Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy reagálnátok?

Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
Van egy baráti házaspár akikkel összejárnunk.Jól megértjük egymást,a kicsi gyerekeink is jót játszanak együtt.Ilyenkor általában pizzázni szoktunk.Azt még el kell mondanom hogy rengeteg pénzük van,mi sokkal szolidabban élünk,de ez nem okoz gondot.DE!!Nem először fordul elő,hogy 2-3 hetes lejárt szavidejű tejfölt raknak elénk egy-egy pizzázás alkalmával.Persze nem szólunk,meg nem is lett tőle bajunk,de azért ez egy kicsit rosszul esik.Nem tudom,lehet hogy a tejföl több hétig jó,de akkor is.Pénz,mint a tenger,a tejföl meg le van járva...Mi a véleményetek?Köszi!
2018. márc. 4. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

A legtöbb termék a szavatossagi idon túl is tökéletes. A szavatossági idő csak a gyártó garanciája, hogy adott időpontig tökéletes a termék minőségé.

Az is lehet, higy nem vették eszre higy lejárt. Lehet legközelebb szólni, hogy hé Kati, ez a tejföl lejárt. Vagy lehet nálatok pizzázni és akkor te veszel frisset

2018. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Lehet szarrágás. De lehet titeket tisztelnek meg vele. :( Minek a pizzához amugy tejfel? :O
2018. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk is van pénzünk, de ha valami nem rossz még, mi se dobjuk ki csak mert lejárt a szavideje, nem pocsékolunk szívesen. Persze ha furcsa az íze vagy az állaga akkor megy a kukába.


Amúgy nekem vendégségben eszembe se jut az elém rakott dolgok szavatossági idejét nézni. Amúgy megoldás: vigyetek ti tejfölt.

2018. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Pont a tejfölt, tejterméket azonnal ki kell dobni, amint lejárt a szavatossága. Teljesen más a "fogyasztható" felirat, mint a "minőségét megőrzi" felirat! Csokoládét, száraz tésztát, sőt, hűtőben tartott mosatlan tojást is fel lehet használni a lejárati idő után, de tejterméket nem, úgyhogy lejárt tejfölből ne egyetek! Szerencse, hogy eddig nem lett bajotok.
2018. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kutya elégedetten mosolyog, akkor igen. :)
2018. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A gyerekek főleg tejföllel szeretik a pizzát.Egyébként ők mindent nagy tételben vesznek,aztán megmarad.Szóltak,hogy két hete lejárt,de attól jó még.Mindenesetre a lányom pizzájára nem tettem.:)A mélyhűtőjük tele van virslivel,meg mindenféle finomsággal,csak az a baj hogy lejár a szav idő,mert annyit nem esznek meg.
2018. márc. 4. 14:48
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
ami le van fagyasztva az nem romlik meg. Amúgy meg ha ilyen finnyásak vagytok, miért nem nálatok pizzáztok és veszitek ti a tejfölt?
2018. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Akkor minek halmozzák fel,ha meg nem tudják meg enni. De ez jellemző. Mintha nem lenne holnap. Mindent begyüjteni,és rohasztani harácsolni pazarolni ezt tipikus magyar szokás.
2018. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 HaEv ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!

Arra gondoltál már, hogy nekik teszed fel ezeket a kérdéseket? Elvileg a barátaitok, nem? Ők mit mondanak erről? Ha az én barátaim lennétek és itt ugye belefutottam ebbe a kérdésbe, valószínűleg nem a romlott tejföl lenne legközelebb a bajotok, mert nagyon megbántva érezném magam. Lehet, meg se hívnálak benneteket többet pizzázni.

Akármennyire jól megértitek egymást, nem hiszem, hogy nem lehetne erről is beszélgetni, ha ez neked ennyire fontos. Elvégre barátok, nem? Például feldobhatnád úgy is, hogy viszel magaddal tejfölt - ezzel hozzájárulva a pizzázáshoz. Vagy ilyenkor ti az üdítőt viszitek? Remélem, nem sértettelek meg. Inkább érthető szerettem volna lenni.

2018. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Vannak ilyen típusok. Ismerőseim között is vannak ilyen spájzolósok. Mintha nem lenne minden sarkon egy bolt :)

Nincs mit reagálni erre. Ők ilyenek. Nyilván nem fognak megváltozni.

Ha valami nem tetszik, akkor nem eszitek meg.

2018. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!