Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik olyan bármilyen...

Létezik olyan bármilyen emberi kapcsolat a Földön, ami nem hatalmi harcról szól?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. De ez személyektől is függ. Pl párkapcsolat,vagy a baráti kapcsolatok sem arról szólnak,hogy ki a jobb/dominánsabb. Persze vannak akik megmérgezik a kapcsolatokat azzal,hogy uralni akarják a másikat,de nem erről (kellene hogy) szól(jon).
2018. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Te( vagy bárki) tapasztalt már ilyet?
2018. márc. 5. 21:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg a gyerekek amikor önfeledten játszanak egymással? Egyébként a mindennapokban is létezik, ha az adott társaság "normális".
2018. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nagyon ritka a Földön az olyan kapcsolat ami valódi szeretetből fakad, legyen az barátság, párkapcsolat vagy bármi más. Aki ilyet tapasztal az szerencsésnek mondhatja magát.
2018. márc. 5. 22:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok családot ismerek, ahol jó az egymás közötti kapcsolat.
2018. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kis közösségekben működik, máshol nem.
2018. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is ritka.
2018. márc. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez nem szerencse alapú. Én is s hozzám hasonlóak is megküzdöttek ezért. Tanulj s lesz lehetőséged ilyenre.


Az én példám nehezen lehetne az emberi kategóriába rakni, de egyszerre végtelenül könnyű is, és emberi szinteken is van, ahol a mérhetetlen szeretet, megértés és megsoztási vágy vezérel, ahol a bizalom elveszti értelmét, mert tudjátok, hogy amíg csak ép eszetek birtokában vagytok, addig fogtok feltétlen jót vágyni a másiknak.

2018. márc. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ilyennek tartom magam. Az elõbbi 4-es válaszra hivatkozva kissé gyerekesnek is:D Érzékeny jellemembõl fakadóan nem fogom elviselni azt, ha valaki “harcol” velem bármilyen formában, emiatt sok emberrel megszūnt a kapcsolatom, de találtam jobb embereket, akikkel jobban érzem magam és a családommal is nagyon jó a kapcsolat.


Nem tudom, hogy számodra miben nyílvánul meg egy ilyen “hatalmi harcról szól”, de számomra abnormális az, ha csesztetésbõl áll egy kapcsolat, szóval távolról kerülöm az ilyet. Nem tudom, hogy neked mi jár a fejedben, de kisebb okokból nem állítom egyetlen kapcsolatról sem, hogy “hatalmi harc”, csak súlyok okokból nevezhetõ annak. Nem tudom, hogy te miket tapasztalsz, de gondolok itt arra, hogy a kisebbségi komplexusos, lelkibeteg emberkék minden kommunikációs helyzetet annak élnek meg, önhibájukból. Tehát nem a “világ” érezteti ezt velük, hanem éppen õk éreztetik ezt mindenkivel, õk hozzák lètre ezt a légkört a körülöttük lévõkkel és mégcsak észre sem veszik. Tehát mielõtt ezt gondolják a világról, érdemes lenne saját magukat is szemügyre venniük, mert ha épp te kezded a “harciaskodást”, akkor ne csodálkozz, ha mindenkit a riválisoddá teszel, ha amúgy nem is lenne az. Jórészt te formálod a kapcsolataidat olyanná amilyen, nem csak mások.

Pl. én egyáltalán nem szeretem az ilyet, de ha mások “rosszul” viszonyulnak hozzám egy kapcsolatban, akkor lehet, hogy én is olyanná válok vele szemben.

2018. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!