Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Önzőség? Megakarom szakítani...

Önzőség? Megakarom szakítani a kapcsolatot a legjobb barátnőnnem (többi lent)

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve leszünk barátok,én mindig is nagyon ragaszkodtam hozzá,és szinte imádtam egészen addig ameddig nem ismertem meg a páromat aki felnyitotta a szememet. A lényeg csupán annyi,hogy a legjobb barátnőm sose mutatta ki a szeretetét pl nem ölelhettem meg,nem adhattam neki puszit mert ő nem bírja elviselni...,persze ezeket valahol még megértettem. De írtózott attól ha azt mondtam neki "szeretlek" persze nem azért mert a másik nemhez vonzódom,csak én nyíltabban elmondtam nenki,és ajándékon közös emlékeken ,és meghallgatáson kívűl nem kaptam túl sokat ettől a barátságtól.A fiúmtól annyi figyelmességet,és gyengédséget kaptam,hogy rájöttem nem szabad egy olyan ember mellett mérgezni a lelkem aki "éheztet" mert nem kapom meg amit szeretnék. Én sokszor őt néztem neki mi a jó,de nektek hogy esne ha úgy éreznétek állandóan szabályokat állít elétek? Ahogy külön gimnáziumba kerültünk,úgy egyre inkább haverkodott másokkal,és telibe ... a fejem fogalmazzunk így.. Aztán megismertem a mostani szerelmemet,akivel nagy harmónia,és boldogság van kettőnk között. Nem 1x mondtam le a vele való találkozást,csak azért,hogy a barátnőm ne érezze elhanyagolva magát! De már nem érzem magamat jól vele,és szinte kötelességemnek érzem,hogy írnom kell,meg jópofizni,.. Iszonyatosan önsajnáltató lett,meg negatív az is volt...csak nem tudom,miért nem láttam meg hamarabb,hogy bolhából is elefántot csinál. Gyakorlatilag az ő családi helyzete teljesen rendben van(együtt vannak a szülei mindent megkap stb..) suliban nem bántják...de inkább nem is mondom mivel példálózik,hogy neki így szar az élete meg úgy szar. Nem bírom már elviselni,és én mindig fejlesztem magamat személyiségem,ő pedig egy helyben toporog. Az ő gyerekes világnézete,és gondolkodásmódja nem üti neg az enyémet,és ez nem egoizmus csak így gondolom. Önzőség szerintetek az,hogy nem keresem többet vele a kapcsolatot? Elmondam már ezt neki,és könyörgött,hogy kezdjük újra,és jobban kimutatja majd a szeretetét,megbánt dolgokat...stb stb de nekem ehhez az egészhez már semmi kedvem,akkor rábólintottam de mostmár legszivesebben törölném az életemből! Nagy kár,hogy sosem volt még igaz barátom,és egyszer olyan jó lenne ha találnék valakit aki megbecsül,és nem a végén jön rá,hogyan bánt velem......
2018. jan. 11. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nekem te túlságosan ragaszkodó lennél,nem lennénk egy hullámhosszon.Nem szeretek ölelgetni lányt,se puszit adni,a szeretlek szó meg egyenesen durva lenne számomra :) nyugodtan szakítsd meg vele a kontaktot ha úgy érzed hogy negatívan hat rád...
2018. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen nem akarsz vele tovább barátkozni akkor ne tedd. Ennyi.


Nem önzőség. Érthető a dolog. Én most magamból indulok ki egy picit. Anno az életemet adtam volna a legjobb barátnőmért, viszont gyűlöltem minden fizikai kontaktust vele is. Ennek biztos van valami pszichés oka, de sosem voltam puszilkodós ölelgetős, azt meg végképp nem mondtam volna neki, hogy "szeretlek". Azt max a családomnak/ szerelememnek mondom, de még nekik is nehezen. Én is megkaptam anno, hogy nekem milyen könnyű a családommal. Fogalmuk se volt hogy mi van a felszín alatt pedig rengeteg baj volt (alkoholizmus, depresszió), én ezekről nem beszéltem mert zárkózott voltam. Lehet a te barátnődnél is ez a helyzet. Váljatok el tisztességesen, zárd le ezt a barátságot, de ne köpködd a háta mögött és ne beszéld ki. Nem ezt érdemli és elgondolkodnék, milyen szerelem az olyan, ami erre biztat.

2018. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a közös emlékek, a "meghallgatás", nem olyan kevés egy barátság esetében. Sőt, szerintem fontosabb, mint a puszi, vagy egy "szeretlek".
2018. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az meg mondjuk, nem olyan meglepő, hogy amikor külön gimnáziumba kerültetek, lettek új barátai. Ahogy az sem, hogy a fiúdtól sok figyelmet, gyengédséget kapsz, csak ez egészen "más jellegű" kapcsolat.
2018. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen totálisan különbözik a szeretetnyelvetek.

[link]


Szerintem egyszerűen legyetek olyan státuszba úgymond, hogy haverok vagytok, de nem feltétlenül keresitek egymás társaságát, és kész.

2018. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Nem az a fő indokom,hogy nem ölelgethetem stb..ez csak hozzátartozik,a lényeg,hogy szabály szabály hátán,és igen nagyon fontos a barátságban a meghallgatás stb de mit érnek ezek ha nem becsül meg,mert lemond vagy 4 találkozót mert másokkal megy plázázni amikor megbeszéltük,és azt hazudja fogorvosnál volt. Aztán meg könyörög,persze lehetnek barátai nem azzal van a probléma. És nem köpködöm,sose tettem mindig volt bennem ennyi gerincesség. Gyakorira is azért írtam,mert úgy voltam vele már csak közvéleménykutatás miatt érdekelnek a hozzászólasok! A barátom pedig csak annyira nyitotta fel a szememet,hogy ahol nem kapom meg a kellő odagigyelést,és egy jó szóért is kuncsorogni kell,ott nincs helyem. Persze ezt nem szóban fejezte ki. De igen tudom mi az a szeretetnyelv,és teljes mértékben egyetértek. Ja arról ne is beszéljünk,hogy szöges ellentétek vagyunk..
2018. jan. 11. 19:08
 7/8 anonim válasza:
56%

Az, hogy szöges ellentétek vagytok, szerintem nem ok semmire... És bocs de bennem felmerülne a vágyaid alapján a homoszexualitás... De te tudod... Az pedig, hogy a barátodtól több tötődést kapsz, tök normális. Egy Legjobb Barámő nrm arra van, hogy enyelegj vele, hanem arra, hogy szoros legyen a kapcsolatotok, feltétlenük megbízzatok egymásban! Ha meg lemondja a talit az tényleg bunkóság, de akkor legyél vele olyan toleráns, hogy minden csoda 3 napig tart! Szval majd elmúlik ez a nagy szerelem az új barátaival! Biztos neked is volt ilyen időszakod!

Jelzem nem akarok senkit megbántani, nem ismerlek egyikőtöket sem! Ez csak a véleményem!

2018. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha hazudott akkor kêsőbb is fog .Én elgondolkodnék azon hogy mit keresnék egy ilyen személy mellett aki nem volt őszinte hozzàd .Eltekintve az ölelgetés meg miegymàs mellett ha nincs bizalom ott örökre éket üt még egy hosszabb baràtságnàl is .Ha neked lessz vmijen problémàd nem szàmithatsz rá mert ő piàlni fog menni vagy bulizni .
2018. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!