Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kéne "szakítani", vagy...

Hogyan kéne "szakítani", vagy legalábbis szünetelteni egy ideig a kapcsolatot a volt legjobb barátommal? (24)

Figyelt kérdés

Kicsit furának tűnhet a kérdés, de szerintem sok tekintetben egy valaha nagyon mély baráti kapcsolat megszakítása és egy párkapcsolat megszakítása közt sok különbség nincsen.


Ezzel az emberrel 16 éve kisebb megszakításokkal barátok vagyunk (24 évesek vagyunk), volt egy idő, amikor úgymond kicsit lezüllött(16-22), ekkor annyira nem tartottam vele a kapcsolatot. Az elmúlt 2 évben viszont megint elég közel kerültünk(persze nem testileg még mielőtt bárki félreértené), úgy érzem, hogy segítettem neki elszakadni a régi tr-ger társaságától, akivel heti többször leitták magukat, bespeedeztek és hasonló dolgokat csináltak.


Bevezettem őt egy új világba, a természetbe, a főzésbe, mutattam neki új példaképeket, újra rávettem, hogy edzen. Egy jó ideig volt egy csomó közös témánk, túrázni jártunk, és szerencsére nem tartotta a kapcsolatot a tróger barátaival.


Az elmúlt kb 10 hónapban azonban diplomázás után új munkahelye lett, amit utál, savlekötőket szed 24 évesen és újra elkezdett inni, kb heti 2 alkalommal, ilyenkor az alap az ilyen 4-5sör + a 65 kgjára.


Ennek hatására elkezdett velem kötsögül viselkedni, úgy érzi, hogy joga van rámförmedni, ha neki épp rossz, akkor azt érezzem én is. Ráadásul irigység is lett benne valami iránt, amiről hazudozott nekem, erre egy külsős személy elszólása döbbentett rá. Már az elmúlt 10 hónapban 3x volt vele beszélgetésem, ahol elmondtam neki, hogy én ezeket a dolgokat nem tűröm, nem bánhat velem úgy, ahogy akar, csak azért, mert neki most épp szar. Nekem is sokszor volt szar, és egyszer sem vezettem le rajta. Ezen kívül nagyon rosszul bánt egy lánnyal, akinek igazából annyi bűne volt, hogy önbecsülése nulla és eltűrt neki bármit, ő pedig úgy bánt vele, mint egy ronggyal, és úgy is beszélt róla ("levette a ruháját, fujjj olyan dagadt volt, undorodtam tőle, de azért megd*-gtam", aztán mások előtt részegen elküldte a fenébe, majd úgy gondolta, elég "szakításképpen", hogyha több heti találkozgatás után hirtelen csak nem írogat neki vissza csak 1-2 szavakat, meg lekezelően beszél vele és sosem ér rá).

Ezen kívül q*rvára képmutató is, az egészségről beszél, közben iszik és napi 1 doboz cigit elpöfékel, edzésről beszél másoknak, közben pedig havonta talán 1 hetet ha edz, ráadásul irreális és gyerekes céljai vannak, aminek megvalósításába bele sem kezd.


Szóval ami sok, az sok! Egy jó ideig nem szeretném vele tartani a kapcsolatot,amíg meg nem változik, igazából beszélni sem szeretnék vele pár hónapot. Túlságosan visszahúz, befordít.


Azt hitte, hogy a barátságom és az atyáskodásom fölötte majd örökké kitart, bármit is csináljon, és majd el fogom viselni, hogy másodrangú barátja vagyok. De tévedett.


Szóval amilyen köcsögül viselkedett velem és másokkal, legszívesebben csak nem venném fel neki a telefont és nem keresném, ami úgy érzem, hogy más, mint amit ő tett a lánnyal, mert a lánynak semmi bűne nem volt felé, míg a "barátom" listája elég hosszú,és már nem először kérem változásra. Igazából én mondtam neki azt is, hogy fejezze be mostmár a lánnyal ezt a játékot.


Nem szeretnék ebből túl nagy drámát keríteni, de kötsög sem szeretnék lenni. Nem tudom, hogy mondhatnám meg neki, hogy egyelőre nem vagyok kíváncsi a társaságára, nagyon megsérteni sem szeretném azért. És valószanűleg jönnének a szokásos dolgok, hogy még egy kis idő és felmond,ne haragudjak etcetc.



Szóval ti mit tennétek a helyemben?


2016. jún. 20. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne hívd, ne keresd, majd rájön magától, hogy valami nem stimmel.
2016. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja, ő viszont hívni fog engem, ez 100%.
2016. jún. 20. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!