Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezhetek sikeres,...

Hogyan szerezhetek sikeres, gazdag barátokat?

Figyelt kérdés
A cél, hogy én magam is azzá szeretnék válni. Éppen ezért a környezetemet olyan személyekké szeretném körülvenni, amilyenné én válni szeretnék (ugyanis a körülötted lévő személyek átlaga vagy)
2017. jan. 3. 08:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha Szabó Pétertől veszel inspirációt meg motivációt, akkor nem is csodálom, hogy ekkora bölcsességek zúdultak a nyakadba! Mégis hány éves vagy, 16? Ember, ezek ebből élnek, hogy az ilyen hiszékeny naiv és reménykedő szegény ördögöket beetetik a filléres életbölcsességeikkel!
2017. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
Mennyire rosszul látja itt mindenki a helyzetet, jó ég. Látszik, hogy nincsenek sikeres és gazdag barátaitok. Én nem vagyok gazdag annyira, tehetősebb igen, de gazdag direkt nem, viszont értelmes és céltudatos vagyok. Nagyon sok a kifejezetten gazdag, sikeres és szintén értelmes barátom, akiket véletlenszerűen ismertem meg. Egyszerűen bevonzom őket és motiválnak. Nem igaz, hogy a sikeres ember nem all szoba a kevésbé sikeressel. Az nem sikeres, hanem sznob, aki kizárja az alatta levőket és nem sok értelem szorult bele. Ha erdekel valamilyen szféra, akkor keress olyan embereket, akik abban sikeresek. Hidd el, hogy ha őszinte vagy és normálisan viszonyulsz hozzájuk, akkor befogadnak. Ha látják, hogy érdek és kihasználás van nálad célkeresztben, akkor nem fognak barátkozni veled, de egyébként igen. Egyik vállalkozó barátom azt mondta, hogy hihetetlen mekkora motiváció vagyok neki és hogy mennyi ötletem tetszik neki, így én is tolom őt, meg ő is engem. :)
2017. jan. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12-es, meséld már el, hogy te mégis hogy tettél szert a tehetősségre? Honnan indultál, milyen lépéseket kellett megtenned stb. Konkrétumokra vagyunk kíváncsiak, pontos tényekre. Szívesen elolvasnánk, hogy tanuljunk belőle, hogyan lehet valaki tehetős.
2017. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Végre kaptam egy normális választ is, tökéletesen egyet értek veled. :)


Kedves 62% -os: A Szabó Péter és Brian Tracy könyvek és hanganyagoknak köszönhetően egy kis töredékét kaphatsz meg belőlük, ha személyesen nem is tartozik a baráti köreid közzé. Számos top-értékesítőről olvashattam, akik az interjú során alapelvként ugyanazt mondták, mint alapvetően a Szabó Petya és Brian Tracy félék. Az ember csak talál egy kifogást, hogy miért ne olvasson ilyen könyveket, kitalálja azt a rögeszmét, hogy a szegény ember ír a gazdagságról, amelynek köszönhetően gazdag lesz a szegény emberek miatt.


Mondd csak kedves 62% -os személy (vagy bárki más). Akinek sok-sok millió, sőt, dollármilliárdjai vannak, (pl. Donald Trump) szerinted érdekli-e a szerzőt az a viszonylag kicsinek mondható pár milliónyi bevétel, amelyet a könyvből szerezne? Vagy legyen szó Kiyosaki -ról, aki ingatlanbefektetésekből szerezte meg a dollármillióit. Ezen könyvek olvasásával, vagy a sikeres ember életmódjának, a "sikeres szokásainak" gyakorlatban való alkalmazásával te önmagad is folyamatosan fejlődsz. Az alkalmazkodás mindig jelen van. Az iskolákban ezért ültetik az okosabb tanulókat a gyengébbekhez.


