ,magasztalni' néhány furcsának és bántónak hangzó szóval. De nem vagyok haragtartó típus. De nem szeretem, ha nem írnak vissza, főleg, ha én mindig rendes voltam vele.


Egyébként amikor még beszélgettünk, akkor is minden percben fel kellett hívnom a figyelmét, hogy ,,Írj már vissza kérlek!". Csak akkor írt vissza mindig, ha a mondat végén kérdőjel volt. Magyarul leszarta azt, amit írtam neki...

2016. dec. 10. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi.
2016. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak, hogy lássátok, ha érdekel:


[link]


A képen a fekete pólós, aki a szelfit csinálja...

2016. dec. 11. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:
És ki a hobbit? ;)
2016. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a legjobb ,,pajtija" (az ő szavával élve)... szép papucsok, mi? :D
2016. dec. 11. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!