Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan építhetem le a barátság...

Hogyan építhetem le a barátságunkat?

Figyelt kérdés

8 éve ismerjük egymást. Mindig is eléggé ellentétek voltunk. Ő a mindenkivel kedves, akinek van véleménye de nem mondja ki, én meg a nagyszájú. Pár éve vettem észre hogy sokat manipulál a barátnőm. egyetemen kb próbál kisajátítani, hogy csak vele barátkozzak. A barátaimnak régi dolgokat pletykál rólam. A párkapcsolatomat is próbálja aláásni, mindig mondja, hogy ez meg az a srác tuti összejönne velem, biztos nagy a csábítás meg hasonlók. Kínos helyzetekbe hoz.

De sajnos nem lehet megmondani neki, hogy tudom hogy ki akar velem szúrni, mert azonnal adná az ártatlant, közben magában meg nevetne, hogy elérte a célját és idegeskedem miatta... szóval valami finomabb módszerrel kéne ezt csinálni de ötletem aincs hogy hogyan... már csak a megszokás miatt se..


2017. júl. 1. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy ilyen gonosz ember? Ijesztő, hogy így együtt lógtál vele nyolc éven at.


Ha egyetemen egy karra jártok és még a szakotok is egyezik úgy elég nehéz lesz leépíteni mert szinte mindennap látjátok egymást.

De még így is megpróbálhatod a sosem érek rá és ritkán válaszolok az üzeneteire taktikát.

2017. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sajnos énis voltam hasonló helyzetben , bár akkor én még fiatalabb voltam 16 éves lehettem és nekem is volt egy barátnőm aki sunyi módon kihasznált és manipulált évekig.

Persze én meg kis naiv voltam ... aztan ahogy egyre idősebb lettem ráébredtem hogy nekem ez nem jo így.

Én egyszerűen megszakítottám vele a kapcsolatot megmondtam neki hogy elegem van hogy manipulálsz és kihasználsz ez igy nem barátság. Persze neki állt feljebb de onnantól màr nem érdekelt egyszerűen nem vettem többe tudomást róla .

2017. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ignorált,ne figyelj oda amit mond,ha beszél valamiről ne fűzz hozzá kommenteket,vagy mindenre csak tőmondatokban válaszolj és amennyire lehet kerüld a vele való kommunikációt.Önmagadról ne beszélj neki.Észre fogja venni a változást.
2017. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben. Mikor rájöttem, nagyjából (szerintem) megértettem az okát (Hogy miért sinálja mindezt), és próbáltam neki segíteni. Nem nyíltam, csak a "szálakat úgy mozgatni." Mivel nem sikerült, leültem vele szemtől szembe megbeszélni a problémát, teljes jóindulattal, kedvesen, és próbáltam arra koncentrálni, hogy érezze, megértem, miért csinálja, és csak segíteni szeretnék (Mert ez a dolog több dologra kihatott az életében, voltak azért gondjai). Hiába volt igazából minden, annyira megsértődött, hogy a közös barátainknak mondott rólam mindenfélét, hazugságokat. Mindenki a kis ártatlan lánykának ismerte, így majdnem sikerült is neki, de hál'istennek voltak köztük igazi barátok is, akik mellettem maradtak. :) Középiskolások voltunk, 4 évig használt ki, az utolsó évben történt ez a beszélgetés meg minden egyéb. Én az érettségi környékén is próbáltam még helyrehozni a dolgokat, de ahogy elkerültünk onnan, minden kapcsolatot megszakított velem.

A történet tanulsága: Mondd el neki a problémád, és majd ő fog lelépni. :D

Viccet félretéve én mindenképpen beszélgetnék vele, de nem kell lecseszni, hanem értelmesen, normálisan megbeszélni, aztán majd látod, hogy alakul.

2017. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!