S látod, kedves 62%. " Szívesen elolvasnánk, hogy tanuljunk belőle, hogyan lehet valaki tehetős." feltételezem ugyanarról a személyről beszélünk. Mivel saját bőrödön megtapasztaltad, hogy a 72% -os személy rendelkezik egy potenciállal, el akarod lesni azt, tanulni akarsz tőle, mivel benned is megvan a vágy, hogy sikeresebb légy, hogy feljebb lépj. Ezért is hasznosak ezek a könyvek.


Sikert pozitív önkép nélkül pedig nehezen lehet elérni. Aki meg nem akar sikeres lenni, az úgy is megelégszik a biztonságos, fix fizetésű munkahelyével és robotol az élete végéig, s szídják a gazdagabb réteget, megvádolják őket azzal, hogy a pénzét lopással, csalással szerezte meg. Egyszer Monk Péter mondta a Frei-dossziéban, hogy Magyarországra még a keleti mentalitás jellemző, de egyre inkább halad a nyugati mentalitás felé, aminek nagyon örül.

2017. jan. 5. 15:04
 15/18 anonim ***** válasza:

Aggódom érted, kérdező... Nagy csalódások fognak érni, nagy szomorúságok. Egy igazi barát az kincs. Magunkról tudni, hogy ki vagyok én (ugyanis nem valaminek az átlaga) - és mivé akarok válni?

az bölcsesség.

Ezt nem lehet lecserélni büntetlenül hírnév-vagyon-rangra..


A Tao Te Kingből

*

Mi fontosabb: a hírnév, vagy a saját éned?

Mi ér többet: a testi jólét, vagy a vagyon?

Mi rosszabb: nyerni vagy veszteni?

A régiek azt mondták:

Aki szenvedélyek rabja, az könnyelműen sokat elpazarol.

Aki sokat gyűjt, sokat veszthet.

Aki megelégedett, az nem szenved lealacsonyítást.

Aki önmagát fékezi, elkerüli a veszélyt.

Aki megelégszik a Tao-val, azt a Tao maradandóvá teszi.

*

Mert a nagy Taot rendkívül egyszerü elérni,

de az emberek szeretik a mellékutakat.

Ahol a paloták a kelleténél pompásabbak,

a mezőkön gyom burjánzik és a magtárak üresek,

ahol díszes tarka ruhákat öltenek,

ahol cifra kardokat viselnek,

ahol evés-ivásban mértéket nem tartanak,

ahol vagyont, kincseket gyűjtenek,

ott rablóvilág uralkodik, nem a Tao.


(LaoCe Tao Te King, Weöres S. ford.)

2017. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom most eldönteni, hogy te most csak trollkodásból írtad ezt a hozzászólást, vagy tényleg komolyan gondolod. Egyik sem túl jó változat.


Mégis mi köze van az énképnek meg a "pozitív életszemléletnek" a sikerhez? Vegyél egy átlagos magyar dolgozó embert. Tegyük fel ott van minimálbéresként, és eldönti, hogy ő pozitív ember lesz, lelkesedni fog, csupa móka és kacagás lesz a napi rutinja és egy optimista szemüvegen keresztül látja a világot.

ÉS AKKOR MI VAN?


Talán attól többet fognak neki kínálni a munkahelyén? Talán több álláslehetőség lesz? Talán csökkenni fognak az adók? Talán a semmiből tőkéje lesz, amivel gazdálkodhat? Talán az adósságai elpárolognak?

Hát egy nagy lóf.aszt!


Ez az egész önfejlesztés iparág pont arra épül, hogy a boldogtalan embereknek hamis remény ígéretét kínálják! Hogy látni fogod a fényt az alagút végén, csak vedd meg a könyveiket, fizess be az előadásaikra, és te is csupa boldogság leszel.


