Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha nincsenek...

Mit tegyek, ha nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Sosem voltak igaz barátaim, általában mindíg volt egy kisebb-nagyobb társaság akikkel tök jól elvoltunk suliban és edzésen is, de úgy különösebben nem volt szoros senkivel sem a kapcsolat. Most másodéves vagyok az egyetemen és nem sikerült beilleszkednem pedig korábban soha nem volt ilyen problémám. Pár emberrel néha váltok pár szót de ennyi. Ez egy elég kicsi kar, szinte mindenki jóban van mindenkivel, már a legelején kialakultak a klikkek és én valahogy mindegyikből kiestem. Rengeteg egyetemi program van és én alig voltam ott valamelyiken mert full egyedül voltam. Volt olyan, az első év elején, hogy szórakozóhelyen egyedül otthagytak (akkor pont a gólyatáboros csoporttal mentem de már velük sem beszélek), egy darabig egy másik társasághoz próbáltam csatlakozni de "kinéztek" ezért hazamentem. Ezek után több ilyen buliba nem mentem. A kolis bulikba sem járok, mivel senkivel sincs olyan viszonyom, hogy csak úgy odamenjek hozzá, nem tudok mit kezdeni ott magammal egyedül, kívülállónak érzem magam és úgy érzem, hogy hülyének néznek. Edzésen pedig csapatot váltottam és bár ott sikerült beilleszkednem, de velük ritkán találkozom és nem túl szoros a kapcsolat. A "régebbi életemből" azért pár emberrel tartom a kapcsolatot de csak neten, így pedig sok mindent nem tudunk megosztani egymással, sőt már nem is nagyon akarunk.

A dologhoz hozzátartozik, hogy mindíg is introvertált voltam és kövér is amitől mégkevésbé van bátorságom közeledni mások felé. Mindig úgy érzem, hogy útban vagyok, zavarok és ráakaszkodom másokra ezért nem is szeretem ráelöltetni magam másokra. Leginkább az zavar, hogy az egyetemen nem lettem jóba senkivel, hiszeng tényleg mindenki jóban van mindenkivel. Ha csak előadásaim vannak egy nap, akkor nem is beszélek senkivel. És már reménytelennek érzem, hogy én valaha is be tudnék illeszkedni. Plusz persze az is rosszul esik, hogy a régi "barátaim" nem magyon keresnek, nem találkozunk soha, csak így elmegyünk egymás mellett.

Valaki van még hasonló cipőben? Mit csináljak, hogy nem legyek ennyire egyedül?



2017. okt. 28. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló a dolog.

Most vagyok 11.es. van 2-3 ember akikkel suliban egész jól elvagyok. De soha nincs közös programunk, néha neten beszélünk és igazából ennyi.A volt sulimból egy emberrel beszélek néha néha (meg évente kb. Egyszer találkozunk.)

2017. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1 barátnőm van a suliban, ahol lakok ott meg egy sincs. Elég visszahúzódó vagyok az a baj. Ha van kedved írhatsz.
2017. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Detto nekem is ez a bajom!
2017. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!