Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek nyugodtan lehetek...

Szerintetek nyugodtan lehetek bunkó az emberekkel?

Figyelt kérdés

Általában velem is azok voltak, nem tiszteltek, nem vették figyelembe a véleményem sosem és gyakran ugrattak.

Teljesen jogos ha bunkón viselkedem az emberekkel, a szüleim és családomon kívül mindenkivel...


2016. dec. 24. 15:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
35%
Ne légy barom! Ez nem megoldás, ezzel csak egy olyan világot építesz, amiben senki sem szeret élni. Sajnos már így is elég sokan tévedtek el, pont így, ahogy leírtad. És most ők is köpködnek, hogy milyen szar a társadalom. Gondolkodj el a logikádon kicsit más nézőpontból! Mi lenne ha megmutatnád a helyes utat, olyan embereknek, akik már eltévedtek? Ez nem azt jelenti, hogy hagyod magad kihasználni és mindent magadra veszel amit mondanak. Hanem azt hogy emberként kezeled a "bunkót", mert ugyanolyan ember mint amilyen te vagy én. Nem kell velük puszipajtásnak lenni, ha látni fogják azt, hogy normális ember vagy és normális barátaid vannak, az értelmesebb "bunkók" megtanulnak alkalmazkodni, ami eddig elmaradt. Mivel rendes emberből kevesebb van itthon, ezért mindig ők alkalmazkodtak a tömeghez. De ennek nem muszáj folytatódnia, én hiszek bennetek rendes emberek, elő az árnyékból!
2016. dec. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem értem miért mondjátok azt, hogy azokkal is így tennék akik nem bunkók. Hisz leírtam, hogy mindenki az. Ha pedig nem bunkó akkor leereszkedő, ami még rosszabb. Az is megérdemelné a bunkó viselkedést ugyanúgy.
2016. dec. 24. 18:27
 13/26 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodtan lehetsz bunkó akárkivel. Te életed, te döntöd el. Azt fogják mondani ne legyél ilyen, meg dögölj meg, de te azt csinálsz amit akarsz.
2016. dec. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
35%

Ki vagy te kérdező, hogy hét milliárd emberről csak úgy megállapítod hogy bunkók? :D Felszexuál a kiváncsiság :D

De amúgy legyél bunkó nyugodtan, annyit fogsz elérni hogy még bunkóbbak lesznek veled az emberek

2016. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
28%

Jaj, engem mindenki csak bant, brühühü.


Nojj fel ba*ki.

2016. dec. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
28%
Sajnállak téged! És nem bántásból, hanem őszintén. Mert ugyanilyen voltam, és nem vettem észre, hogy mennyire bekorlátoztam magam, olyan események miatt amik a múltban történtek, és ha el tudom őket engedni, akkor semmi hatással nem lettek volna a későbbi dolgokra. Viszont dönthetsz így is, szíved joga. De arra figyelj, ha mélyen legbelül szenvedést okoz az álarcod, bármikor tűzre dobhatod és visszafordulhatsz. Minden felnőtt emberben ott él a tiszta gyermek, ez a valódi énje, ami sokkal erősebb annál akinek most képzeli magát, és ez még a bunkókra is igaz, akik közé be akarsz állni.
2016. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
25%
azért a bunkóknak egy jó tulajdonsága van hogy kiszámíthatóak,ezzel szemben a sok álszent hízelgő busival nem lehet mit kezdeni
2016. dec. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
28%
Nem valami jó megoldás...
2016. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

Honnan tudod, hogy azokkal nem lennél bunkó, akik nem bunkók?

A bunkóságot te veszed észre a másikban. Ha nem is ismered és azt hiszed bunkó, pedig nem az, akkor te bunkó módon fogod kezelni egy félre értés miatt.


A másik, ami fontosabb, hogy szerinted jó dolog bunkóság? Jó bunkónak lenni? Nem zavarna, hogy bunkónak kell lenned? Vagy, ha valaki azért bunkó veled, mert te is bunkó vagy vele, akkor egy ilyen öngerjesztő folytat, meddig húzodhatna?


Van olyan eset, amikor az agresszív emberek egy nagyobb agresszor hatására visszavesznek a stílusból. De ha kisebb agressziót használsz, csak még agresszívebbek lesznek. Tehát neked nagyobb bunkónak kell lenned, mint amekkora bunkó a másik. Tükörbe tudsz majd nézni a nap végén, ha te voltál a nagyobb bunkó? Ha igen, nincs semmi baj, legyél bunkó te is. De ha nem tetszik, keress másik megoldást.


Agresszió mentes kommunikáció mai divatos neve az "asszertív viselkedés". Érdemes rákeresni és kipróbálni, miként használható. Nem minden esetben működik.


A viccelődés és ugratás vissza adása is el tud fajulni kemény dolgokba. Humorral lekezelni ezeket nem egyszerű. Néha adni kell alájuk a lovat, hogy az eljussanak olyan pontra, hogy tudd, vicc, az egész amit művelnek. Azaz ellened irányuló viccet saját magadon való röhögéssel oldod fel úgy, hogy még nagyobb hülyeséget mondasz, ami vicces és látják, hogy ez téged nem fog meg.

Ez sem jó mindig.

A replika is jó megoldás lehet. Ha tudsz ütőset mondani.

Vagy az is jó, ha a szitut teszed nevetségessé. Pl "úú! Gunyoljuk a másikat, hátha attól jobb embernek tudjuk magunkat beállítani, miközben a valóságban csak a másikat tudjuk ezzel megalázni és semmivel sem leszünk jobbak." - no persze ez csak olaj a tűzre es ugyan azt éri el, mint az agresszív viselkedés.

Asszertíven ez úgy nézne ki: gúnyolódtok rajtam. Próbáltok megalázni. Én ezért szomorú vagyok, miközben szánlak benneteket. Keressetek másik célpontot magatoknak.


Amúgy az is érdekes, miért bántanak mások. Ha tudsz angolul, küldök egy videót.


Néha megoldás a bunkóság. De hosszú távon ez olyan kapcsolatot teremt, ami nem fenntartható.

2016. dec. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

17:

A francokat, a bunkóság nem zárja ki az álszentséget.

2016. dec. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!