Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetem, munkahely és párkapcs...

Egyetem, munkahely és párkapcsolat mellett van időtök a barátaitokra?

Figyelt kérdés
Nálam ez a hármas ebben a évben kezdődött emellett a családra is kell időt szakítani. (szülők,nagyszülők) Estére úgy elfáradom,hogy nincs energiám elmenni és beülni hajnalig valami bárba,hiába hívnak/hívtak. Szép lassan le is morzsolódott szinte mindenki mellőlem. Ha van időm,akkor is takarítani kellene, bevásárolni. Ha véletlenül van 1-2 nap szabadágom,akkor kirándulgatunk a párommal. Mit tehetek a barátokkal? Nálatok is lemorzsolódnak az évek folyamán? :(

2017. okt. 21. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindig törekszem arra legyen idő, itt van most okt. 23 is és szépen összejövünk egy közös ismerősnél.
2017. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fixáld le a családdal, pároddal, hogy kb hetente-2 hetente egy este a barátaidé. És nem kell hajnalig ott lenni. Meg hidd el, feltölt a kikapcsolódás, hiába nincs erőd meg kedved elindulni.


Én szorgalmi időszakban és nyári szünetben szoktam velük többet találkozni és vizsgaidőszakban meg többet tanulok. A takarítást is meg lehet úgy oldani, hogy pl minden nap csinálsz egy keveset. 1 mosás vagy mosogatás.

2017. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez anno a tanulmányok rovására ment és csúsztam miatta egy évet, mert túl sok volt az elfoglaltságom és egyszerűen nem tudtam menedzselni.
2017. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ez az élet rendje, ahogy az ember beszáll a mókuskerékbe, vagy lesz párkapcsolata, megváltoznak a prioritások. Persze ez nem azt jelenti, hogy a barátokat dobni kell, csak ritkulnak a találkozások. A gond akkor van, ha valamelyik barát ezt rossz néven veszi akár azért, mert neki még nincs meg a stabil párkapcsolata, munkahelye, és sok ideje marad. Ilyenkor van a lemorzsolódás.
2017. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
próbálj meg összevonni :) szakíts időt a barátokra, esetleg a pároddal menjetek el a barátokkal valahova, pároddal mehetsz a családhoz is vagy együtt aludhatsz vele (így vele vagy de nem vesz el annyi időt), próbáld úgy időzíteni a tanulást, hogy utazás közben tanulj (feltéve ha sokat kell vonatoznod egyetemről a családig, persze ez nyilván nem játszik ha egy városban vannak), dolgozz kevesebbet
2017. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Úgy van ahogy a 4-es írja. Én is bekerültem ebbe a mókuskerékbe 3 éve. Egyszerűen nem lehet időd mindenre. A barátaim, haverjaim nagy része lemorzsolódott, egy legjobb barátnőm megmaradt, de csak egy daraig. nagyon nehezményezte, hogy nem tudunk minden egyes nap találkozni mint régen, a heti/kétheti eggyel nem érte be. Így szépen lassan elmérgesedett a viszony. A munkahelyen kötöttem egy barátságot, vele heti egszer találkozok külön és sokszor együtt is ebédelünk. Ha belejössz, majd jobban fog menni az idő beosztása, bele kell szokni.
2017. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

őszintén szólva velem is hasonló volt.

Egyetem, főállású munkahely és párkapcsolat szent háromsága. E mellett csináltam a jogsit is, jártam edzeni, szóval kb 0 szociális életem volt. barátok lemorzsolódtak, elhidegültek. Nekik könnyű volt. Párkapcsolatuk volt meg munkájuk max. és hétvégéjük szabad volt, ezért tudtak találkozni egymással. De olyan haverom is van/volt aki hol dolgozott, hol nem, suliba nem járt, nem is járt edzésre meg semmi hobbija nem volt, ezért neki könnyű volt.

2018. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!