De had súgjam meg: SEMELYIK önfejlesztő könyv, semelyik előadó SOHA nem tárta a közönsége elé, hogy KONKRÉTAN miből lett pénze. Szabó Péter mit nyilatkozott? Hogy hajléktalan volt, majd kért kölcsön pénzt egy öltönyre. Aztán kinevezték igazgatóvá. Ennyi. Semmi konkrétum, hogy mégis ez melyik cég volt, hogyan válogatták be, hogyan történt az interjú, miért őt választották be, érted? SEMMI TÉNY. Csak üres szövegek. Ráadásul kamuszagú az egész. El tudod képzelni, hogy egy nincstelen hajléktalant, akinek a legkomolyabb munkája az asztalok letakarítása volt IGAZGATÓNAK neveznek ki? Ilyen csak a mesében van!


Én azért írtam az előttem szólónak, hogy tárja fel, hogy ő hogy csinálta, mert ezt még soha egyetlen egy embertől sem hallottam, aki azt hirdeti magáról, hogy sikeres. Csak annyit, hogy "légy pozitív" meg "bízz magadban". De ezek bullshit-ek!


Azonban olyan ember vagyok, aki kész beismerni, hogyha téved, éppen ezért arra kérlek - és nem csak téged, hanem bárkit - hogyha tud nekem egyetlen olyan esetet mutatni, hivatkozni, linkelni, amelyben egy ilyen agyonsztárolt sikersámán elmondja részletesen, hogy hogyan lett milliomos a semmiből, azt megköszönöm, és elismerem, hogy nincs igazam.


De mindenképp ilyen motivációs tréner legyen! Ne olyan figura, aki kitalált egy telefonos alkalmazást, vagy ilyesmit. Már csak azért se, mert akkor azt kellene válaszolnom, hogyha ez ilyen egyszerű, akkor miért nem lettetek már ti is milliárdosok ebből ahelyett, hogy gyakoriznátok. Spóroljuk meg ezt a kört.



Végül pedig az a véleményem, hogy a sorrend nem összekeverendő. Ha lenne nekem is legalább akár csak nettó fél millió forint bevételem havonta egy hasonlóan megterhelő "munkával", mint a motivációs trénereké, hidd el, én is olyan csupa pozitív energia lennék, hogy még álmomban is fülig érne a szám. De amíg az emberek ennyire alacsony életszínvonalon élnek, addig nincs mire pozitívnak lenni.

2017. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Őszintén azt is bánom, hogy válaszolok mondanivalódra, de azért hátha hasznos lesz a többiek számára (ha a későbbiekben nem fogok válaszolni, az nem azért lesz, mert betojtam, hanem azért, mert nem pazarolom az időmet rád).


"Vegyél egy átlagos magyar dolgozó embert. Tegyük fel ott van minimálbéresként, és eldönti, hogy ő pozitív ember lesz, lelkesedni fog, csupa móka és kacagás lesz a napi rutinja és egy optimista szemüvegen keresztül látja a világot.

ÉS AKKOR MI VAN? " > Végeredményben pozitívabb lesz az önképe, sokkal jobban fog teljesíteni. Az emberek 90%, vagy még annál is több nem rendelkezik semmilyen céllal. Miután leérettségiztek, vagy befejezték az egyetemet, az elsődleges céljuk az az, hogy szerezzenek egy jól fizető, biztonságos állást. Ezt nevelték belünk az iskolában a tanárok és szüleink is, valamint csak ezt láttuk mi magunk is. Nézd csak meg az igazán sikeres, vagy akkor szólítsuk gazdag embereket: nem mindenkinek van diplomája, sőt, valakinek még érettségije sincs (van egy történet. A tanár morgott diákjára, hogy nem járt iskolába. A diák visszakérdezett tanárjára, hogy mennyit keres. A tanár azt mondta, hogy évi 20 ezer dollárt. A diák azt mondta, hogy autók viszonteladásából kétszer annyit keresett meg az azt megelőző évben, ezzel kiviharzott a teremből. Azóta dollármilliomos lett a delikvens, érettségi nélkül). Tehát, ha a szegény embernek netán támadna egy remek ötlete, azt csak a környezetében lévő, szintén szegény emberekkel megosztaná, 99%, hogy a környezetében lévő emberek legnagyobb része lefogja beszélni az ötletéről: "ne kezdj bele, úgysem fog sikerülni, túl nagy rizikó" stb. Erről jut eszembe egy történet, Moses nagyiról. (ha valaki nem ismerné, itt a történet: [link] ) Nos ezért is jó, ha a környezetetben lévő emberek pozitív töltetűek, sikeres gondolkodásmódúak, konstruktív kritikával látnak el. Ezért vagy a körülötted lévő emberek átlaga, ha tetszik a tény, ha nem.



