Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek van ennek a...

Szerintetek van ennek a barátságnak jövője?

Figyelt kérdés

Mindketten 16 (nemsokára 17) éves lányok vagyunk. 7. osztály óta legjobb barátnõk vagyunk, de mostanában valamiért már nem vagyunk annyira közel. Lehet, hogy azért, mert szerintem a barátnõi elég rossz hatással vannak rá. Az egyik lányról azt tudom, hogy elég rossz a családi háttere (az anyukája szingli és egyfolytában ittas állapotban jön haza) lehet, hogy ettõl ilyen, de néha olyan ostobaságokkal tömik a barátnõm fejét, hogy az eszem megáll. Például, hogyha elõször lefekszik az újdonsült barátjával, akkor legyenek mindketten beszívva/berúgva, mert úgy sokkal jobb érzés. (Hozzáteszem, hogy az egyikük úgy vesztette el a szüzességét, hogy megerõszakolták egy buliban). Persze a barátnõm mindig belemegy a hülyeségeikbe mert borzasztóan naiv, de nekem fáj õt egy olyan lánynak látni, aki füvezik, iszik és 1 hét után lefekszik a barátjával (tudom ez magánügy, de azért biztos vagyok benne, hogy ezt nem csak õ találta ki, fõleg, hogy az egyik barátnõjétöl volt az óvszer). Nekem egyszerūen ez nem ideális amit õk csinálnak, és mivel a barátnõm úgyse hallgat rám, nem tudom, hogy érdemes-e ezt a barátságot fenntartani.

Hozzáteszem, én sem vagyok egy szent, de azért ez már nekem is túlzás.



2016. márc. 27. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem azért de ha tényleg a legjobb barátnőd lenne akkor igenis próbálnál segíteni neki hogy ki kerüljön ebből a társaságból és rájöjjön hogy ez nem tesz jót neki.
2016. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindig is az ilyenek felé húzott, már nagyon sokszor kihúztam a bajból, de sajnos már egyre kevésbé hallgat rám. Neki kell rájönnie, hogy rossz úton jár, anélkül nem is lehet neki nagyon segíteni.
2016. márc. 27. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Na azt viszont nem mondtad hogy mindig is az ilyenek felé húzott. Akkor egyszerűen csak hagyd rá. Kezdj szép lassan eltávolodni tőle és közben hátha észbe kap.
2016. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az életben van hogy egy közel álló személy el távolodik tőlünk olykor csak rövid van hogy hosszabb időszakra is. Ha ennyire keresi magának a barátnőd a bajt és még magával is próbál rántani akkor inkább ne kövesd őt sajnos ebben az esetben amit le írtál nem fogsz jól ki jönni semmiképp. Próbálj távolodni tőle ne hogy magával rántson de figyelj rá és mikor azt látod rajta hogy na most van rád szüksége akkor segíts neki. Most egyelőre nem fog rád hallgatni úgy sem mondhatsz neki bármi. De vigyázz ne hagyd magad ki használni mikor segíteni akarnál neki.
2016. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Segíteni csak azoknak lehet, akik igénylik a segítséget.

Nyugodtan legyél önző, és gondolj magadra. Ha rád rossz hatással van ez a kapcsolat, akkor hagyd őt. Persze tudasd vele, hogy rád számíthat, ha arról lenne szó, de ne hagyd magad hülyeségekbe belerángatni, csak hogy őt védd.

2016. márc. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!