Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vagyok ilyen féltékeny?

Miért vagyok ilyen féltékeny?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Az osztályomban van egy fiú, akivel nagyon jól érzem magam. Nem vagyok belé szerelmes, csak barátként tekintek rá. Legfeljebb csak egy kicsit tetszik.

Viszont ez a fiú mostanság jobban elvan egy másik lány osztálytársammal,mint velem. És hogy is mondjam... Hát igen, féltékeny vagyok rá... De miért vagyok féltékeny, hogyha nem is szeretem azt a fiút?

Csak értelmes válaszokat szeretnék kapni. Előre is köszönöm!



2017. szept. 4. 16:24
 1/3 Duenna ***** válasza:
Azért vagy féltékeny, mert kevesebbnek érzed magadat, ha nem te vagy a társaság középpontjában. Ezt egyrészt önzésnek és hiúságnak nevezik, másrészt kisebbrendűségi érzésnek. Erősítsd az énképedet, vagyis legyél magabiztosabb, és hagyd meg másnak is a szabadságot, úgy, ahogy magadnak is megengeded, hogy szabad légy másoktól. Ne akarj senkit láncra fűzni, vagyis, ha te balra mégy, akkor ne várd el másoktól, hogy ők is veled együtt balra tartsanak, mintha rabláncra lennének fűzve mögötted. Ez olyan beképzelt királylányos viselkedés, ami nem mindenkinek tetszik.
2017. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs igazad... Nem vagyok beképzelt... És nem várom el, hogy mindenki úgy mozduljon, ahogy én azt mondom...
2017. szept. 4. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Szeretni nem csak szerelemmel lehet. A féltékenységed, ha kivetül a fiúra és ő megérzi, könnyen megmérgezheti a barátságotok. Úgy érezheti, kisajátítod őt a barátságotokra hivatkozva. Ne tekintsd "vetélytársnak" a másik lányt, a ti barátságotokat nem ő, hanem csak ti ketten befolyásoljátok.
2017. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!