Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek is én sértődtem be?

Szerintetek is én sértődtem be?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Itt elkezdtem egy lánnyal beszélgetni. Úgy éreztem kialakulhat egy klassz barátság. Volt egy családi gondja, amiben tanácsot adtam. Tegnap lezárta az egészet annyival, hogy hagyjuk már ezt.


Nemrég próbáltam volna vele kultúráltan megbeszélni a dolgot, hogy nem így kéne megköszönni egy tanácsot, hogy jaj hagyjuk már ezt, akkor jaj én sértődök be, röhejes vagyok... Nagyon lelkes volt az elején, hogy hú, de nagy barátnők leszünk, de úgy látszik már megint átvertek. Egy szimpla, jóindulatú tanácsra ez a köszönöm, hogy jaj hagyjuk már ezt?



2017. ápr. 15. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Azt írtad családi gondja volt. Lehet, hogy terelni akarta a témát ezzel, hiába adtál tanácsot, én se szeretem, ha ilyen témák vannak terítéken.

Te jó barátnőhöz híven tanácsot adtál neki, Ő ezt nem fogadta meg/inkább témát lapozott. Úgy gondolom ennyi, én ennek nem kerítenék nagyobb feneket, sajnálom, ha ettől ez ennyire felzaklatott. Ő is kezelhette volna másképp, úgy gondolom mindketten hibásak vagytok. Neked nem kellett volna előhozakodni és kivágni a hisztit, neki meg csak szebben kellett volna lecsitítani a témát.

Ettől ne érezd magad rosszul, ez nem átverés, csak máshogy reagált, mint vártad volna.

2017. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem erőltettem volna. Ha nem szeretne róla tovább beszélni, hagynám. Ha akarja mondja, ha nem, hát nem.

Hát mondjuk illet volna megköszönnie, hogy tanácsot adtál neki. De ha te erőltetted, akkor ne csodálkozz, hogy így reagált.

2017. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Leírásod alapján elég zakkantnak tűnik.
2017. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem erőltettem, csak megkérdeztem. A hisztit sem vágtam ki. De én nem így reagálnék le valamit. Elintézném annyival, hogy köszönöm, hogy segíteni akartál, de hagyjuk ezt a témát. Az átverésen meg azt értem, hogy mindennap leírta, hogy jaj, de szeret és nem lesz vége a barátságnak, erre ma úgy beszélt velem pár perce, mint a kutyával.
2017. ápr. 15. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Te úgy reagálnál, Ő így reagált. Nem vagytok egyek, mindenki más, ezt el kell fogadnod. Azért, mert leírta napi szinten, hogy szeret és nem lesz vége a barátságnak, ez nem átverés. Neked is tenned kell egy barátságért. Két félből áll, meg kell beszélni a dolgokat, nem kiakadni egymásra, arra, hogy a vártnál máshogy reagál le valamit.
2017. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én leírtam neki normálisan, hogy ezzel a reakcióval egy kicsit megbántott, mire elkezdett flegmázni velem, hogy ő volt velem túl elnéző és semmit nem tett. Mondjuk igazatok van kezdem belátni. Amikor elkezdtünk egymással beszélgetni, akkor leírtam neki világosan az érdeklődési köreimet, amikre abszolút nem figyelt. Én is hibás vagyok. Sőt inkább én. Már az elején tudnom kellett volna, hogy ebből nem lesz barátság. Jól írtad kedves utolsó, két ember kell a barátsághoz. Ő nem volt benne, nem fogadott el úgy, ahogy vagyok és ma ezt a fejemhez vágta, hogy más az érdrklődésem...
2017. ápr. 15. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első/utolsó vagyok. Sajnálom, hogy így alakult, de a továbbiakban remélem sikerül majd igaz barátra lelned!:)
2017. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy. Hát én már nem vagyok ilyen bizakodó, de legyen igazad. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2017. ápr. 15. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha valakinek adok valami tanácsot, és az szóba áll velem, és a barátjának nevez - eszem ágában sincs elhinni, hogy mi barátok vagyunk...

A barátság ennél valami sokkalta mélyebb, személyes, erős kötelék két egymást kiválóan ismerő és megértő, és a másik társaságát vágyó ember között.


Ami itt a gyakorin történik, az két vadidegen ember üzenetváltása(i).

És köze nincs a barátsághoz!!!

2017. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!