Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden barátság megszakad...

Minden barátság megszakad egyszer?

Figyelt kérdés

Sokszor voltak olyan barátaim, akikkel egy ideig nagyon jól kijöttem, de bizonyos idő elteltélvel mindig megszakadt velük a kapcsolatom. Sokszor gondolkozok azon, hogy mi lehet a gond. Nem vagyok valami nagy társasági ember, de mindig voltak barátaim. Csak az a baj, hogy egy idő után már nem keressük egymást. Úgy gondolom, hogy egy barátság mind a két félen múlik, ezért addig igyekszek amíg úgy látom, hogy ő is tesz érte. Viszont így visszagondolva néhány barátommal jó ideje nem tartom a kapcsolatot, persze megvannak az okai mindegyiknek, de akkor is sokszor frusztrál ez az egész. Most ott tartok, hogy a családomon kívül egy barátnőm van és nem tudom, ez mennyire normális. A haverok nekem soha nem jelentettek sokat és barátaimnak is csak néhány embert hívtam életem során. Na de a lényeg, hogy sokszor olyan érzésem van, hogy ez miattam van, mert nem olyan megnyerő a személyiségem, vagy nem is tudom. Csak attól tartok, mi van ha a mostani barátnőmmel is megszakad egyszer a kapcsolatom, mert akkor többet biztos nem barátkozok senkivel. Így semmi értelme, egy csomó időt és energiát pazarolok másokra, aminek aztán vége lesz.

Igazából nem tudom mi is a kérdésem, csak kíváncsi vagyok, hogy ti is voltatok ilyen helyzetben? És mi erről a véleményetek?



2018. jan. 21. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is sok barátságom gallyra ment, egyszerűen megszakadt de volt 1-2 ami elég csúnya véget ért, és a mai napig szrul esik.

Már nincs is kedvem haverkodni mert úgyis az lesz a vége, hogy elsikkad a dolog. Az emberek nem kitartóak és nem őszinték. A kapcsolatok leredukálódtak néhány emailre vagy kommentre, nem találkoznak személyesen és nem terveznek programot. Emiatt nem is alakul ki kötődés. Ha megbeszélsz egy találkozót akkor már nem kell odamenni, elég ha odavágsz egy sms-t vagy bármit, hogy lemondd. Már csak egy sor vagy a mobil kijelzőjén vagy egy mintás karika a messengeren, ennyi. Ki lehet törölni, le lehet tiltani, le lehet halkítani.

2018. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Kb. 15 éve nem látott barátommal futottam össze pár hete. Nem beszéltünk, semmilyen formában nem tartottuk a kapcsolatot. Most ott folytatjuk, ahol abbahagytuk, mintha mi se történt volna. Szóval ne add föl! Lehet, hogy akit már nem tartasz barátodnak, ő még annak tart téged. És lehet, hogy az is!
2018. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Sokféle barátság létezik. Pl. nem mindegy, hogy valakivel tönkre ment a barátság, mert rosszindulatú volt veled. És nem mindegy, hogy valakinek pusztán nincs ideje rád.


Tehát optimista lehetek minden olyan barátságban, ahol azt érzem, hogy jót akarnak nekem, még akkor is, ha az illetőnek nincs ideje rám folyton. Ahogyan #2-es írta, bármikor találkozhattok, és ott folytatjátok, ahol abba maradt. Nem lehet bárkitől elvárni az állandó figyelmet. De amíg nem alakul úgy, hogy szemmel láthatóan összevesztetek és ellenszenvezés van (ami gyerekes emberek kapcsolataira jellemző inkább), addig nincs mitől félni.


Ha valakivel megvan az okod arra, hogy ne tartsd a kapcsolatot, akkor azzal nem tartod. De akivel nincs okod erre gondolni, arról se gondold.

