Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg az osztálytár...

Hogy mondjam meg az osztálytársamnak hogy büdös?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam(lány)

akinek nagyon kellemetlen a test és a szájszaga is.

Ezt az osztály többi tagja is tudja és már finoman célozgatunk is rá de nem veszi a lapot.

Én viszonylag jóban vagyok vele mivel ő olyan furcsa és csak én foglalkozom vele (mert tudom milyen kirekesztetnek lenni),ezért én fogom vele közölni.

És nem tudom hogyan kezdjek bele meg hogy hogyan mondjam.

Most 10.osztályosok vagyunk és szerintem már adhatna magára.

Mesélte nekem még tavaly hogy általános iskolába azért lett magán tanuló mert szóltak neki hogy büdös szóval ezért se tudom hogy mondjam

Veletek volt már hasonló?Tudnátok segiteni?



2017. okt. 24. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szíved van, hogy magadra vállalod ezt a hálátlan feladatot. Tényleg nem fair kiközösíteni bárkit is. Nem mindenki él palotában, vannak szegényebb emberek vagy egyszerűen csak ezt látja a családjában és eszerint viselkedik. Nem tudhatod mi az oka annak, hogy nincs dezodorja, nincs rá pénz, az apukája elissza vagy pénzkidobásnak tartja. A szájszag oka lehet betegség is, de az is lehet, hogy nem evett még aznap.

Amit tehetsz, az az őszinteség és a megértés. De ez meg van benned. Keresel egy alkalmas időpontot, amikor négyszemközt vagytok és ezt nem is kell mondani másoknak, hogy na most fogok hozzá odamenni, mert félő, hogy valaki beszólna és balul sülne el a jó szándék. Elmondod, hogy neked erről nagyon kellemetlen beszélni, de azt látod, hogy kiközösítik a testszaga miatt. Hangsúlyozd a saját érzésedet azzal kapcsolatban, hogy nehéz volt ezzel elé állni, de nem szeretted volna, hogy emiatt csúfolják. Mondd neki, hogy az a jó, ha az ember szereti önmagát és ezt azzal is kifejezi, hogy ápolja a testét és jó lenne őt úgy látni, mint aki elégedett önmagával.

2017. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ sokat segitetél :)

A családját ismerem látásból és már találkoztunk is egy sulis rendezvényen és ők nagyonis ápoltabbak higénikusabbak voltak csak valahogy ő nem de korábban mondta hogy ezzel kiskorában is voltak problémák

Majd ha olyan lesz az alkalom megprobálom elmondani neki

2017. okt. 24. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok büdös emberrel találkoztam, olyan is akadt, amikor rosszullét, és hányinger tőrt rám, de soha sem tettem szóvá, mert megbántani nem akartam, hiszen ő -ahogy a görény is -, így jelzi "ne gyere közelebb" Mi emberek nagyon kreatívak vagyunk, ha egy célt a fejünkbe vettünk, azért a legócskáb trükköt is bevetjük a gyözelem érdekében.
2017. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!