Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 23-24 évesek vagyunk, Van egy...

23-24 évesek vagyunk, Van egy fiú a csapatban, aki nem szereti ha "kis gazfickónak" hívjuk őt viccesen, mert ez szerinte gyerekes és lekezelő. De van ok rá. Szerinted?

Figyelt kérdés

-5 évet tanult egyetemen, de az idő alatt semmit nem csinált, csak a családja pénzén élt egy albérletben másik városban, ahol egész nap gépezett, filmezett, sorozatozott, órákra sosem járt (5 év alatt 40 kreditje lett összesen, ami kb fél-1 év alatt kéne összejöjjön)

-Több mint 2 millió forint diákhitel adósságot halmozott fel

-Anyukája már nem él, apukája 60 éves, nem túl egészséges ember, félő hogy meghal ilyen 5-10 éven belül és a ház amiben laknak ketten a szülővárosban, az is csak félig az ő nevükön van (félig az apja testvérének a nevén)


És mindig jön az aztán így vicceskedve:

"Jaj te kis gazfickó, hát nem csináltál magadnak 2 millió forint diákhitel adósságot?"

"Jaj te kis gézengúz, hát nem elszúrtad az életedet örökre?"

"Jaj te rosszaság, hát nem tanulás helyett gépeztél, sorozatoztál, játszottál?"

Néha erre a válasz: "Nyeeeeeeeee" vagy "He-he-he-he-he-he-he" (de szarkasztikusan) a részéről, meg hogy dögöljünk meg.


Most, idén 86. alkalommal is újra jelentkezett egyetemre, úgyhogy így 24 évesen elkezdheti majd újra a sulit. Nagyon régi barátom, kb 10 éve ismerem már.


2017. máj. 15. 20:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondok erre, hogy nem a Te dolog az hogy hogyan éli az életét. 5 éve ilyen azt mondtad, 5 év alatt kapott gondolom elég tanácsot tőled, nem élt vele. Innentől fogva el kéne gondolkodni hogy érdemes e több energiát ölni ebbe a srácba... Úgy tűnik egy önző, gyenge, lusta ember. Aminek persze lehet sok oka, inkább talán ezeket kéne megbeszélni vele. Lehet azért lusta és azért játszik sokat, mert depressziós, és a játékba menekül. De az is lehet hogy tényleg csak egy semmirekellő link ember. Akárhogy is ha barátkozol vele, akkor a csesztetést mellőzd, mert ilyen embereknél az sosem megoldás.
2017. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

9:

Semmi közünk hozzá?


A. A legjobb évtizedes barátai vagyunk. Neked milyen baráti kapcsolataid vannak, ahol a legjobb barátaidnak semmi köze az életed alapvető aspektusaihoz? (család, munka, szerelem, stb) Ti akkor miről beszélgettek a barátaiddal?

B. Ő beszél róla állandóan nekünk.

"Hogy megy a suli?"

"Hehe, megint lett 3 kreditem a félévben és bejártam hetente vagy két órára."

Ő beszél erről is folyamatosan állandóan. Nem muszáj ennyit a suliról beszélni. Rólam is csak annyit tudnak, hogy jól megy a suli, kb mikor fejezem be, stb.


10:

Azon a módon is mondjuk neki. Erre mit mondasz?


11:

Középiskolában ő volt közülünk a legjobb tanuló. 4-5-ösei voltak mindenből, mi meg pl bukdácsoltunk matekból, fizikából (egy matek-infós osztályban). Aztán ő lett közülünk a legszerencsétlenebb.

Meg mondom, én 23 éves vagyok és ismerem őt 10 éve. Ennyi idősen hány ember van az embernek akit ennyi ideje ismer és nem családtag volt? Az a baj hogy barát, az élet más területein is megértjük egymást.

2017. máj. 16. 20:19
 13/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Olyan szinten lehet közötök hozzá, hogy ha meg akar változni, és segítség kell neki, akkor ott vagytok. De állandóan piszkálni nincs jogotok. Az ő élete, az ő döntései.


Ha zavar, hogy állandóan a suliról beszél, akkor mondd meg, hogy ne hencegjen a linkségével, mert titeket idegesít. Tudja, hogy mi a véleményetek, ezerszer elmondtátok neki. Ezek után inkább kölcsönösen hanyagoljátok a témát, és inkább azzal foglalkozzatok, ami közös bennetek.

2017. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Még valami: értem, hogy segíteni szeretnétek neki, de a baszogatástól még senki nem változott meg. legfeljebb csak rosszul esik neki, felmérgeli magát rajta, szóval nem ér annyit.
2017. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, 10. vagyok. Azt, hogy előszörre is megértette, gondolom. Nem kell huszadjára is elmondani. Ha meg akarjátok, akkor úgy mondjátok megint, mint egy felnőtt a felnőttnek. Te sem örülnél neki, ha kis nyafimatyinak meg árulkodós öcsisajtnak hívnának 600x egy nap, pedig az írásod alapján rászolgálsz.
2017. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kinek kell ellenség, ha ilyen barátai lehetnek?
2017. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez olyan nagy szám ?! :D

Gimis osztályunkból is volt pár ilyen ember.

Szinte sose tanult mégis 5ös volt mindig.Továbbtanult csak bukdácsolt stb ugyanez mint amit te is le írtál.

Ha alapjáraton jó arc akkor meg nem teljesen mit csinál akkor is a haverotok marad valószínűleg.

2017. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!