2018. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
75%

Nekem van olyan barátnőm akivel még általánosban voltunk barátok, később nem nagyon beszéltünk, mostanában viszont újra tartjuk a kapcsolatot fb-n, időnként pedig meglátogatjuk egymást pedig az ország két végében lakunk. Olyan is van akivel évek óta nem beszéltem de mikor kórházba került, meglátogattam és mondta hogy jólesett neki. Húgomnak volt egy nagyon jó barátnője akivel összekaptak egyszer aztán jó darabig nem beszéltek, egyikük se merte keresni a másikat. Végül húgom gondolt egyet és ráírt, azóta újra jóban vannak. Kiderült hogy egyikük se haragudott a másikra.

Ezzel csak azt akartam mondani hogy az eltelt idő nem feltétlenül számít, és ha valaki fontos neked, keresd fel, egy próbát megér :)

2018. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"egy csomó időt és energiát pazarolok másokra, aminek aztán vége lesz."Sajnos vannak ilyen kapcsolatok is,amibe csak az egyik fél teszi bele magát.A másiknak meg jó az amit készen kap,hogy nem kell tenni semmit a kapcsolatért.Ilyen esetben jó elhatárolódni a másiktól,mert ez a másik ember kihasználása.

Vannak olyan esetek is,amikor tényleg időhiány miatt vagy távol kerülnek egymástól a barátok és amiatt szakad meg a kapcsolat,de nem haraggal válnak el,egyszerűen csak abbamarad.De ha változnak a körülmények idővel újból egymásra találnak a régi barátok.

