Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet kezdeni az olyan...

Mit lehet kezdeni az olyan baráttal, aki csak akkor keres, ha nincs más?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, aki rendszerint csak akkor foglalkozik velem, ha nincs más, népszerűbb, izgalmasabb ismerőse/barátja/barátnője a közelben, akivel beszélgethetne.

Viszont olyankor én hiába szólok hozzá, kis túlzással nem is néz rám, nem is válaszol.

Ezt nem csak velem csinálja, hanem igazából mindenkivel, kivéve a legmenőbb arcokkal, akiknél ugye már nincs feljebb a ranglétrán.


Amikor szüksége van valamire (cigi, víz, ennivaló vagy bármi kisebb-nagyobb segítség), akkor mindig megtalál és utána érezhetően mintha kötelességtudatból beszélgetne egy kicsit velem, majd folytatja ugyanazt, amit előtte.


Nektek is van ilyen barátotok?

Sokszor olyan, mintha tökmindegy ki lennék, csak legyen valaki vele, ha már a népszerű srácokkal nem tud lógni éppen akkor.

Vicces, hogy ettől függetlenül a sznob, vagány ismerőseink továbbra sem 'veszik be' őt úgymond a társaságukba, ezért mindig kénytelen visszajönni hozzám/hozzánk.


17/F


2017. júl. 5. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet vele csinálni, hogy le kell építeni a francba! Ez nem barát, hanem energia vámpír. Te csak egy pótlék vagy neki, afféle időtöltés, ami egy kicsit jobb, mint a teljes magány. Volt ilyen ismerősöm, de már nincs. Igazi barátokat kell keresni!
2017. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne kezdj vele, az ilyen nem barát és ne hagyd magad úgymond kihasználni. Ha kell neki valami menjen a barátaihoz, aztán amikor rajön, hogy nincsen olyanja, átgondolja a dolgokat.
2017. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre már én is gondoltam sokszor, de mivel én egy elég gyenge jellem vagyok, ezért egyszerűen képtelen vagyok vele megtenni ezt.
2017. júl. 5. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Kerüld el. A gyenge jellemen változtatni kell, mert így mindig ilyen barátaid lesznek, eltaposnak
2017. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Te is foglalkozz mással. Ha keres és van kedved, akkor találkozz vele. Ha nem, akkor ne.

De legalább már tudod, hogy ő nem igazi barát.

2017. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lapát.
2017. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os: malteros lapáát?

5-ösnek van amúgy szerintem leginkább igaza.


egyre inkább az emberi kapcsolatok a kölcsönös kihasználásról szólnak.

az egyetlen kapcsolat, amit barátságnak lehetne nevezni az az, ha csak te meg ő van, tehát egyikőtök sem tart senki mással kapcsolatot.

ha ez nincs meg, akkor mindenkinél van egy fontossági sorrend, és az alapján fogja beosztani a körülötte élőket, és igen, ha a "legfontosabb" nem elérhető, akkor megkeresi a következőt, és ha az sem, akkor így tovább.

ebből meg csak úgy jön ki jól az ember, hogyha ugyanígy viselkedik, és nem görcsöl rá, hogy "na csak most jutok eszébe".

2017. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!