Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát elvesztése? (Többi lent)

Barát elvesztése? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Volt már veletek olyan, hogy elvesztettétek egy olyan barátotokat aki nagyon fontos volt számotokra? Mit csináltatok, hogy ne hiányozzon annyira?

Már kb 5 hónapja nem beszéltünk és az utóbbi időben rettentően hiányozni kezdett. Egy nagy ürességet érzek amit neki kéne kitöltenie... :(

Mit javasoltok, hogyan legyen könnyebb nélküle?



2017. jún. 21. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írj neki. Legalább azt írd le neki, hogy az utóbbi időben rettentően hiányozni kezdett. Mi az akadálya? Ha a büszkeség, akkor javaslom nyugodtan tedd meg, magadért, a nyugalmadért, a lelked könnyebbüléséért.
2017. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Egy hasonló kérdéshez ezt írta az egyik válaszoló, amivel én nagyon egyetértek:

'1. A barátot nem veszíti el az ember, csak ha meghal. A barátság egy életre szóló kötelék. Ha vége lesz egy "baráti" kapcsolatnak, akkor az azért van, mert nem alakult ki olyan erős kötelék, amit már joggal nevezhetünk barátságnak.


2. Akit ti elveszítetek, az nem a barátotok, hanem függtök tőle. Ragaszkodtok ahhoz az egy emberhez, aki szóba áll veletek. Ha lenne életetek, akkor nem egy emberen múlna a boldogságotok.


3. Nektek soha nem lesz igazi barátotok, és soha nem tudjátok meg, hogy milyen is egy igazi barátság, mert senkivel nem vagytok együtt annyit, hogy az kialakuljon. Az nem barátság, hogy fészbukon mindennap írtok egymásnak és lájkoljátok egymás képeit, és csak a szobátok magányában tapizzátok a telefonjaitokat. Sajnos ez nem így működik!'

2017. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem árnyaltabb a kép.

Amennyiben "Mit javasoltok, hogyan legyen könnyebb nélküle?" a kérdésed célja és az, hogy a magadban érzett ürességet kitöltsd anélkül ,hogy érdekelne ő mit érezhet, a második hozzászólónak igaza van.

Ha viszont rá tudnál erre cáfolni, akkor pedig az elsőnek. Vannak olyan időszakok amikor barátságban is kell egy kis szünet, hogy az ember átérezze annak súlyát. A dolgok rendje, hogy minél inkább és állandóbban melletted van, annál inkább megszokod és kevésbé tűnik különlegesnek számodra. Ha hiányzik azonban azt jelenti, hogy számodra különleges volt. Semmit sem veszítesz ha megpróbálsz békülni vele.

2017. jún. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Igen, pont én is 2017 elején vesztettem el. Még a mai napig is hiányzik, mivel azt az űrt nem tudta még betölteni senki. Így próbálok ismerkedni, nem rá gondolni (ami nagyon nehéz, ha 10+ évig barátok voltunk). Én a munkába temetkeztem az első hónapokban, de inkább az egyedüllétet preferáltam. Nekem ez olyan mint egy gyász, egy számomra fontos embert vesztettem el, akiről azt gondoltam, hogy mindig ott lesz mellettem. Így a feldolgozása is hasonló szerintem. Nekem volt lehetőségem egyszer beszélni vele (tudom, az elhunytakkal ez nem adódik meg), de mégis talán könnyebb volt utána.


Nagyban függ a körülménytől természetesen.

2018. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!