Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Te mit választanál a helyemben...

Te mit választanál a helyemben? A magányt, vagy egy olyan társaságot ami gátol a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon régi társaság akivel mostanában nem beszélek,de még kb, 1-2 hónapja minden nap együtt lógtunk. Az a gond,hogy rajtuk kívül nem nagyon van akivel eltudnék menni bárhova is. De úgy gondolom hogy amióta nélkülük élem az életem azóta előrébb tartok az emberi kapcsolatokban és a céljaimban is. 4 éve ismerem őket,de 1 kezemen megtudom számolni hogy hány olyan embert ismertem meg általuk akik értelmesek,sőt inkább nagy részük gyakorlatilag alja társadalmi réteg. Szóval te a magány mellett döntenél vagy inkább tartanád velük a kapcsolatot ugyanúgy mint eddig?
2017. ápr. 13. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen a magányt választanám.

Bár ez személyenként változhat de szerintem ló helyett nem jó a szamár.Vagyis csak azért ne legyél velük mert egy társaságba akarsz tartózni és még te is látod hogy csak lehúznak téged és jobb nélkülük.

2017. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem értem ha jól érzed magad velük akkor miért ne lehetne megtartani a barátságot.

nyilván jön mindjárt a sok kamus akik ugye le is fognak pontozni hogy bizony ők inkább magányosak lennének mintsem ilyen emberek legyenek a barátaik, de aki ez alapján választ barátot vagy lök el magátol az szégyelje magát. Te sem véletlenül tartozol közéjük csak szégyelled még magadnak is bevallani lehet probalkozni hogy másnak mutasd magad de csak ideig oraig fog menni ahogy te is tapasztalod hisz hiányzik a régi társaság. Nem véletlenül nem tudsz (vagy nemakarsz) másokkal kapcsolatot kialakitani. Ebben az életstilusban érzed jól magad nincs ebbe semmi gond ne akarj senkinek se megfelelni.

2017. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én még szeretem is a magányt (és nem vagyok kamus, kedves második válaszoló).


Mégis, ez olyan helyzet, ahol nem gondolom, hogy a kettő kizárná egymást. Egyfelől, ha visszahúznak, és te úgy gondolod: "hogy amióta nélkülük élem az életem azóta előrébb tartok az emberi kapcsolatokban és a céljaimban is", akkor célszerű eltávolodni tőlük. Ez nem a barátság eldobása, hanem a felismerés, hogy nem volt igazi barátság, inkább amolyan haverság, és a felismerésből fakadó észszerű lépés. Ez viszont nem jelenti azt, hogy feltétlenül értéktelen volt a kapcsolat, hanem egy lépcsőfok a fejlődésedben (nem lehet mindjárt a csúcsra ugrani). Tehát nem kell szélsőségesen vagy az egyik vagy a másik mellett dönteni, csak felismerni, hogy mi az, amit még nyújtani tudtok egymásnak. Lehet, hogy csak a közös szórakozás marad, de az is valami, sőt: szerves része az életnek. Lehet, hogy az sem: akkor útjaitok közös pontjának végére értetek, elválhattok békében. A lényeg, hogy tudd, hol van a valódi helyük a mércéden, és ne akard őket magasabbra helyezni (mert akkor visszahúzó erővé válnak), ugyanakkor alacsonyabbra sem (mert azt meg nem érdemlik meg; négy évet együtt voltatok, még ha tételezzük fel, hogy tévedés is volt, akkor is lehet belőle tanulni).

Végső soron neked kell eldöntened, hogy a skálán hova helyezed őket, de fontos, hogy ne csak a két végpontot lásd.

2017. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
választhatnál értelmesebb embereket is....vagy a szomorútény az ,hogy te is ilyen retardált lehetsz,aki csak ilyeneknek kell.
2017. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!