Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnak lehet nevezni azt az...

Barátnak lehet nevezni azt az embert, aki belemondja az arcotokba, hogy "ő és ő és ő fontosabb barátaim, mint te" - létezik ilyen "rangsorolás"?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy valaki vagy a barátom, vagy nem.

Ha valaki a barátom, nem sértem meg azzal, hogy azt mondom neki, hogy "te nem vagy nekem annyira fontos, mint ő, ő fontosabb, és mindig ő az első nálam".


Ezt a napokban kaptam egy olyan lánytól, akiről azt hittem 3 évig, hogy a barátnőm. Amikor bajban voltam a 3.év végén, nem volt ott mellettem, mert valami kolleginával elkezdett legjobb barátnőset játszani. Épp egy krízis után voltam de neki fontosabb volt, hogy az "új legjobb barátnővel" töltse az idejét.


Megharagudtam rá, töröltem. Ő nemrég elkezdett emailezgetni, hogy neki így-úgy fontos a barátságunk, és nem szeretné elveszíteni.


Én erre leírtam, amit akkor kellett volna már, hogy mennyire rosszul esett, hogy amikor baj volt, nem állt mellém, és hogy milyen dolog ez, hogy 32 évesen ott tart, hogy olyat játszik, hogy "most ő legjobb barátnőm".


Előttem egyébként volt neki majd 20 évig egy másik "legjobb barátnője" akivel, amikor konfliktusuk volt, hagyta a 20 évet veszendőbe menni, mert "neki ez kényelmetlen". No konfliktusrendezés.


Nagyon csalódott vagyok. Ilyeneket mondott most az őszinteségemre, nem értette, amit mondok, hogy "bocs, de imádok vele lenni, és nekem ő már egy ideje az első, akivel naponta többszöri kapcsolatban vagyok, én ilyen vagyok, kell mindig 1 db legjobb barátnő, veled nem találkoztunk olyan rendszeresen, ezért nem lett az" - de igen egyébként, de ezt nagyon elfelejtette.


"Fontos vagy, de ha találkozunk, jó, ha nem, úgyis jó, nekem ő a legfontosabb".


Csak nekem furcsa és gonosz ez az egész?



2017. febr. 2. 00:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%

Majdnem teljes mértékben egyetértek veled, de bontsuk most ketté a témát picit.


-Általánosságban:


Az emberi kapcsolatok között, ha nem is egy rangsor, de egyfajta kölcsönös kémia, a barátság szorossága, közelsége illetve általános jellemzői bizony eltérhetnek. Szóval könnyen lehet az, hogy valaki az egyik barátjával képes megbeszélni teszem azt a szexuális problémáit, míg másikakkal nem. Ez persze nem jelenti azt, hogy az utóbbiak kevésbé fontosak, pusztán azt, hogy a barátság természete eltér. Ugyanakkor, ha egy barátomnak segítségre van szüksége, akkor kérdés nélkül segítek neki. A rangsorolgatás és a barátok összehasonlítása szerintem sem egy előnyös tulajdonság, de mégis sokan teszik ezt, persze az értelmesebbje, akinek megfelelő érzelmi intelligenciája illetve szociális készségei vannak ezt próbálja nem zavaróvá tenni és nem dörgöli senkinek az orra alá sem.


-A te eseted:


Itt szerintem kétségtelenül neked van igazad. Én is valami hasonló helyzetben vagyok jelenleg, és teljesen át tudom érezni, hogy hogyan élheted meg ezt az egészet. Az, hogy a barátságok néha kicsit elfáradnak az szerintem előfordulhat. Még akár azt is el tudom képzelni, hogy valaki egy új ismerőssel több időt tölt, mint a régiekkel, bár én ezt őszintén elítélem.


Viszont ha nem állt ki melletted, amikor bajban voltál, akkor egész egyszerűen SOSEM volt a barátnőd. Egyetlen pillanatig sem, nekünk, megfelelően nevelt és szocializált embereknek ez elképzelhetetlen, viszont sajnos vannak olyanok, akik a barátságot vagy úgy általában az emberi kapcsolatokat valamilyen személyiségbeli torzulás miatt nem tudják helyén kezelni. Ez önmagában a tapasztalataim szerint utalhat egyfajta éretlenségre és szociális készségek hiányára, de egy teljesen önközpontú, már-már nárcisztikus személyiségre is.


A szóban forgó csaj esetében a legnagyobb árulkodó jel az, hogy azt a 20-on éves barátságot is hagyta veszni a konfliktus miatt. Az ilyen sajnos majdnem biztosan nem értékeli a többi embert, adottnak tekinti őket és úgy gondolja, hogy számára alapvető, hogy ezek az emberek érte vannak, és neki nem veszteség, hogyha megszűnik a barátság, mert hát 'úgyis ők vesztettek el engem' és az önközpontú személyisége miatt értékesebbnek látja magát a barátainál, még ha nem is tudatosan is.


