Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez mennyire lehet "igaz...

Ez mennyire lehet "igaz barát", aki így viselkedik? Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés

Az az adott helyzet, hogy régen tartoztam egy társasághoz, azonban onnan kiközösítettek, mert voltak eltéréseink, amiket már nem tudtunk átbeszélni, mert nem voltak képesek szóba állni velem már(nem igazán volt olyan “nagy” veszekedés, csak fájt igazából hogy elhanyagolnak és szóvá tettem nekik, ami miatt engem hibáztatnak..). Emiatt nagyon bezárkóztam, nem mertem nyitni senki felé, aztán újra összebarátkoztam egy másik lánnyal, akivel jóba is voltunk nagyon, legjobb barátnők. De észrevettem, hogy ő nem is azért barátkozik velem, mert szeret, hanem mert kihasznált. Ekkor már tényleg magam alatt voltam, de úgy voltam vele ha vele is összeveszek , akkor nagyon magányos leszek, meg nem igaz hogy nem tudok normális barátságot kialakítani. Úgyhogy ezt próbáltam nem olyan vészesen felfogni, elengedni a fájdalmat.

Így jól meg voltunk. Aztán olyan 3-4 hónapja láttam hogy kezdett azzal a társasággal barátkozni, akikről az elején írtam. De idővel inkább velük kezdett el lógni, szinte én már levegő lettem számára. Megkérdeztem hogy most mi a baj, erre azt vágta fel, hogy nem miattam van ez az egész, ahogy van, meg magyarázkodott, hogy ő ugyanúgy szeret engem stb.. amikor ha én nem megyek utána , akkor teljesen elfelejt...

Nagyon tanácstalan és kilátástalan vagyok, napról napra egyre szomorúbb, hogy nekem sose lesz még egy igaz barátom se már. Próbálok erős lenni, de így egyedül nehéz, szüleim azt mondják , hogy menjek tovább, de nem megy , kell nekem is, hogy törődjenek velem, ne csak én legyek az aki segít állandóan, meg készenlétben van..

Ui: szilveszterkor se írt annyit se, hogy buék, tavaly még együtt szilvesztereztünk, most már az új baráti társaságával volt.

17/L



2018. jan. 1. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudod, nagyon kevés az igaz barátnak 'való' ember. Én 19 éves vagyok, középiskola 5. osztályos, és eddigi életem alatt 1 igaz barátra sikerült szert tennem, aki értelmes, és megbízható annyira, hogy most már azt mondom, hogy az életem is rá bíznám. Most pedig kezd kibontakozni, kialakulni egy második barátság, amiben látok jövőt. Ezt azért írtam le, hogy láthasd, hogy hiába szeretnél egy igaz barátot, ha nincs erre alkalmas személy a környezetedben. Türelmesnek kell lenned, és idővel majd kialakul egy, anélkül, hogy észrevennéd. És megértelek, nehéz barátok nélkül, egyedül, de idővel ez változni fog.

Esetleg privátban nem küldöd el, hogy mit vesztetek össze?

2018. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondják, hogy az igaz barátokat meg kell becsülni. Ugyanis nagyon nehéz rájuk találni. Az igazán ritka, hogy valaki gyerekként vagy kamaszként már életre szóló barátságot kössön.

Hogy ebben a korban a fiatalok, és főleg a lányok hogy tudnak viselkedni, az mindenkinek tiszta. Ilyenkor sokan magányosak, mert nem illenek be a falkákba.

Azt tudod tenni, hogy elengeded. Aztán elkezdesz ismerkedni másokkal. Akár neten, akár a suliban, vagy elmész diákmelózni, eljársz könyvtárba, moziba, úszni, akárhova, csak emberek közé.

2018. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már annyira le van alacsonyodva az önbecsülésem, hogy teljesen bezárkóztam, jobban szeretek itthon egyedül lenni már lassan, és görcsbe rándul a gyomrom, ha emberek közé kell mennem. Pedig szeretek új embereket megismerni, de ez csak akkor teljesül, ha fel vagyok oldódva , ami ritkán van.
2018. jan. 1. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bezárkozol, annál rosszabb, viszont ezt a lányt ne tartsd számon barátként, mert a jelek szerint, nem az.
2018. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit lehet kihasználni egy 17 éves diáklányon? Kölcsönkérte az olcsó rúzsodat, vagy mi?
2018. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bazzeg...nagy élet, 17-nél jársz s gyerekként:DDD

Tanulj s tedd a dolgodat, időnként, ha látsz valami érdekes rendezvényt-kiállítást...macska-kutya, gasztró, divat...stb, akkor elmész s egyedül akár.Ott vagy s élvezed a látnivalókat, ételeket s esetenként a beszélgetéseket ezzel s azzal, amiből sok sok dolog lehet.


Hidd el, hogy ilyesmiken rengeteg ismeretség születik bár tény az is, hogy nem mind örök életű, de már 1 rendezvény, 1 ismerős már megéri;)


A sz@ros kölköket-volt cimboráidat meg sz@rd le magasról s töröld őket mindenhonnan, mert tudod a barátaidat TE választod ki s ŐK téged;)

2018. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!