Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha az egyik...

Mit csináljak, ha az egyik barátom nem érti a fájdalmamat?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki 7 éve van együtt az első barátnőjével, sose volt előtte más neki és nem is tervezi, hogy lesz, már együtt élnek. Sosem szakított, sosem szakítottak vele, sosem volt szerelmi bánata. Nekem volt már több kapcsolatom is, és nemrég lett vége a legutóbbinak. Eléggé fáj, nem szeretek róla beszélni. Ő viszont csomószor felhozza, viccelődik vele, kicsúfolja minden mondatomat, amit akkor mondtam, amikor panaszkodtam, hogy fáj... Hiába mondom neki, nem érti meg, hogy létezik szakítás és szerelmi bánat...


Hogy kéne megértetni vele?


2017. ápr. 24. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Miért kívánod azt neki, hogy ő is átélje azt amit te?


Miért avgy ennyire irigy és rosszindulatú?


Persze hogy nem érti, hisz nem tapasztalta. Ne is akard hogy megtapasztalja. Milyen barát avgy te?


Miért nem lehet elfogadni, hogy minden ember sorsa más?. Egymást hasonlítgatjátok magatokhoz. Inkább éljen mindenki a saját gondolatai szerint. Persze csúnya h viccel veled. Inkább örülj az ő örömének, hogy ő boldog. Élj te is abban az érzésben hogy te is boldog vagy. Persze meg kell gyászolni a kapcsolatot, és hagyni kell magadnak időt, de fél évnél tovább ne bánkódj. Félő, hogy beleragadsz egy depresszióba, amiből nincs kiút.

2017. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

ha pedig nem megy a haveroddal a dolog, és nem tudsz örülni az ő boldogságának, és szabályosan fáéj neked az ha ő boldog, akkor keress új barátot, aki ugyan úgy gyűlöli a boldog haverjait ahogyan te a tiedet.


Ui: remélem azért ez csak átmeneti állapot és túljutsz rajta. Fel a fejjel! :)

2017. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz???

Valaki légyszi idézzen tőlem, lehet elfelejtettem mit írtam meg olvasni is elfelejtettem, mert nem látom sehol azt, hogy "bárcsak a barátom is szakítana és szenvedne, akkor lennék a legboldogabb!"

Neked valami durva lelki problémád lehet ha ezt beleláttad a szövegembe, biztos kiderült egy barátodról hogy nem igaz a kapcsolatotok, de most miért engem kell savazni olyanért, amit nem követtem el???


Azt írtam, hogy mivel ő nem szakított soha, ezért nem érti, mennyire fáj nekem, ha csúfolódik, felhozza az exemet, és ha szólok neki se érti meg. A kérdés az, hogy hogyan érthetné meg. Mert gondolom meglehet anélkül is, hogy szakítana a csajával.


Valaki légyszi válaszoljon normálisan mert ez az első nagyon el van tévedve!

2017. ápr. 24. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első. A kérdező nem írt olyat, hogy ugyanazt kívánja az idézőjelbe tett barátjának. Miért bántod még te is?


Kérdező. Aki igazán a barátod, sosem tenne ilyet. Ő nem a barátod.

Aki a barátai fájdalmán nevet és megalázza cinikus kifigurázó megjegyzéssel, az nem érdemli meg, hogy a barátod legyen.

Ha elfogadsz egy jó tanácsot ne barátkozz vele.

2017. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!