Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennének a helyemben?...

Mit tennének a helyemben? Legjobb barátom rossz társaságba keveredett.

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni. :( Még elég fiatalok, kiskorúak vagyunk. Van egy legjobb barátnőm (én is lány vagyok) régóta vagyunk nagyon jóban. Mindketten kitűnő tanulók vagyunk, sosem volt gondunk az iskolában, sem azon kívül. De a barátnőmnek lett egy barátja... Nagyon problémás. Kb 12 éves kora óta cigizik, piál, logalászik az iskolából, hol jár, hol nem . Nincsenek céljai. És van egy másik lány, szintén cigi, pia, problémás viselkedés stb. A barátnőm életében most ő kezdi betölteni a szerepemet. Minden hétvégén közös buli, berúgás. Velem sulin kívül alig beszél, max panaszkodik az új "barátairól", de nem mond nekik ellent, mert ők olyan "menők". Most is részegek... Én teljesen más vagyok. Se cigi, se pia. Sokat tanulok, edzek igyekszem értelmesen tölteni az időm, de szerintük ez ciki. Nagyon rosszul esik, az ő "barátai" gyakran beszólogatnak nekem, természetesen nem hagyom magam...

Más volt már ilyen helyzetben? Nem szeretném elveszíteni a barátnőmet és féltem is ettől a társaságtól.

Gondoltam megkérdezem itt is hátha valakinek van valami ötlete.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. okt. 21. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán szüleinek jelezhetnél bár ha a bagót nem veszik észre rajta, akkor ők ilyen "kilóra megveszlek" szülők bizonyára nevelésben.


Semmit sem tehetsz s néha hagyni kell, hogy pofára essen valaki, hogy észlelje, milyen mélyen van.

Ha akkor elfogadja segítő kezet, akkor van remény.

Nem lehet megmenteni valakit, ha nem akarja...


Esetleg egy komoly-mély-hosszú beszélgetést nyugodt környezetben kezdj vele a problémáról és következményekről, amiben te nem leszel társa.Hátha bejön.

2017. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Elsőre nekem is az jutott eszembe, hogy felhívom az anyját és hosszasan beszámolok neki a lánya viselkedéséről. Mindig nagyon fél, hogy otthon lebukik. Én nem hiszem, hogy tudnám titkolni...

Szerintem elhívom valamelyik nap magamhoz beszélgetni kicsit. Remélem így fel tudom nyitni a szemét, okos lány, remélem megért majd. Ha nem marad az anyuka, hátha ő nagyobb hatással tud rá lenni. Szeretnék segíteni neki, de ha azt látom, hogy nem érdekli sajnos hagyom kell.

2017. okt. 21. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert bár ha befújod, akkor kissé fújni fog rád jó ideig...idővel megérti bizonyára, ha valóban okos:)
2017. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Ahogy elnézem milyen jól elvan egy ilyen társasággal... :/ Csak az bánt, hogy mindig számíthatott rám és azért "eldob" mert visszautasítottam mikor cigivel kínált. A szüleire mindig azt hittem szigorúak. Sokszor úgy éreztem szigorúbbak mint az én szüleim, úgy látszik a látszat néha csal...
2017. okt. 22. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni, hogy hagyod a fenébe vagy foglalkozol vele...

A jövőképe általában az ilyeneknek, hogy buli-pia-szex emlékek nélkül s pánik tehernél, szülőkkel balhé...depi...öngyi-lelépés...Persze, lehet pár dolog kimarad s csak simán lesz@rok mindenkit libi lesz.

Ha magától nem látja be, talán a szülői dorgálás sem hatna..., de te ismered őt-szüleit.

2017. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia:) sajnos május környéken nekem is at kellett ezt élnem.

Mindketten 16 évesek vagyunk. És ahogy fel került kozepsuliba nagyon rossz társaságba keveredett a legjobb barátnőm. Cigizni kezdett, és inni is. Én nem dohanyzom(a barátom nem is engedne) és inni így nem iszom.

Sajnos én messze lakok tőle, Mert mi külföldre költöztünk. Próbáltam innen fejmosást tartani neki, de nem sikerült.

Mivel nagyon joba van a családommal, szinte már családtag, ezért a nagymamam próbált rá hatni. Nem hiszem hogy el ert vele valamit, mert szeptember középen nagyon csúnyán összevesztünk és megmondtam neki, hogy vagy változik vagy keressen másik legjobb barátokat.

Szerintem nagyon ette őt az egész, mert éppen a napokban irt,hogy sajnálja és pofára esett.

Szerintem próbálj rá így hatni, vagy mond meg neki hogy akkor keressen másik barátokat ha te nem vagy elég menő neki :) rá fog jönni hogy kik az igazi baratai:)

Sok sikert:)

2017. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Volt egy kis mosolyszünet de kezdi belátni, hogy nekem van igazam. Együtt mentünk valahová és pont arra járt a menő banda" elkezdtek nekem beszólogatni, de nekem betelt a pohár. Megmondtam neki mikor kettesben voltunk, hogy vagy ők vagy én. Én nem bírom őket elviselni, nem vagyok én sem kis tutyimutyi, féltem ha tovább fokozódik a vita az új barátaival valaki megtép valakit :). Ő végül is mellém állt ami nagyon jól esett. Nem szakított a barátjával még, de tudja ő is, hogy ennek a "kapcsolatnak" nincs már értelme és hamarosan vége lesz. A szülei is rájöttek, hogy rossz társaságba keveredett, a lány barátokkal is még szokott beszélni, de nincs olyan jóba már velük. Megvan a kis baráti körünk nekünk, rájött, hogy közénk tartozik. Hál Istennek ennek jó vége lett,

2017. okt. 31. 12:09
 8/9 A kérdező kommentje:
jobban odafigyelünk egymásra mostmár, akinek ilyen gondja van azt ajánlom ne hagyja rá!
2017. okt. 31. 12:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit elkiabáltam... Mindegy az a lényeg az ember tegyen meg minden tőle telhetőt. Én megtettem, ha egy barátság e miatt tönkre tud menni talán nem is volt igaz barátság.....
2017. okt. 31. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!