A megjegyzése arról, hogy "nekem kell egy legjobb barátnő, aki nem te vagy" bizony valóban elég dühítő, és bizonyos emberek így látják a világot, de a leírtak alapján nem tartom kizárnak, hogy a csaj egóját bántotta a dolog, hogy te egyszerűen továbbléptél rajta, és emiatt próbált a bőröd alá mászni ezzel a gusztustalan megjegyzéssel. Valószínűleg ő pontosan tudta, hogy neked ez probléma volt korábban is és erre direkt rá akart játszani, mert az ilyen emberek számára a legdühítőbb az, hogyha valaki egyszerűen ignorálja őket. És a legutolsó pontig próbálja éreztetni, hogy neki nincs szüksége rád, neki így is-úgy is jó.


A döntés nyilván a tiéd, és ha nem szeretnéd vele teljesen megszakítani a kapcsolatot, akkor találkozz vele nyugodtan, de soha ne felejtsd el, hogy valójában nem számíthatsz rá, barátként ne kezeld az ilyent ha rám hallgatsz, de ha képes vagy úgy kezelni, hogy megbeszéled vele a Trónok harca legújabb epizódját és kerülöd a személyes témákat, illetve nme vársz tőle segítséget és megértést, akkor az egy jó kompromisszumos megoldás lehet. De a legjobb valószínűleg az lenne, ha többet szóba se állnál vele. Ahogy múlik az idő előbb-utóbb az ilyen emberek is rá fognak jönni arra, hogy mit csináltak rosszul. Akkor már viszont késő lesz.

2017. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Woow, kedves utolsó válaszoló :) nagyon köszönöm, hogy ilyen mély, értelmes, hosszú választ írtál, nagyra becsüllek érte :) ma már jobb azért, és ezzel a ...al biztos, hogy többet az életben nem állok szóba.

Tegnap két barátom, egy fiú, egy lány is, olyan nagyszerűen mellém álltak, a fiú fogott és elvitt csavarogni, beszélgettünk, röhögtünk, a lány pedig 3 órás Viberezéssel kiterápiázta belőlem ennek a mérgező dolognak a nagyrészét.

Sokat segített azonban a Te, és a többi itteni kedves ember is.

Azon gondolkodtam, hogy tulajdonképpen ezeknél a barátaimnál, akik már több mint 10 éve barátaim, soha eszembe se jutott megkérdőjelezni, hogy hol vagyok az életükben, szeretnek, legjobb barátaik közé sorolnak.

Ennél a fenti személynél tulajdonképpen sokszor megkérdőjeleztem az őszinteségét.

Többször láttam, hogy rendezte a konfliktusait más "barátaival" akikről addig áradozott.

Volt akire a telefont bxxta rá, miután elküldte oda, csak mert az illető óvatosan próbálta vele megértetni, hogy min kellene változtatnia.

De volt, hogy a jelenlétemben mondta az akkori (ekkor még új volt az ismeretségünk) legjobbbarátnőről, hogy de jó, hogy végre elment tőlük, mert már úgy idegesítette, és milyen gáz, hogy neki nincs pasasa, ezért nem tudnak négyesben programot csinálni.

Kicsit róttam magamat, mert végülis tudtam valahol, hogy nem rendes, csak úgy hittem, hogy talán tévedek, de itt erről volt szó, trágya ember az trágya ember.

Köszönöm mindenkinek! Szép napot Nektek!

2017. febr. 4. 22:19
 23/25 anonim ***** válasza:

Nálam van ilyenféle rangsor a barátaim között, de nem mondom az arcukba, ha esetleg mást jobban szeretek náluk. Oké, ha konkrétan kérdezik, akkor megmondom, hazudni nem szoktam, de utoljára óvodában kaptam ilyen kérdést, hogy "ki a legjobb barátnőd?" És igazából engem se nagyon érdekel, hogy másnak hányadik legjobb barátnője vagyok, csak érezzük jól magunkat együtt, ennyi. Nyilván mindenki másmilyen, ezért minden barátságnak más a minősége. Valakivel több mindent lehet csinálni, valakivel kevesebbet, és nyilván akivel több programban tudunk együtt részt venni, azzal több időt töltök együtt.

Egyedül a páromnak szoktam mondani, hogy ő az első nekem. A barátaimnak viszont kínos lenne mondogatni, hogy "Jani után te vagy a második", meg " te vagy a kilencedik legjobb barátnőm" és hasonlók.

2017. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván kilencedik nincs senkinek, de az elsőt (ami lehet akár egy teljes társaság is) meg lehet különböztetni.
2017. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
59%
És ez attól független, hogy kimondod-e, vagy adsz-e neki nevet.
2017. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!