Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiú-lány barátság? Veled...

Fiú-lány barátság? Veled fiúként történt már olyan, hogy lány barátoddal kikezdtél, de nem akartad tönkre tenni a kapcsolatot? Ha valaki kikezd lány barátjával, az annak a jele, hogy nem értékeli a barátságot?

Figyelt kérdés

A barátom mondott olyanokat magáról, hogy ilyentéren nem tudja visszafogni magát. Én ezt úgy értelmezem, hogy szándékosan akarta tönkretenni a barátságot, abból kiindulva, hogy ha én vonzodnék egy barátomhoz, attól még visszafognám magam és nem jelentene problémát ez a barátságban. Elmondása szerint jelent valamit számára ez a barátság, de mondta hogy vannak ilyen problémái, ösztönei.

Tényleg vannak olyan fiúk, akiknek nehéz visszafogni magát abban, hogy ne vonzodjanak egy lányhoz, vagy csak nem értékelik azt a barátságot eléggé? Az is ide tartozik, hogy a fiúnak nagyon kevés barátja van, én voltam a kevés barátainak egyike, akiben a legjobban megbízott.



2017. szept. 19. 12:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#8 Ment a zöld kéz!:)

De azt meg kell mondjam, a kulcs szavak között szerepelt: "ne friendzonezz itt pls"

Voltak tipikus olyan fiú ismerőseim, akik csak hátsó szándékkal barátkoztak és friendzone-ba kerültek, vagy inkább oda sem, mert nem tartottam velük a kapcsot.. Ez külömbözik ezektől. Meg uncsi bullsh#t a "fiú lány között nincs barátság" szöveg, bár abban igazad lehet, hogy egy idő után haverságként megítélni...

2017. szept. 19. 14:12
 12/14 A kérdező kommentje:
#10 Ez elég bonyolult, bár ahogy leírtam, őt mint pasit nem lehetne komolyan venni, túlzott elvárásai vannak párkapcsolat terén emiatt is magányos:))) nehéz kibogozni, hogy mit akar, talán még ő se tudja
2017. szept. 19. 14:17
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia, nem olvastam el a válaszokat, de: világ életemben sok fiú haverom volt/van, fiús lány vagyok. Ebből életem során (23 év) kettő, azaz kettő fiú vallott szerelmet, ami szerintem nem egy vészes arány. Az egyikük érzéseit sajnos nem tudtam viszonozni, ezt nyíltan meg is mondtam neki, és mivel a "maradjunk barátok" mondatot kínzásnak tartottam, megkérdeztem, hogy jobb lenne-e, ha egy kis ideig most nem találkoznánk. Azt mondta, igen. Fél évig csak úgy találkoztunk, ha a nagy haveri társasággal mentünk valahová inni vagy bulizni. Fél év után ő vette fel velem a kapcsolatot, és pár hónappal később találkozott azzal a nővel, akivel most jegyben jár. Örülök, hogy így döntöttünk, én sosem tudtam volna olyan boldoggá tenni, mint ez a lány :)

A másik barátom, aki szerelmet vallott, nos, belé én is szerelmes voltam, így nem volt kérdés, mi lesz :) Nem sokkal azelőtt mondta el, mint hogy én rászántam volna magam, és nemsokára egy évesek leszünk.

Még annyit hozzátennék, hogy azok a kapcsolataim, amik kifejezetten azzal a szándékkal indultak, hogy szedjünk fel egy pasit (gimiben a helyes srác a párhuzamos osztályból moziba hívott, buliban vagy egyetemen elkérték a számom, tinder-randik, munkahelyen az adminisztrációról Gézuka elhívott kávézni) sosem váltották be a reményeket, és ennek én vagyok az oka, mert nyűgnek éreztem ezeket az embereket, úgy voltam vele, hogy miért beszélgetnék idegenekkel? Sosem voltam első látásra szerelmes egy emberbe, ez az érzés mindig idővel alakult ki, ahogy megismertem a másikat, és rájöttem, hogy csodálatos ember.

2017. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jaj, kihagytam a lényeget!

Szóval, ha belezúgok egy fiú barátomba, és ő esetleg foglalt, vagy nem viszonozza az érzéseimet, akkor igen, én is megszakítom vele a kapcsolatot, amíg el nem múlik a szerelem. Ha minden nap látnám és a közelében lennék, azzal magamat kínoznám, és nem vagyok idióta, hogy ezt tegyem. Ez nem azt jelenti, hogy nem értékelem a fiú barátságát, pont azt jelenti, hogy értékelem! Hiszen tiszteletben tartom, hogy "csak" barátok vagyunk, de ha visszautasítanak, akkor idő kell, hogy ezt feldolgozd, és hogy elmúljon maga a szerelem. Ezt kérlek vedd figyelembe.

A fiúk meg, úgy vettem észre, szenvedélyesebbek a szerelemben.

2017. nov. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!