Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Néha úgy érzem a legjobb...

Néha úgy érzem a legjobb barátom mindig le akar körözöni mindenben. Mit tegyek? 17/f

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akit általános első óta ismerek. Szinte mindent tudunk egymásról, tényleg erős a barátságunk. De szinte minden téren az életben, olyan érzés mintha élvezné hogy jobb. Jobb képű nálam, van barátnője, nekem nincs.Sokkal több ismerőse van a valóságban is és a Facebook-on is. Szívesebben beszélnek vele, jobb cuccai vannak, mindene jobb ami csak lehet. Mindig meghallgat, ha bajom van, de van benne valami ami mintha megnyugtatná hogy azért jobb. Elég rossz példa, de például mikor loloztunk nem bírta elviselni hogy jobb statom lesz, es inkább elkezdte lopni a kill-jeimet. Már idegesít vele, de mégis csak a legjobb barátom. Mit kéne tennem? Elnyom, de néha olyan mintha nem direkt csinálná hanem mert jobb es kesz, néha olyan mintha direkt lenne. Bennem van a hiba?

2017. nov. 1. 01:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak akiknek nagyobb szerencséjük van az élet dolgaihoz, és ezt ki is használják nyilván, de ezért nem kell haragudni senkire. Lehet nagyobb szerencséje, lehet gazdagabb, lehet jóképűbb de azt hogy ki a "jobb" személy nem ezek döntik el, és nem is az hogy hány facebook ismerőse van. Ne legyen benned emiatt kisebbségi érzés mert ezek miatt nem vagy kevesebb.
2017. nov. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy meg, es ebben a korban sajnos ez elegge altalanos jelenseg. Viszont tudnod kell, hogy ez a fiu nem lesz egy eleten at a legjobb baratod, vagy legalabbis csak akkor ha ez a rivalizas idovel kikopik nala. Egyelore ugy latszik legyezgeti a hiusagat, hogy o a jobb, es te csak a "second best" lehetsz. A baratsagat akkor tudod majd igazan lemerni, mikor majd valamiben lekorozod, vagyis hogy majd hogyan viseli az egoja, ha valamiben te leszel a jobb. :-D

Ebben a korban amiben te vagy, nekem is voltak ehhez hasonlo baratnoim (no vagyok) de kesobb mind egy szalig eltuntek az eletembol. Csak es kizarolag azok maradtak meg, akik egyenrangu felnek kezeltek. Hiszen egy ido utan nem fogsz bizalommal lenni hozza, ha erzed hogy orul a problemaidnak.

Nos szerintem egyelore allj ovatosan ehhez a srachoz, mert a legjobb baratokbol valik neha sajnos a legnagyobb ellenseg. Foleg ha az irigyseg, rivalizalas mar eleve jelen van. Persze ez nem jelenti azt hogy vess veget a baratsagnak, csak azt hogy talan ne bizz meg benne vakon.

2017. nov. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbálj te is jobb lenni nála. A versengésnek nem kell rossznak lennie, csak akkor az, ha az egyik felet nem érdekli, nem próbálkozik, úgy viszont mind a kettőnek kellemetlen érzés.


Ha bizonyos összehasonlítások zavarnak, próbálj meg te találni olyan területet amin kiélheti a versenyszellemét, esetleg olyat ami neked kedvez.


Nem értek egyet a felettem szólóval, egy barátság megmaradása nem a felek személyiségétől, egymáshoz való hozzáállástól, hanem a barátságukhoz való hozzáállásukon múlik.


Ahogy látom a fő probléma, hogy te érzékeny vagy, és nem úgy fogod fel az ő versengését, ahogy ő. Bennem pl. erős a versenyszellem és egyáltalán nem tántorít el, ha hússzor vesztettem, ugyan úgy és ugyan olyan lelkesedéssel próbálkozok győzni a következő alkalommal, mint legelőször, egészen addig amíg nem érzem, hogy abszolút nullák az esélyeim. (Utána nem versenyzek, elfogadom, hogy nincs értelme.)

2017. nov. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:

Bennem az is felmerült, hogy azért "barátkozik" veled, mert azokban a dolgokban, amik a számára fontosak, "jobb" nálad. Ez kell az önbizalmának a fenntartásához.

Nekem ilyen "barát" nem kellene, az tuti fix.

2017. nov. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ő a legjobb barátod? Milyen a legrosszabb? Kicsit szét kellene nézned, de őt ne vidd magaddal!
2017. nov. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, lehet szét kellene néznem. Talán ha kicsit eltunok észre veszi mik történtek.
2017. nov. 1. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:

17 éves korban egészséges az ilyesfajta rivalizálás, még ha ez a "vesztes" félnek nem esik is jól. Evolúciós okai vannak. A fiatal hímek közül ilyenkor válnak ki a vezetésre termett (vagy csak arra a szerepre áhítozó) egyedek. Nekik pedig a legjobbaknak kell lenniük. (Lehetőleg mindenben.)

Ez azonban nem jelenti azt, hogy valóban jobbak lesznek. A legtöbbnek megbicsaklik az élete, és örökre másodhegedűs marad. Egy huszadik senki, aki semmire sem viszi az életben, mert a vágyait nem tudja összhangba hozni a képességeivel.

Hogy mit tehetsz te ebben a történetben? Vagy elfogadod a képletesen vett "uralkodását", vagy keresel hozzád hasonló, kevesebb versenyszellemmel megáldott barátokat.

2017. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyfajta harag is van bennem e miatt. Talán felültudnék kerekedni...
2017. nov. 9. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!