Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan esik ez nekem rosszul?...

Jogosan esik ez nekem rosszul? Hívhatom barátomnak az ilyen embert?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mikor középiskolába kerültem, akkor kollégista lettem, és a koliban nagyon kevesen vannak, akik a mi osztályunkba járnak.Egyik lánnyal nagyon jól összebarátkoztam, sokat hülyéskedtünk ,mindig együtt mentünk kajálni, egymás mellett ültünk a suliban, sokat segítettem neki.Ez egészen így ment mindaddig, amíg átvételizett a sulinkba az ő egykori legjobb barátnője. Onnantól kezdve ő lett az új padtársa, vele jártak ebédelni, és engem meg sem kérdeztek, hogy megyek-e, sokszor úgy mennek el, hogy nem is szólnak, hogy előbb mennek el suliba,mert általában együtt jártunk oda is. Szóval mindent vele csinál, azt mondta,hogy attól még, hogy van ez a barátnője, velem is ugyanúgy ül néhány órán, ma már ez is beszűnt, ha mellém is ül néha-néha, akkor is folyamatosan a barátnőjével kommunikál. Ezt a változást mások is észrevették, egyik osztálytársam megkérdezte tőle, hogy velem miért nem barátkozik már. És még ő kérdezte meglepetten, hogy hát hogyhogy azt gondolják, hogy ő nem barátkozik velem, ez nem is igaz.Pedig azóta már nem foglalkozik velem, mindig csak a tananyaggal kapcsolatban keres, ha valami segítség kell... és ez elég rosszul esik... miért nem a legjobb barátnőjéhez fordul ezzel a problémájával is? Nem csak a bajban kell hozzám jönni, de ő ezt észre sem veszi. A suliban nagyon magányos vagyok azóta, a padtársam is egy többiek által kiközösített lány. Valahogy mindenkinek megvannak ott a barátai, csak én vagyok az, aki nem tudja magát sehová sem sorolni, ezért legtöbbször nem maradok ott sulis rendezvényeken,mert csak magányoskodnék. Valamelyik nap is az említett lány rám írt, hogy jaj de rossz,hogy olyan régen beszéltünk már (először írt a szünetben), de kiderült, hogy csak azt akarta megtudakolni,hogy én meddig jutottam a kötelezőkkel....újabb csalódás...

16/L


2017. aug. 10. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem "jogosan" esik rosszul. (Akármit is jelentsen ez)

Ő azt csinál amit akar, nem kötelessége téged behívni a baráti körébe, nem kötelessége veled foglalkozni, ő független tőled, és te is tőle. Ha ez miatt rosszul érzed magad, akkor csak magadat szivatod. Te is bármikor otthagyhatsz bárkit.

Hívhatod barátodnak, ha akarod. Akárminek hívhatod, egy gyökérnek is, vagy a világ legjobb barátjának.


Miért nem keresel barátot ha ez nem jött össze?

2017. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ez a független vagyok szöveg, de annyi érzés minden emberben lehetne, hogy nem használom lábtörlőnek a másikat. Akkor jó voltam, mikor más nem volt kéznél... ez nem függetlenség,ez kihasználás kérdése...

Tudod, nem mindenki annyira központi ember, hogy csak úgy minden fáról újabb barátot akasszon le.... ráadásul nem mindenkivel egyezik a nézetünk...

2017. aug. 10. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Adam:


Vszínű nem tud, nincs lehetősége. Mint írja, már mindenkinek meg van a baráti köre, Neki ez a csaj volt aki ejtette. Sajnos nem mindenkinek olyan egyszerű új barátokat találni...

2017. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Farkas Zoltán Bence válasza:
Szia! Én sajnálom ami történt, sajnos nekem is voltak ilyen gondjaim(mindig mással lóg, nem ír, nem megyünk semerre) ez volt miután valaki ellenem akarta fordítani, de mikor megkérdeztem újra minden helyre jött. Utána volt egy bringatúra ahová az a köcsög is jött, de nem foglalkozott vele, együtt mentünk. Azóta nem bringáztunk, a szünetben augusztusban irt. Azalatt a pár nap alatt jelentkeztünk egy kismotorjogsira hogy együtt járjuk a határt, ír minden nap, de sajnos még nem találkoztunk. Ő a legjobb barátom, de ez sajnos nem kölcsönös én neki csak "nagyon jó barát" vagyok. Ebből tanultam meg hogyha néha nagyon rossz, csalódással teli időszak jön egyszer leérünk a gödör aljára, ahonnét már csak jobb lehet. Neked is tanácsolom hogy soha ne add fel a reményt, írj neki, próbálkozz, kérdezz rá hogy még a barátja vagy-e? próbálkozz és sikered lesz, de ha mégsem válna be akkor tudom hogy nehéz de próbáld meg lezárni a dolgot. Mindig jusson eszedbe, hogy a gödör aljáról csak felfelé visz út! Remélem segítettem és részvétem, együtt érzek veled :)
2017. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!