Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szeretnék egy barátomnak...

Szeretnék egy barátomnak segíteni?

Figyelt kérdés
Szóval van egy haverom nem rég lettünk igazából jóban. Szeretnék neki segíteni mert elég durván depressziós és drogfüggő egyben. Nem tudom hogy segíthetnék neki egyáltalán tehát az alap hogy beszéltem vele de persze nem hallgat rám. Én féltem mint embert/barátot. Az lenne a kérdésem nektek van vagy volt e ilyen barátotok ha igen hogyan segítettetek? Nem leszoktatni akarnám csak hogy belássa hülyeség amit csinál és semmire nem megy vele.
2017. júl. 31. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ehhez ismerni kéne őt. És tudni hogy mitől lett az. És ne írj olyat, hogy drog! Más a kokain és más a fű
2017. júl. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából elmondta mitől lett ilyen hogy elvesztette a barátait stb de én valahogy nagyon szeretnék neki ebben segíteni hogy érezze nincs egyedül. És elnézést füvezik napi szinten.
2017. júl. 31. 01:10
 3/7 anonim ***** válasza:
milyen kábszit fogyaszt, és milyen rendszerességgel ? Honnan tudod hogy depressziós, miben nyilvánul meg? Mitől alakulhatott ki?
2017. júl. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként a lelkizős, erőltetett hegyibeszédekkel semmire nem fogsz menni. Pláne ha új haverja vagy, az ilyet inkább kellemetlenkedve fogadják az emberek. Ne akard megmondani, hogy neki mi a jó. Ne akard megfejteni az életét. Egyszerűen csak éreztesd vele, hogy számíthat rád. Hívd el kocsmázni egyet, vagy sportolni/pecázni/ strandolni. Vagy ha szervezel valami baráti összejövetelt akkor akár oda. Persze ne akaszkodj rá, csak vond be a programokba, ha van valami ötleted. Mozdítsd ki az otthonából, a komfort zónájából. És egyszer akár el is fogadhatnád tőle a füvet. Úgy értem eltolhatnátok egy-két cigit együtt. Nem olyan ördögtől való dolog ám, semmi bajod nem lesz tőle, ő viszont talán jobban meg fog bízni benned onnantól
2017. júl. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
semmire nem mész vele, sőt a jelenléted csak árt, mert addig nem fog leszokni amíg meg nem tapasztalja, hogy leért a gödör aljára. Amíg van mellette valaki aki szóbaáll vele, és próbál neki segíteni, addig nem fog semmit tenni a leszokásért.
2017. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4-es valasszal ertek egyet
2017. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ő kérte, hogy segíts, vagy te ajánlottad fel neki, amit aztán el is fogadott?


Amíg valamelyik nem történt meg, addig nem segíthetsz neki, addig nem javíthatsz az állapotán.

2017. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!