"Talán a semmiből tőkéje lesz, amivel gazdálkodhat? Talán az adósságai elpárolognak? " > így van, ezen problémák megoldásához az úgynevezett "pénzügyi IQ -t" kell fejleszteni. Pl. szinte a semmiből is lehet létrehozni tőkét, befektetési ingatlan vásárlásával (vagy bármi mással, minden embernek más fekszik igazán).


"Ez az egész önfejlesztés iparág pont arra épül, hogy a boldogtalan embereknek hamis remény ígéretét kínálják! Hogy látni fogod a fényt az alagút végén, csak vedd meg a könyveiket, fizess be az előadásaikra, és te is csupa boldogság leszel. " > egyik alapszabály, hogy a tudást minél olcsóbban szerezd meg! Bevallom, én még nem költöttem egy forintot sem ilyen anyagokra, inkább letöltöttem a netről ingyen és azt a pénzt, amit kiadtam volna, inkább befektetem.


"De had súgjam meg: SEMELYIK önfejlesztő könyv, semelyik előadó SOHA nem tárta a közönsége elé, hogy KONKRÉTAN miből lett pénze" > Szabó Petyáról nem hallottam sehol, hogy igazgató volt. "Vezetőről" hallottam, ami azért egy kicsit parasztvakítás :D Szabó Péter (biztosítási) ügynök volt, a biztosítók feszengenek a "vezető" megnevezésű pozícióval (az önéletrajzban nyilván felhasználja ezt a jelzőt a jobb eladhatóság érdekében), biztosítási ügynök pedig bárki lehet, csak az emberek nem akarnak azok lenni, mivel nem kapnak fix fizetést minden hónapban és félnek az egész vállalkozói jogviszonytól, stb. Egyébként ahány sikeremberről olvastam, mindenki (de szinte mindenki) rendelkezik Sales -esként kezdte (ahogyan Brian Tracy is).


"Én azért írtam az előttem szólónak, hogy tárja fel, hogy ő hogy csinálta, mert ezt még soha egyetlen egy embertől sem hallottam, aki azt hirdeti magáról, hogy sikeres. Csak annyit, hogy "légy pozitív" meg "bízz magadban". De ezek bullshit-ek! " > azért nem hallottad, mert nem olvasol eleget, pedig számtalan ilyen könyv létezik. :P


"Azonban olyan ember vagyok, aki kész beismerni, hogyha téved," > nem úgy néz ki, mivel írásodból ítélve, személyed ösztönösen ellenkezik, nem akar befogadni semmilyen információt. Az ember nem szeret változni, s ha olyan információ jut tudomására, amivel nem igazán ért egyet, azonnal negatív érzelmek törnek fel.


