Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi legyen? Kerüljem el vagy...

Mi legyen? Kerüljem el vagy majd megteszi ő egy idő után?

Figyelt kérdés

Első félévben egy hamarabbi busszal jártam, így fél órával hamarabb ott voltam, mint kellett volna.

Van egy másik busz, amivel épphogy felérek, de már nem nagyon érdekel, ha kések.

Általánosban volt egy osztálytársam, akivel egyfele lakunk, ugyanazzal a busszal megyünk így, hogy a későbbivel járok.

Mindig egymás mellé ülünk, beszélgetünk az úton.

Egy olyan fél óra az út, ezzel nem is lenne baj, de mindig van valamilyen téma. Én meg mindig mesélek neki, ő is nekem.

Az a baj, hogy szerintem unalmas dolgokat mondok, úgyse érdekli, amúgy sem jó a személyiségem.

Attól félek, hogy untatom, idegesítem, csak jóindulatból beszélget velem és neki ez csak nyűg.

Ha tudom elkerülöm, de egyre többet járok azzal a busszal.

Mit csináljak? Ne vegyem észre vagy ilyesmi?

Ő amúgy nagyon jó fej, jót lehet vele röhögni, beszélgetni, tehát én örülök, ha találkozunk.

Még annyit, hogy mindketten lányok vagyunk, gimisek(nem egy gimibe járunk).



2018. febr. 14. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is gondolkodj el alaposan azon, miért érzed azt, hogy untatod. Ha ennek ő semmi jelét nem adta (és a kérdésed alapján ez a helyzet), akkor csak a saját önbizalomhiányod és félelmeid vetíted ki rá, aminek a megoldása egyáltalán nem az, hogy elkerülöd, hanem az, hogy dolgozol az önbecsüléseden.


Ha nem akarna veled beszélgetni, akkor hidd el, nem beszélgetne veled ennyi ideje és nem lenne veled ilyen jó fej, szimpla udvariasságból senki se tűri el a másikat huzamosabb ideig. Szóval leginkább lazíts, ne vedd ennyire véresen komolyan a dolgot, közben pedig elemezd és ismerd meg jól önmagad, találd meg az önbizalomhiányod okát, aztán dolgozz rajta. Sok sikert.

2018. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:
100%

Ha beszélgettek, akkor az azt jelenti, hogy kölcsönösen mondtok dolgokat egymásnak, arra reagáltok és tovább fűzitek a csevelyt, felmerülnek más témák is.

Ez esetben nem hiszem, hogy untatod. Mert ilyenkor interaktív kommunikáció folyik (hogy egy szép kifejezést használjak).

Amikor engem valaki untat, akkor a "beszélgetés" abból áll, hogy az illető f.ssa a szót, én pedig néha-néha közbeszúrom, hogy "aha" vagy "ja" vagy "nem tudom", de valójában lényegtelen, hogy én vagyok ott, vagy bárki más, mert csak az a lényeg, hogy valakinek/bárkinek/mindenkinek elmondhassa az illető a dolgait, amikhez nekem vagy semmi közöm, vagy általában tényleg érdektelen, vagy amiket abszurdnak tartok. Ez nem interaktív, mert gyakran nem is számít a véleményem.


Szerintem inkább az önbizalmaddal van baj.

2018. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jókat szoktatok röhögni, akkor szerintem minden rendben van, ha untatnád, akkor nem beszélne ennyit. Ha meg jo baratok vagytok, akkor meg tok mindegy mi a tema, szerintem.
2018. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!