Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátságnak vessek véget?

Legjobb barátságnak vessek véget?

Figyelt kérdés

Legjobb barátom, már elég jó ideje. Mikor megismertem amolyan kitaszított gyerek volt, sokan cikizték, de megismertem, jól elvoltunk. Viszont teltek az évek és rájöttem, hogy negatív, depi és mérgező ember. Nekem is vannak depi dolgaim, időszakaim, nem vagyok tökéletes (próbálok változni) de ő folyton másokra hárítja ezt és sokszor picsog. Szinte csak az maradt meg emlékeimben, hogy valami idióta dolog miatt vagy beb*szik, vagy nyivákól én meg babusgatom...


chat en hetente legalább egy dolgon nyafog, agyf.sz rohama van, hogy nem kérdeztem semmit csak mondja, vagy ha találkozunk, ugyan azt szajkózza, amit már ezer éve. Én meg mindig tanácsot adok, babusgatom blabla elfogadtam hogy ilyen típus. Viszont egyre jobban érzem, hogy nekem erre nincs szükségem, vagy húzzon el szakemberhez. (persze azt mondja neeem kell)


Mindig az van, amit akar, az ő hobbijait kérdés nélkül részletezi, vagy az aktuális nyafogását stb. Az én dolgaim vagy közömbösen lerendezi, de sosem érdeklődik iránta. miért XY a hobbim, mit szeretek benne stb és van hogy degradálja azt vagy erősködik, hogy csináljam, amit ő akar. Aztán a fejemhez vágja, hogy jaaj nincs bennünk közös (sosem erősködtem, hogy az én hobbijaim csinálja)


Legrosszabb, hogy sokszor kiemeli magát a tömegből, főleg anyagi dolgok miatt, vagy tanulmányi okokból. Van, hogy képes kétszáz forintért vitázni és jegyzeteli, hogy ő mennyi cuccot fizetett nekem. Persze a lelki dolgokat sosem nézi. Ja és halálosan megsértődik és van, hogy kierőszakolja a bocsánatkérést.


Hetek óta nem tudom mit tegyek. Egyedül vagyok, sehol semmi ember körülöttem. De szerintem a barátság mélyebb dolgokon múlik és nem azt kell nézni ki mennyit kapott, vagy rakott bele, hanem hosszú távon hogyan érzi magát az ember. Őszinte érdeklődés a másik felől és kiállás akkor is, ha nincs igaza, bíztatás, ha te nem érzed hogy sikerül neki. Feltétel nélküli adok, kapok. Nem?

25f


2017. máj. 10. 13:20
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem sincs szükséged ilyen barátra. Nekem is volt hasonló ismerősöm, lelkileg kimerítő volt hosszú távon, főleg, hogy a végén már azt is meg kellett gondolnom mikor mit mondok neki, mert képes volt a semmin is megsértődni és engem beállítani rossznak... én meg s*rul éreztem magam miatta, holott tudtam, hogy nincs igaza. Nehéz volt a barátságnak véget venni, de jó döntés volt így utólag visszatekintve.
2017. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
úúú én is sz*rul érzem magam úgy, hogy totál felkap olyan dolgokat, amiket egy röhögéssel le lehetne rendezni pláne barátok közt. Aztán meg én esdekeljek mert ő elvből nem kér bocsánatot. Bizonyos időközönként csinálja, hogy kezd egy random balhét apróság miatt.
2017. máj. 10. 14:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Onzo es beteg ember
2017. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mindenesetre köszi
2017. máj. 11. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A leírtak alapján a barátod mindenképp szakemberhez kéne forduljon. Viselkedése azzal magyarázható, hogy valami komoly lelki gondjai vannak, és ezt azzal próbálja enyhíteni, hogy a terhet rád ruházza. Persze ezzel téged is és magát is tovább rombolja.

Ahogy írtad te sem vagy a legjobb helyzetben, és ezen ő csak tovább ront.

Tudnál rajta segíteni? Egyedül szerintem nem, próbáld meg felvetni azt hogy esetleg ketten menjetek el pszichológushoz. Ha nem hat, akkor szögezd le, hogy neked eleged van a problémáiból, van neked elég, és csak egy lapáttal rá tesz ő is. Ha nem képes elfogadni, hogy szakember kell, akkor neked se mondja, mert végül neked fog kelleni. Ha továbbra sem hagy békén, érdemes megszakítanod a kapcsolatot vele.

Természetesen ezeket mind neked kell eldöntened, de érdemes lesz lépned mindenképpen!

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Pszichológus.


Sosem értettem, ilyenkor az emberek miért másra raknak rá terhet. Nekem is kismillió problémám van, amikkel szakemberhez kéne fordulnom. De azt nem rakom rá ismerőseimre, barátaimra pláne. Nem kezdek el drogozni, alkoholizálni, vagy más pusztító tevékenységbe belefogni.

2017. máj. 14. 13:15
 7/9 anonim ***** válasza:

A barátod olyan, mint a testvérem, ő szintén hasonló kategória, csak nála ez a feltűnési viszketegség átfordult már abba, hogy már öngyilkosságot is kísérelt meg ezek miatt. Őt anno pszichiáterhez is elküldtük, de nem ment el, mondván: neki semmi baja sincs, csak jó lenne, ha jobban odafigyelnénk rá. A gond csak az, hogy ez az odafigyelés nála aztt jelentette, hogy folyamatosan azt akarta, hogy ő legyen középpontban.


Ő 26 éves most (nálam 3 évvel fiatalabb), de már 2 éve nem szólunk egymáshoz, holott előtte a kamaszkort leszámítva nem voltak konfliktusaink. Én aztt gondolom, hogy nekem nehezebb volt kimondani és elfogadni, hogy vége, mint neked, de sajnos muszáj.

2017. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
tegnap is. sikerült egyik mikro célom megcsinálni. chaten leírom, erre tök más témát dob be...
2017. máj. 15. 13:33
 9/9 A kérdező kommentje:

hát, amit írtam a kérdésbe, ugyan úgy folytatódik. Azt hiszem ennyi, elég nehéz lesz új embereket keresni, de amíg ez a legnagyobb gondom, addig jó.


Köszi a válaszokat, megy egy plusz.

2017. máj. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!