2018. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért nagyon jó olvasni, hogy sok olyan tapasztalatotok van, hogy újra egymásra találtok régi barátokkal. Így belegondolva nálam inkább az miatt szüntek meg, hogy talált magának új barátot és én már így kicsit kikerültem a képből. Meg amúgy sokszor próbálkoztam én is, de egy idő után már engem sem érdekelt és nem kerestem többé őket, hanem beletörődtem. Viszont nyitott vagyok arra, hogy ha újból találkozgassak régi barátokkal, mert veszteni valóm végülis nincs.
2018. jan. 21. 22:15
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Én 7 éve ismerem a legjobb barátomat. Egy osztályba jártunk általánosban. Megismertem a bátyát vele is nagyon jóba lettem és utána jött egy új osztálytársam. Végülis kialakult nálam az hogy ők 3-an voltak a legjobb barátaim. Így voltunk egy csapat végülis. Aztán amikor elballagtunk 2014-ben az egyikükkel már nem találkoztam annyit utána a testvérpár sem és így vele mostmár alig is beszélünk. Nem vagyunk rosszban, barátok vagyunk csak már nem találkozunk annyit mint régen. Az fiatalbbik srác aki a másik osztálytársam volt ő vele voltam mindig is a legőszintébb. Neki elmertem olyan dolgokat mondani amit senki másnak és ő is nekem ugyanúgy tehát tényleg nagyon nagyon jó barátok voltunk. A bátyával a mai napig sokat beszélek szoktunk is összejárkálni tehát vele még mindig jóban vagyunk de ő meg tanul keményen mert egyetemre fog menni így már nem tudunk annyit találkozni mint régen de attol még nem vagyunk rosszban. A fiatalabbik testvérrel 2016 nyarán összevesztünk egy lány miatt. A csaj átbaszott engem hülyített ő meg az ő pártját fogta mert neki is tetszett csak arra nem gondolt hogy ez nekem hogy esik és hogy mi lesz a következménye de ez egy másik sztori ugyhogy mindegy. Összevesztünk és utána nem igazán beszéltünk majdnem egy évig. Közben ő a nagybátyámékhoz lement ahova én jártam évekig és én vittem le előszőr csak velük is összekaptam. Ott ment minden ők full jóba lettek engem kb. teljesen kibeszéltek a haverom elmondta minden titkomat amit csak neki mertem elmondani. Aztán úgy alakult hogy tavaly nyáron lementem segìteni akkor tök furcsa lett mert kitalálták hogy költözzek le és akkor bérlünk egy háat a haverommal is el leszünk. Mondom oké de ezt még át kell beszélni. Lementem utána még egyszer amikor úgy volt hogy lent is maradok. Aztán a haverom hazajött először két hétre és utána ki találta hogy ő itthon marad és most nem tud visszamenni 3 hónapig amire volt is oka és az pont kapóra jött neki. Ezután beszélgettem vele sikat skypen meg messengeren és ő is elmondta hogy miért jött haza igazábol. Mert nem volt jo a fizetés a nagybátyámnál mondtam neki hogy igen ez idegesít engem is és ezért nem szeretnék én sem maradni. Aztán visszajöttünk ide érdre 2 napra (egyébként szentgotthárdon laknak nagybátyámék). Akkor én el mentem hugomékkal mozizni addig meg nagybáttyámék elmentek a haverommal mindenfelé. Ott elmondta neki a haverom hogy azért nem akar lent maradni merthogy én is ott vagyok. Aztán a lényeg hogy ezután kb. még egy 2 hétig lent voltam és hazajöttem. De az utolsó három napra lejött a haverom is mert megtudta hogy hazamegyek. Hazajöttem és a haverom azóta lent van és mostmár ott is marad. Ez volt kb 2 hónapja. Azóta alig beszélünk néha rám ír ha segítség kell neki valamiben amihez mondjuk nem ért meg volt egy vitánk messengeren. Ezzel nem is lenne baj de engem az bánt az egészben hogy nekem aztmondta hogy milyen jó lesz ha hazajövök mert tudunk menni majd mindenfelé meg megint összejárunk majd aztán a hátam mögött meg aztmondja hogy azért nem akart lemenni mert én ott vagyok. Mert tény van egy rossz szokásom amit utál bennem mindenki és az az hogy nem tudom kimondano az igazat. Vagyis nem merem, tehát nem szeretek szólni ha mondjuk valami nem tetszik mert tudom hogy abbol csak a sértődés lesz. És most szilveszterkor úgy volt hogy lemegyek de nem volt kedvem mert egyfolytában csak basztat nagybátyám meg a haverom ha lent vagyok. Az mellet a másik barátommal aki neki a bátya, vele akartam szilveszterezni mert tavaly is nagyon jól elvoltunk. És mivel nem akartam őket megbántani hogy nem akarok lemenni mert basztattok és nem lehet olyan jót bulizni veletek ezért azt kamuztam hogy dolgozom szilveszterkor. Ezt leírtam a haveromnak akivel eredetileg buliztam volna. Utána valamelyik este rám ír haverom hogy miért kell kamuzzak nyugodtan megmondhattam volna stb. szokásos és elkezdi hogy elolvasta amit írtam. Na ez a kamu része mert a bátya elmondta neki hogy mit írtam de ezt egyikük sem vallja be. Ezek után a haverom azt mondta hogy neki nincs kedve bulizni ugy hogy nem lett belöle semmi. Igazuk van mert ebben én vagyok a ludas hogy nem mondom ki amit gondolok de őszintén az dörgöli ezt az orrom alá aki nem volt képes megmondani hogy azért jött haza mert én ott voltam?! Na mindegy vele szerintem megszűnt az a nagyon jó barátság ez miatt. Most akit a barátomnak mondhatok az a hugom barátja és neki a családja.
2018. jan. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért de utálok és nem bírok rendesen a telefonról írni. :D
2018. jan. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát én szerintem már akkor búcsút mondtam volna neki, amikor azt mondtad hogy kibeszéltek, ráadásul bizalmas dolgokat, ez undorító. Az meg nem mentség, hogy van egy rossz tulajdonságod, mert mindenkinek van
2018. jan. 22. 09:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem is azt kellet volna csak 7 év nagyon jó barátság után nehéz. Hát igen de ő sem szent, ő is mondott nem egy dolgot nagybátyámékról amik nem szépek de nekem még ezek után sem jutna eszembe elmondani bárkinek is ezeket.
2018. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!