Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság, haveri társaság...

Barátság, haveri társaság hanyagolása? Leépítése?

Figyelt kérdés

A haveri körömmel 5-6 ember kb. 7 éve kerültünk össze még anno egyetemen ismertük meg egymást. Azonban mostanság eléggé kezd kivilágosodni számomra, hogy nem csinálunk mást csak ugyanazokat a dolgokat, már több éve, semmi változatosság, hiába mondom, hogy menjünk ide vagy oda. Kiállításokra, előadásra, vagy esetleg járjunk el más társaságba, más kommunikációra képes emberekkel új ismeretségeket kötni. Nem. Ők még kissé le is hurrogtak emiatt, hogy miért akarok más emberekkel ismeretséget kötni. Ez kicsit rosszul is esett. Ennek ellenére hívtak még múlt hónapban, hogy menjek el velük, a lakásukra, mindig ugyanazt csináljuk és én eljutottam arra a pontra, hogy ez számomra már nem kielégítő és a beszélgetéseink során felmerülő témák sem kényelmesek számomra: folyamatosan a kockulás és ivás, és egyéb marhaságok, és ebből én már kinőttem. Miért kell mindig a buli és ivás körül forogjon a "szórakozás" jelentése? Kétszer voltam buliba, de ennyi.


Húszas éveim végét járom és nekem ez már nem pálya, nekem több kell, járjunk el pl. társasozni más körökbe, egy színház, kiállítás, rendezvények, koncertek stb. Vagy csak egy szimpla jóízű beszélgetés a hétköznapi témákról, vagy mélyebb dolgokról.


Szerintetek szépen építsem le őket, majd észreveszik magukat? Vagy mit csináljak? Nem szeretnék bunkó lenni velük, már volt olyan alkalom, hogy ők, legalábbis egyikük bunkó módon leszólt, arra megsértődtem egy cseppet.



2017. márc. 1. 20:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Nincs sok haverom, barátom meg egy sem, de szerintem ez adott szituációban derül ki, ki az és ki nem. Ennek ellenére nem vallom a "Ha ló nincs, jó a szamár is" elvet.
2017. márc. 1. 20:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Marhaság másokra "várni", ha egyedül is mehetsz bárhova...egy kiállításon senki sincs-lesz egyedül, ha érdeklődő.A beszélgetésekből mindig alakul valami, de legrosszabb esetben egy emlékezetes nap.

Ha biliárdozni megy az ember, elkezdi egyedül és hamarosan lesz partner hozzá s így tovább minden téren.

A többieknek meg lehet említeni a programot, amire lépsz és lehet jönni vagy nem, te most ott leszel és kész...ennyi.

Ha így ülsz a haveri kupacban, az unalomtól hulla részegre iszod magad pár év alatt:DDD

Azt neked kell tudni róluk, hogy barátok vagy haverok vagy csak piás cimborák...és mit érnek neked és te nekik...

A régi erotikus kiállításokat én sose bántam meg vagy az autós, motoros, divat, bringás, ékszer...sok volt és mind élmény, hiszen azokért is érdemes élni vagy nem ;)

2017. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális az, ha új dolgokra vágysz, hisz miért kereteznéd be magadat, miért építenél magad köré falakat vagy határolódnál el az újdonságtól?


Hasonló cípőben járunk egyébként azt kell mondjam. :)



Ezer éve nem beszélgettem politikáról, lokális változásokról, körnxezetvédelemről, stb.

Helyette csacsogok fölöslegesen a műkörmökről meg a cicmákról, és halál unalmas, de persze a beszélgetőpartnereim többnyire rokonok és munkatársak....


Én a helyedbe nem építeném le őket. Inkább próbálj egyedül elmenni kirándulni, túrákra, kiállításra, előadásokra, színházba is akár. Keress magadnak új hobbit, légy sokat szabadba, vagy olyan helyen ahol feltöltődhetsz, menj el egyedül strandra, vagy keress egy helyi klubbot, ami érdekelhet.


Persze tartsd a kapcsolatot a haverjaidda is, közben légy nyitott, ne legyél felszínes (pl. szóba elegyedsz egy sráccal, aki jófej, de mondjuk nem mutatkoznál vele, mert kopasz vagy mert szőke (csak mondtam valamit ...) vagy egy lánnyal, aki kedves, de molett. szóval légy kedves, érdeklődő és menni fog :)


Nekem pl. nagy álmom, hogy egyszer lestoppolok a Balatonra :) Jövő nyáron tényleg megteszem :)

2017. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ök is és újak is egyszerre.
2017. márc. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!