Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális az ha kicsit eltaszít...

Normális az ha kicsit eltaszítok magamtól egy jó barátomat? 16

Figyelt kérdés

Volt osztálytársam egy fél éve tanul kint külföldön. Sok közös vonásunk van, szeretem őt.

De amióta ő elment írásban beszélgettünk és párszor találkoztunk. Én addig más emberekkel ismerkedttem, de rájött időközben hogy szeret itthon lenni és hogy hiányzik neki az itteni iskola.

A lényeg az hogy most nincs olyan túl jó állapotban és szeretné ha beszélnénk. Kitalálta hogy a nyári szünetben menjek át hozzá vonattal (külföldre) és legyek ott egy hétig.

És ezt egy másfél hónapja mondta el nekem és szólt hogy kérdezzek rá hogy a szüleim elengednek-e. Én azóta nem kérdeztem rá mert félek velük erről valamiért beszélni valószínű hogy nemet mondanának. És mivel az odaút is költséges én meg szeretnék még táborba is menni illetve ide-oda ezért nem tudom mit tegyek.

Az igazság az hogy ez így leírva rohadt nagy bunkóságnak tűnik (az is) hogy kvázi a magam dolgaira tudok gondolni ami nyilván nem igaz mert szeretnék rajta segíteni, beszélgetni de nem szeretnék átmenni hozzá valamiért. És ez így most szarul esett neki hogy ő azért küzd hogy 2 havonta találkozzon velünk mi meg "nem érdekeljük" őt.


Mit tegyek? Választ vár.



2017. jún. 7. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm nem tudom. Igazából én téged jobban megtudlak érteni.

Elvégre ő kiment, vállalta azt, hogy távol lesz tőletek, hogy meggyengül a kapcsolat, kvázi "új életet kezd". Meg 16 évesen az ember nem feltétlen az örök barátjára talál rá, és folyton vágyódik az új barát után.

Tökre meg tudom érteni, hogy neked nyűg lenne kimenni hozzá.


Szerintem mérlegelj, hogy mennyire távolodtatok már el egymástól, vagy tényleg megéri az áldozatokat a barátságotok. Ha mellette döntesz, már csak a szüleiden múlik, hogy elengednek-e.

2017. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Beszéltem végül velük és mivel még fiatal vagyok nem akarnak elengedni mert messze van és drága is.
2017. jún. 8. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!