Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt, hogy egy barátotok...

Volt, hogy egy barátotok nagyon megváltozott és szinte megutáltátok?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, kb.9-10 év ismerjük (?) egymást, régen nagyon jóban voltunk,

egy kedves, normális embernek ismertem meg. Sokat kirándultunk, hülyültünk az iskolában, stb.

Viszont pár éve megváltozott. Írok pár példát, mert nem tudom máshogy megfogalmazni, mi a baj.


Tetszik neki egy lány évek óta, ilyen se veled-se nélküled kapcsolat, folyamatosan erről ír, meg az előző szakításáról, ami egy sima szakítás volt, nem volt durva, de az is már 3 éve történt, mégis úgy hozza fel, mintha valakije meghalt volna. Ja halál, nekem meghalt nemrégiben két családtagom is, persze arról alig van szó, meg hogy mit éltem át, de akkor is elvárta volna sokszor, hogy szerelmi panaszait hallgassam.

Az apjával lakik, de folyamatosan arról tart kiselőadást, hogy rá mindenki irigykedik és ő majd független lesz.

Aztán csapongani kezd, hogy mit akar kezdeni az életével, olyankor engem is kioszt, hogy keressek másik munkahelyet (neki nincs).

És ez így megy, körökben, évek óta.

Nem tudom, tehát sokszor olyan, mintha nem is ebben a világban élne, és semmi önreflexiója nincsen.

Ilyen pitiáner minden napos gondokat úgy hoz fel, mintha én nem tudnám milyen az. És most már szinte egyáltalán nem figyel rám, néha reagál arra amit írok, de abból is általában az lesz, hogy na akkor magáról beszél ismét és arról a lányról, akivel egyszer úgyis összejön, blaablaaa.

Fu elnézést, hosszú lett, meg kicsit csúnyán írtam róla, csak tegnap küldtem el a fenébe, eléggé összebalhéztunk hogy keressen egy pszichológust, mert én ezt tovább nem bírom. :/


Nektek volt ilyen? kösz a válaszokat!


25/F


2017. jún. 2. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen barátom. 10 éven át a legjobb barátomnak mondhattam, aztán megismerkedett valakivel, összebarátkoztak, de teljesen megváltoztatta őt. Rengeteget jártunk együtt szórakozni, tényleg mindig ott voltam, ha szüksége volt rám, ez fordítva is igaz. Aztán ennek a másik havernak a hatására 180 fokos fordulatot vett. Heti többször részegen húzták ki őt innen-onnan, 2 doboz cigit elszívott egy nap, mindenkibe belekötött, legnagyobb élvezetet az nyújtotta neki, hogy belerúghatott abba, aki már amúgy is a földön volt. Ezek után én egyszer elbeszélgettem vele, hogy szerintem rossz hatással van rá ez a haver és ott ért véget minden. Még én szégyellem magam, hogy azt az embert én valaha is barátomnak neveztem. Teljes mértékben megszakítottam minden kapcsolatot vele. Számomra az a kedves, humoros ember már halott. Az a személy akivé lett, már nem ő.
2017. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jó, ha az embernek nincsenek ,,barátai".
2017. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első köszönöm a választ, ez elég kemény lehetett azért.

Kettes válaszoló, megértem, ha valaki így gondolja.

2017. jún. 2. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Akit a legjobb havernak hittem most hogy barátnője lett annak ellenère sz@rik a fejemre hogy kiderült hogy haldoklom, kèpzelhetitek hogy esik ez, ha találkozunk a faluban rám sem nèz. Persze èn rögtön eldbtam mindent ès mentem hozzá mikor kiakadt ès öngyilkos akart lenni. Pedig tènyleg nagyon jóban voltunk, suli időszakban majdnem minden hètvègèn vagy ő volt itt vagy èn náluk, nyáron meg 2-3 naponta, pecáz bringázás stb programok, most meg megsem ismer.
2017. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!