Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg nem létezik igazi...

Tényleg nem létezik igazi barátság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 10 éve egy fiúbarátom, akivel mindent meg tudtunk beszélni, már inkább családtag mint barát. (Egyikünknek sem jött be soha a másik, soha nem is volt semmi köztünk). Én 1000 éve kapcsolatban vagyok, ő meg keresi az igazit. Elég görcsösen. Egy hete közölte, hogy összeköltözne a mostani "párjával", én meg nem fogadtam lelkesen, mert az utóbbi 3 összeköltözése is gáz volt. A legutolsónál nem volt hova mennie, nálunk lakott egy darabig, hogy ne kelljen az anyjához visszamennie (nincsenek jóban, az apja meghalt). Mondtam neki, hogy ezt is megbánja, hiszen világosan elmondta, hogy azért van ezzel a csajjal mert nincs jobb jelenleg.


Én ilyenkor átgondolnám, hogy mit mond az az egyetlen ember a környezetemben aki jót akar nekem, de nem.

Kikelt magából, felemelte a hangját, hogy neki joga van dönteni es majd ő kitalálja.

Ami számomra nagyon gusztustalan volt, hogy gúnyosan közölte, hogy nálunk is vannak viták a párommal. Vannak, persze. De én szerelmes voltam/vagyok amikor összejöttünk és összeköltöztünk. Nem mellesleg most is szeretjük egymást és hol nincsenek viták?


Hatalmasat csalódtam, mert sosem csinált még ilyet. És nem, nem szerelmes a lányba ezt biztosan tudom, csak megalkuvó. Ha nincs jobb, akkor beéri a szarral is, nehogy ne legyen senkije.


Csak próbáltam megkímélni egy csalódástól, hiszen barátként ez (is) a dolgom.


Annak ellenére, hogy gusztustalan hangnemben beszélt és undorítóan viselkedett, próbáltam felhívni másnap, de nem vette fel. Írtam is neki, semmi válasz.

Meg akartam beszélni a dolgot, hiszen 10 év alatt mindent meg tudtunk beszélni és mindent tudunk a másikról. Soha nem emelte fel a hangját velem, pedig voltak nézeteltéréseink. Az arckifejezése pedig egyáltalán nem tetszett, kb fel tudtam volna rúgni miatta.


Azt mindenesetre megtanultam 30 évesen, hogy a barátok sem viselik az őszinteséget, akkor sem ha az ellenkezőjét állítják.

Nem tudom most hogyan tovább és azt sem tudom mit akarok ezzel a kérdéssel, csak jól esett leírni.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy oldottátok meg? Érdemes próbálkozni egyáltalán?



2017. júl. 26. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd visszakuncsorog hozzád, ha ezzel a csajjal is szétmegy. Addig hagyd békén. Hogy utána te vissza tudod-e fogadni, az majd akkor kiderül.
2017. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamilyen szinten irigy rád, hogy neked harmonikus párkapcsolatod van, neki meg sosem jön össze, akármilyen görcsösen is próbálkozik, ezt a feszültséget pedig kivetíti rád, most meg játsza a sértettet. Ne te telefonálgass utána, remélhetőleg megjön az esze, és felfogja, hogy igazad van.
2017. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Biztos. Csak én nem az az ember vagyok akit fel lehet tenni a polcra ha nem kell és ha épp carban van valaki, akkor eszébe jutok és elővesz. És ezt ő nagyon pontosan tudja.

Ha nem sikerül megbeszélni a héten, akkor nem fogom "visszafogadni", nem futok senki után (pláne ha nekem van igazam). Elégszer adtam le miatta a büszkeségemből, ezt már nem tudom tolerálni.


Csak elszomorít, hogy a barátság csak addig létezik, amíg valaki rá van utalva valamilyen téren a másikra.

2017. júl. 26. 12:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem telefonálgatok már neki, írtam neki sms-t, hogy hívjon ha ráér. Ha nem hív akkor nem hív.
2017. júl. 26. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, bár bevallom, hogy az én esetemben sokszor én szoktam lenni a "hisztis" fél :D

Nekem is van jó pár éve egy bizonyos lánybarátom, akire ha ugyan nem is tekintek családtagként, de nagyon-nagyon erős bizalmat érzek iránta.

Régebben a mi esetünkben is sokszor előfordult, hogy valami hülyeséget készültem tenni, amiről ő mindenáron próbált lebeszélni, én pedig erre megsértődéssel reagáltam. Sértette az egómat, hogy minden második döntésemet megkritizálta, és nem azt mondta, amit voltaképpen hallani akartam. Mindig úgy voltam vele, hogy "csakazértis" bebizonyítom, hogy téved.

Aztán persze 10-ből 9 eset alkalmával mindig kiderült, hogy igaza volt és hallgatnom kellett volna rá. Úgyhogy az idők folyamán már én is komolyodtam valamennyit és már jobban adok a véleményére, mint néhány éve :D

Szerintem a te barátoddal is hasonló lesz. Ha rájön, hogy sorozatosan igazad van, akkor egy idő után meg fog törni, bár a te részedről lehet, hogy akkor már késő lesz.

23/F

2017. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem létezik igazi barátság?"

De. Viszont, mint minden emberi kapcsolat, nem feltétlen tart örökké ez sem. Ha fontos neked a srác, túllépsz a dolgon, ha meg nem, akkor a tietek nem biztos, hogy olyan igazi volt.

2017. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

"Tényleg nem létezik igazi barátság?"

De igen, létezik. Csak nem férfi és nő között. Ha 1000 éve párkapcsolatban élsz, kérdező, akkor talán észrevetted már, micsoda őrült különbség van a két nem gondolkodásmódja és lelkivilága között. Egy szerelmes férfi (a párod) sok olyan dolgot is elnéz neked, amitől egy barátnál borul a bili.

2017. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, nekem pont az a tapasztalatom, hogy nő és nő között nincs barátság.

Sosem végződött jól egyik "barátnőmmel" sem a dolog.

Több fiúbarátom is van (sokan közös barátok), akiknek felesége vagy családja is van. Sosem akart senki senkitől semmit. Együtt járunk bulizni, nyaralni is néha és ha baj van vagy valakinek kell segíteni akkor számíthatunk egymásra.


Lehet nem tolerál annyi mindent amit a párom egy kapcsolatban, de nekem sem tetszik sok minden és ő sem mindig szofisztikáltan adta elő a véleményét a dolgokról, mégsem álltam neki üvöltözni.

2017. júl. 27. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!