Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 23-24 évesek vagyunk, Van egy...

23-24 évesek vagyunk, Van egy fiú a csapatban, aki nem szereti ha "kis gazfickónak" hívjuk őt viccesen, mert ez szerinte gyerekes és lekezelő. De van ok rá. Szerinted?

Figyelt kérdés

-5 évet tanult egyetemen, de az idő alatt semmit nem csinált, csak a családja pénzén élt egy albérletben másik városban, ahol egész nap gépezett, filmezett, sorozatozott, órákra sosem járt (5 év alatt 40 kreditje lett összesen, ami kb fél-1 év alatt kéne összejöjjön)

-Több mint 2 millió forint diákhitel adósságot halmozott fel

-Anyukája már nem él, apukája 60 éves, nem túl egészséges ember, félő hogy meghal ilyen 5-10 éven belül és a ház amiben laknak ketten a szülővárosban, az is csak félig az ő nevükön van (félig az apja testvérének a nevén)


És mindig jön az aztán így vicceskedve:

"Jaj te kis gazfickó, hát nem csináltál magadnak 2 millió forint diákhitel adósságot?"

"Jaj te kis gézengúz, hát nem elszúrtad az életedet örökre?"

"Jaj te rosszaság, hát nem tanulás helyett gépeztél, sorozatoztál, játszottál?"

Néha erre a válasz: "Nyeeeeeeeee" vagy "He-he-he-he-he-he-he" (de szarkasztikusan) a részéről, meg hogy dögöljünk meg.


Most, idén 86. alkalommal is újra jelentkezett egyetemre, úgyhogy így 24 évesen elkezdheti majd újra a sulit. Nagyon régi barátom, kb 10 éve ismerem már.


2017. máj. 15. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek egyaltalan nem viccesek, inkabb banto piszkalas, beszolas. Neked tetszene, ha ilyeneket mondananak neked? Ha allandoan azt kellene hallgatnod, hogy mit szurtal el? Hogy tonkretetted az eletedet? Hogy mekkora adossagod van? Ezek anelkul is kepesek akar ongyilkossagba is hajszolni az embert, hogy allandoan ezt kene hallgatnia.
2017. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez bunkóság a részetekről.
2017. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
lúzer találóbb lenne
2017. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy ingyenélő lúzer, te meg nem a barátja vagy, ha ezzel basztatod. Mindkettő szánalmas szerintem
2017. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy miket csinált.

Ha nem szereti, hogy így hívod, akkor ne hívd így. Főleg, ha a barátjának tartod magad. Én is elküldenélek a pi.csába. Ez nem vicceskedés, hanem basztatás.

2017. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de a gazfickót, gézengúzt tényleg csak a max. 12 éves gyerekekre használják. Tisztán látszik, hogy élvezitek, hogy belerúghattok, de inkább nem mondjátok rá, hogy hülye meg meggondolatlan, mert akkor már nem lenne nyilvánvaló, hogy nemcsak vicceltek, és el tudtok bújni "há mi csak vicceltüüüünk" pajzs mögé... mert ez már nem a viccelés kategória. Ha ez a véleményetek, elég 1x elmondani, és nem folyton ezzel viccelődni... gyanítom, ő is tudja, hogy elcseszte, és az állítólagos barátaitól azért ezt hallgatni 24/7 elég fájó dolog lehet.
2017. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem undorító viselkedés más nyomorán viccelődni, pláne hogy elvileg a barátja vagy. Az pedig külön szánalmas, hogy azzal mentegetőznek ilyenkor az emberek, hogy "jajj csak vicceltem"...aztán belerúgnak szerencsétlenbe még egyet azzal, hogy beállítják őt sértődékenynek meg olyannak mint aki nem érti a viccet.


Teljesen igaza van a barátodnak, hogy ezen kiakad. szerintem nézz kicsit magadba, milyen barát vagy te ha a cimborád szerencsétlenségén vihogsz? Elárulom, semmilyen. Nektek csak jól esik a tudat, hogy van aki rosszabb helyzetben van mint ti.

2017. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy sokan félreértették a dolgot. Csak nem akartam kisregényt írni (mondjuk amit írtam leírást, annak a 2-3-szorosát), mert azt meg senki nem olvassa el.


Ő már az elején, az első szemesztere után is mondta hogy gondjai vannak a suliban. És így 2-3-an a legközelebbi barátai mindig mondtuk neki, hogy akkor kezdjen el tanulni, ő megígérte. Vagy hogy hagyja ott inkább a sulit és ha tényleg érdeklik a műszaki dolgok (ő azt mondja), akkor nem kell feltétlenül egyetemet végzett mérnöknek lennie, az én apukám is keres 200 ezer nettót egy gyárban targoncásként.


Az egyik unokatesóm is fél évet töltött BP-n azon az egyetemen, ahol ez a barátom most van. De azt mondta neki túl nehéz az egyetem, úgyhogy hazajött és most is nem diplomásként az élet más területén dolgozva keres elég jól (két évvel idősebb nálam).

Miért van az hogy nem képes ott hagyni azt a retkes egyetemet és elismerni hogy ez nem neki való, miközben ötvenedjére is látja, hogy annyi tantárgya sikerült neki összesen, amennyie egy egyetemi legelső félévét megcsináló diáknak sikerül összesen?

Minden félév után ez volt, hogy azt mondta majd a következőben jobban tanul. Mi mindig mondtuk, hogy oké. TÍZSZER ELJÁTSZOTTA MÁR AZT SZÓ SZERINT, hogy majd jobban tanul, aztán mégsem lett semmi.

Nem most hirtelen kezdtünk rajta viccelődni, hanem ez a dolog már 5 éve érik, mert képtelen változni.


És mondom, a családja pénzével játszik: BP-n lakni és tanulni havi szinten közel 100 ezer forint, amit az idős apukája fizet (akinek már inkább nyugdíjra kéne félretenni), miközben mert átrakták államira, ezért 2 millió forint adósságot is csinált magának.

És nem azzal van a bajom, hogy adóssága van vagy hogy nem jó az iskolában. Hanem hogy ezt képtelen magának beismerni századjára is (lásd: unokatesóm, aki erre képes volt). Senkit nem nézek le, mert nincs diplomája. A barátnőm is felszolgálóként dolgozik például.

2017. máj. 16. 13:26
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De akkor is, értsd meg, ehhez nektek semmi közötök! A jószándékú "én csak a te érdekedben mondom" basztatás is basztatás. Fogadd el, hogy így él. Vagy ne fogadd el, és akkor nem kell vele lógni, ha zavar.
2017. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Még ha úgy hiszed, igazad van, akkor is undorítóan degradáló olyan néven hívni a srácot, mint a 6 éves kisöcsédet. Ez a legtöbb embert zavarná.


Ha ez a véleményetek, akkor mondjátok a szemébe tökösen, de ne így, ilyen ócska gagyi degradáló poénok mögé bújva. Gyáva jellemtelen dolog.

2017. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!