"tud nekem egyetlen olyan esetet mutatni, hivatkozni, linkelni, amelyben egy ilyen agyonsztárolt sikersámán elmondja részletesen, hogy hogyan lett milliomos a semmiből" > Robert Kiyosaki. Olvasd el Best Seller könyvét, a gazdag papa, szegény papát, mondhatjuk, hogy veszteni valója nincs az embernek, ha elolvassa, s eddig bárkinek is ajánlottam, mindenkinek kivétel nélkül tetszett. Miután elolvastad, leírhatod nekem privátban a véleményed. Itt a link a könyvről:


[link]


"hogyha ez ilyen egyszerű, akkor miért nem lettetek már ti is milliárdosok ebből ahelyett, hogy gyakoriznátok." > azért, mert az ember, ha meg is szerzi az elméleti tudást, nem lesz hajlandó átvinni azt a gyakorlatba, mivel "fél a rizikótól", mivel a vállalkozás "kockázattal jár". Ennek az embernek azt mondanám, hogy sokkal, de sokkal nagyobb kockázat, ha nem csinál semmit. Van egy nagyon jó közmondás:


""Jobb valamit nem tökéletesen megtenni, mint a semmit tökéletesen."

Robert Schuller"


"De amíg az emberek ennyire alacsony életszínvonalon élnek, addig nincs mire pozitívnak lenni." Nos igen, az emberek zöme azt hiszi, hogy a nagyobb fizetés megoldást jelentene problémájukra. A kulcs nem a nagyobb bevételen van, hanem a passzív jövedelmen.


Remélem hasznára válik bárkinek ez a kérdés. Ahogyan említettem korábban is, az emberek legnagyobb része butaságnak tartja és megy a maga útján. De ha már ezer olvasóból egy embernek felkeltette az érdeklődését a hasonló gondolkodásmód, akkor már megérte. :) Ahogyan azt Szabó Petya mondaná: a világban lényegében minden agymosás. Te döntöd el, hogy mivel mosatod át az agyad: pozitív, vagy negatív töltetű információkkal. Van-e vesztenivalója az embernek, szimplán a gondolkodásmódjának a megváltoztatásával? :)

2017. jan. 5. 17:04
 18/18 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy mindketten kitartunk az álláspontunk mellett, és esély sincs rá, hogy a másik fél véleménye akár egy kicsit is változzon, ezért ennek a vitának fölösleges a folytatása.


Te úgy gondolod, hogy az ember belső világa, a pozitív világképe fogja sikerre vinni, én meg úgy gondolom, hogy ezek a tényezők abszolút nem számítanak semmit. A fejedben átprogramozhatod akármennyire a dolgokat, lehetsz te akármennyire optimista és csupa lelkesedés, de a valóságot ez nem befolyásolja. A játékszabályok attól még ugyanazok maradnak.


Valószínűnek tartom, hogy még eléggé fiatal vagy, maximum egyetemista lehetsz, de nem lepődnék meg, ha csak tizenéves lennél. Való igaz, amíg az ember nem szerez saját tapasztalatokat a pénz világáról, addig sokkal rózsaszínebben látja a dolgokat, bevallom, ezzel annakidején én is így voltam. Csakhogy, amint kilépsz az egyetemről, és ott tartasz, hogy pénzt kell teremtened, és bele kell adnod a családi kasszába is, a dolgok sokkal sötétebbekké válnak. És egy idő után te is rá fogsz jönni, hogy hiába vagy jó a szakterületeden, hiába állsz neki motiváltan, ahhoz, hogy elérd az anyagi függetlenséget, ezek a dolgok nagyon keveset számítanak. Kemény munka, sok munka, szorgalom, odaadás... semmit nem ér.

Az eredmények számítanak, és hogy minél kevesebb erőfeszítéssel érd el. (Ezért is a legjobb a passzív jövedelem.)


Márpedig a harmadik évezredben az érvényesülés kulcsa meglátásom szerint a következők: jó családi háttér, jó ismertségi kör, jó kapcsolatok, szerencse, tőke.

A gazdag körökbe való bekerüléssel megpróbálhatod elérni, hogy ezen tényezők némelyikére szert tegyél, de csak úgy a két szép szemedért senki nem fog téged kiemelni.


Végül pedig a vitánk során mi most bemutattunk két teljesen különböző álláspontot. Ítélje meg mindenki maga, hogy melyik áll közelebb a valósághoz.

2017. jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!