Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bunkóság ha ezt megmondom neki?

Bunkóság ha ezt megmondom neki?

Figyelt kérdés
Szóval az bunkóság,hogyha havernőnek/barátnőnek zsíros a haja folyton,és én megmondanám neki,hogy jó lenne ha megmosná,mert ez gáz?
2017. máj. 22. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet szépen közölni akárhogy mondja az ember! Tapintatosan próbálj rátérni a témára!
2017. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én totál az őszinteség híve vagyok, utálom az áludvariasságot, az nem is lehet őszinte barátság, ahol nem merik egymásnak megmondani a kellemetlen dolgokat. Én valahogy úgy mondanám meg, hogy figyelj, már a múltkor is észrevettem, hogy marhára zsírosodik a hajad, most is elég zsíros, mit használsz? Szerintem ebben nincs semmi sértő, sőt, lehet megköszöni, hogy figyelmeztetted rá, mert neki nem tűnt fel, akár tanácsot is tudsz adni.
2017. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnődnek megmondhatod, szépen felvezetve, nem sértően.


Havernő már komolyabb probléma, mivel ő lehet, hogy "leszarja" a véleményed.

2017. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül.

Volt egy haverom aki mondta hogy használnom kellene izzadás gátlót mert a fürdés önmagában nem elég és örülök hogy ezt ő közölte és nem a bunkók.

Szerintem bármilyen kritikát meg lehet fogalmazni úgy hogy ne sértsd meg a másikat főleg ha ez mögött jó szándék van, a lényeg a tálalás.

Pl ne tedd hozzá hogy ez gáz. Akkor mond neki amikor négyszemközt vagytok, hogy még véletlen se égesd be és ő se érezze azt hogy be akarod égetni. Meg tapintatosan közöld pl:"Lehet hogy kicsit sűrűbben kellene hajat mosnod vagy másmilyen sampont kellene használnod mert gyakran zsíros a hajad és sajnos ez látszik is..."

2017. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

így bunkóság.


Valahogy máshogyan kell elmondani, de asszertivitásban én sem vagyok jó :D


De valami pozitív megfogalmazás biztos jobb lenne. Hogy pl azt mondod, hogy azért mosson hajat gyakrabban, mert úgy könnyebb becsajozni/pasizni/ismerkedni/barátkozni.

2017. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem feltétlen azért gáz a haja mert nemm ossa. nekem pl korpás szokott lenni, mert belülről száraz vagyok. Max adj neki szofisztikáltan tippeket, hogy te mit használsz.
2017. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!