Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet fenntartani két...

Hogy lehet fenntartani két barátságot ha utálják egymást?

Figyelt kérdés

Van két osztálytársam, szinte mindkettővel ugyanolyan mély a barátságunk, egyiküket sem akarom elveszíteni. Hosszú történet, de ők ketten ki nem állhatják egymást, köszönő viszonyban sincsenek és nem valószínű hogy ez változni fog a közeljövőben. Próbálok ugyanannyit lenni mindkettejükkel de úgy érzem szétszakadok, még így is volt hogy ment a sértődés, bár meg tudtuk oldani mert már nem vagyunk gyerekek, de nem akarok elhidegülni egyikőjüktől sem.

Mit tegyek? Ha beszélek az egyiknek másikról (például amikor rákérdez hogy merre voltan délután),akkor úgy érzem hogy rosszul esik neki amit mondok, úgy tesznek mintha nem lennének féltékenyek de látom rajtuk hogy rosszul esik amikor a másikról beszélek akár említés szinten is. Éppen ezért próbálom ezt minimalizálni, de van amikor máshonnan tudják meg hogy itt meg ott voltam a másikkal, olyankor meg úgy néznek rám mintha ne is tudom, elárultam volna őket, mintha szándékosan titkolóznék, pedig csak nem akarok balhét.

Van valakinek ilyesmivel tapasztalata? Mert úgy érzem beleőrülök ebbe, választani nem akarok, szerintem van rá mód hogy megoldjuk ezt, mégis úgy érzem távolodok tőlük akármit csinálok.



2017. szept. 10. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha sejtik, hogy nem fog tetszeni nekik a válasz, akkor minek kérdezik meg, hogy kivel voltál? :D Egyébként én ezt a legközelebbi barátaimtól sem szoktam megkérdezni, semmi közöm hozzá, pedig köztünk nincs ilyen szitu.


Amúgy miért ne tudnád külön-külön tartani velük a kapcsolatot? Vagy miért kell akár csak említés szinten is beszélned a másikról?


Ezt olyan könnyen meg lehet oldani, ti meg itt agonizáltok. Bocsi.

2017. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!