Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm másokkal...

A legjobb barátnőm másokkal is akar ülni. Ebből megszakadhat a barátságunk, vagy nem?

Figyelt kérdés
Már ovi óta ismerem. Átjöttem az ő iskolájába, és minden jó volt. Csak van egy másik lány, akivel már ugyanúgy viselkedik mint velem (mint a BFF-vel). Már alig szól hozzám, de van amikor beszélünk, még ugyan úgy bánok vele. De ők minden szünetbe mennek és bámulnak egy fiút aki a màsik lánynak tetszik. Erről beszéltem vele, azt mondta hogy elege van belőle hogy csak velem kell üljön mindig (én kértem meg, hisz pont a barátaimért jöttem el a másik suliból), és ilyesmi. Lenne más lány is aki lehetne a BFF-m, de nem akarom, mert ovi óta ismerem, túl jól, és szeretem. Szóval semmi áron nem szakadnák el tőle. Segítsetek!

2017. okt. 20. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Az önzőségedtől szakadhat meg a barátságotok.

Nem sajátíthatsz így ki senkit, ha szeretne másokkal is lógni, akkor szíve joga. El fogod marni magadtól ezzel a majomszeretettel. Most komolyan, melyik a rosszabb, ha öt órából hármat nem melletted ül, vagy ha többet hozzád se szól?

Már eljöttetek az oviból, tessék kompromisszumra törekedni.

2017. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Attól szakadhat meg a barátságotok, ha ki akarod sajátítani és ilyen undorítóan önző módon viselkedsz. Egy barát nem viselkedik így, hogy van képed annak hívni magad? Nyiss mások felé és szokd meg, hogy egy barát nem a tulajdonod, nyugodtan barátkozhattok másokkal is, ettől még nem lesztek kevésbé barátok.
2017. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Tanulság: Senki barátsága miatt (és úgy általában ilyen érzelmi/emberi dolgok miatt) nem szabad iskolát váltani. A tanulás nagyon fontos, és csak magad miatt kell tanulni. Olyan célok mozgassanak, hogy mi akarsz lenni, és hogy ehhez a legmegfelelőbb iskolába járj, és ne olyanok, hogy barátnőd, szerelmed vagy akárki egy iskolába jár, és miatta menj át...


Tanulság 2: Az emberek érzelmeit nem fogod tudni észérvekkel (legalábbis, ami szerinted az), zsarolással és ilyen dolgokkal befolyásolni, legfeljebb negatív irányba. Az nem érv, hogy miatta jöttél át másik suliból. Nem kényszerítheted arra, hogy ezért a legjobb barátnőd legyen, és ne ismerkedjen másokkal. És az sem érv, hogy ovi óta ismeritek egymást. A BFF meg egy nagy baromság, mert mindig van valaki, aki komolyan veszi, mint egy kőbe vésett törvényt, holott az emberek többsége úgy működik, hogy egyszer ezzel szeret jobban lenni, máskor azzal. A barátnőd is változik, és már másokkal érzi jobban magát. Ez van.


Tanulság 3: Nincs ilyen, hogy BFF, vedd tudomásul, hogy simán lecserélhet egy másik legjobb barátnőre. Ezek spontán dolgok, ha a mindennapokban egyszerűen többet nevet, jobban érzi magát mással, akkor te hiába jössz a szöveggel, hogy ovi, meg BFF stb., ezzel semmit nem fogsz elérni. A harmadik tanulság, hogy nem sajátíthatsz ki másokat, és nem követelheted meg, hogy úgy érezzenek irántad, ahogy te. Tényleg önző vagy, csak én nem akarom olyan csúnyán leírni, ahogy előttem tették, bár nekik is igazuk van, de én téged is megértelek, mert elhiszem, hogy rossz lehet, ami történik veled, de el kell fogadni, hogy mindenki változik. Egyszerűen ma már másokkal érzi jól magát, ez van. Inkább te is keress olyat, akivel jól érzed magad, és ez legyen a legfontosabb, és ne az, hogy kivel voltál egy óvodában, és ezért mindenáron az mellé akarj ülni. :D


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de egyébként a gyerekeknél változik az, hogy mi alapján keresnek barátokat. Oviban és iskolának a kezdeti szakaszában elég felszínes dolgok mentén jönnek létre barátságok (egymás mellett alszanak uzsonna után stb.) Igazából a barátnőd lett, mert csak... Serdülőkorra viszont ez teljesen megváltozik, ott már sokkal fontosabb, hogy kivel érzi jól magát, és egyéb, bonyolultabb lelki tényezők is vannak, illetve számít a közös érdeklődés stb. Az emberek 99%-a serdülőkorra már el is felejti az óvodás barátait, semmit nem jelentenek neki, és aki az óvodában a barátja volt, serdülőkorra teljesen más lett, akivel alapból nem is barátkozna. Nálatok is ilyensmi van, attól, hogy oviban legjobb barátnők voltatok, mára teljesen más az érdeklődésetek, és ő a hozzá hasonlókkal alakít ki mélyebb viszonyt, nézegetik a pasiakt, mert ez érdekli, és lehet, hogy téged ez nem izgat, vagy ha igen, akkor is jobb neki valamiért másokkal dumálni a pasikról. Ez van.

2017. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

És a lényeg (ez lemaradt): törődj bele, hogy el fogod veszíteni, hogy más mellé fog ülni, és más lesz a legjobb barátnője. Te pedig előbb-utóbb egy barát leszel a sok közül, vagy ismerős, akinek köszön, aztán csá. A titkait nem veled fogja már megosztani, állandóan másokkal fog vihorászni, és ha olyan van, mások pártját fogja fogni, akár ellened is.


A kérdés itt az, hogy a viselkedésed miatt megutál-e, vagy pedig jóban maradtok, de már nem lesztek legjobb barátnők. Ez rajtad múlik.


Akármilyen keményen hangzik ez, bele kell törődni. Nem akar már téged legjobb barátnőnek, és ez lehet, hogy nem is tudatos benne, egyszerűen csak a mindennapokban másokkal jobban elvan... Pont ezért van az, hogy hiába akarod érvekkel meggyőzni, az nem fog menni, ezzel csak ellenszenves leszel, és jogosan fogja az ellenszenvet érezni irántad.


"azt mondta hogy elege van belőle hogy csak velem kell üljön mindig"


Tiszta sor a történet. Számára a barátságotok már csak erőlködés és kényszer, nem azért ül melletted, mert jól érzi magát, hanem ez neki már kényszer! Fogd ezt fel. Ha az ő választása lenne, akkor más mellé ülne, ezért hagyni is kell. Ha egy kapcsolatban (akár szerelem, akár barátság) az egyik fél így érez, akkor azt már nem fogod tudni helyrehozni. Ha megpróbálod, az ellenkezőjét éred el, mint amit szeretnél.

2017. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De nem úgy ülni hogy pl. egy padban, hanem szünetekben. Vagy ilyesmi
2017. okt. 20. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!