Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan vagyok mérges a...

Jogosan vagyok mérges a "barátomra"? Kidobjam?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 12 éve tartó barátságom valakivel aki kb 4 éve elkezdett szétcsúszni és élni az alkoholista tróger életet. Ez nem igazán zavart eddig, Viszont most ebben a hónapban rohadtul elkezdtem utálni. Hónap eleje óta flörtöl egy olyan csajjal aki kb 4 éve a szerelmem és tegnap össze is jöttek. Ma pedig közös társas közben tökön vágott mert miért ne és több órája fáj már. Viszont nem lenne szerencsés kidobni, mert sok privát dolgot (email, yt, stb) tudja jelszavait és vissza tud vele élni meg meg tudja keseríteni életem mert minden embert ismer a társaságomból akinek az összes titkomat ki tudja kotyogni amit 12 év alatt elmondtam. És nem is akarom kidobni de rohadtul összetörte a szívem és a büszkeségem. Tanácstalan vagyok. Több barátom figyelmeztezett már miatta, hogy szakítsam meg vele a barátságot mert nem lesz jó vege én meg kiálltam mellette így sokan elfordultak tőlem, csak ő és társasága maradt. Amúgy elnézést elírásokért de piás vagyok mert szomoromban iszom most.

2017. dec. 23. 20:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nagyon hozzá vannak nőve. Nem mozdulnak ki az utcára sem már nélküke kb. Valószínüleg maradnának "barátaim" de nélküle nem találkozhatnék velük.
2017. dec. 23. 20:56
 12/14 anonim ***** válasza:

Annyira fiatal vagy, előtted az élet!

Igaz barátja az embernek nincs sok az életben, de ilyen hamar nem érdemes belefáradni a keresésébe.

Biztos ki lehet cserélni a jelszavakat.

Aki így átvág, az többször is megteszi, szerintem jobb egyedül, ő csak leszívja az energiád.

Mindenkit átvágnak előbb-utóbb, ami nem öl meg, az megerősít.

2017. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólókhoz. Ez nem barát. 18 évesen tök természetes hogy félénk vagy a lányokkal, és az introvertáltság is az.

Szerintem a jelszókat rohadt gyorsan cseréld le, és részeges, becstelen trógerektől nem kell félni. Ha a bandája tudja, hogy milyen és mennek vele, hát menjenek. Ha nem találkozol velük, szerintem ne érdekeljen, hogy miket mond nekik rólad. Ha meg találkozol velük továbbra is, akkor valszeg őket nem fogják érdekelni, hogy miket mond. :)

De félelemre (márpedig most mintha csak a félelem tartana emellett a "barát" mellett) nem lehet barátságot alapozni, legfeljebb hűbérúri kapcsolatot. Nekem is volt ilyen "barátom", akivel kamaszkoromban megszakítottam a kapcsolatot, miután nagyon mélyen megbántott és belém taposott sok ember előtt. Később megtudtam hogy beszippantotta az alvilág, ami nem meglepő viselt dolgaira visszaemlékezve. (Csak azért írtam le, hogy tudd milyen veszélyt vállalsz, ha tartod vele a kapcsolatot.)

Mellesleg nekem egy barátom van tizenéves koromból, a többi (5-6 csaj) huszonéves koromból, vagy pár éve vannak. (39 vagyok.) Az idő múlásával a félénkség elmúlik, csak dolgozni kell az önismereteden. Még nagyon sok barátot szerezhetsz.

2017. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ne piálj szomorúságodban, nem oldja meg a problémáidat, csak te is lesüjjedsz az ő szintjére.


A jelszavak megváltoztathatóak, ha ezen múlik változtatsd is meg, és hanyagold a társaságát. Mond meg neki, hogy "bocs, most nincs kedvem" és inkább térj vissza az igazi jó barátaid társaságába, és ismerd el, igazuk volt

2017. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!