Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan léptetek túl egy...

Hogyan léptetek túl egy hosszú barátság végén?

Figyelt kérdés
Ha vége szakadt a "leglegleg"jobb baráttal, akivel 10+ éve napi kapcsolatban voltatok. Ezt hogyan dolgoztátok fel? Főleg olyan esetben, ha rajta kívűl csak távolabbi, haveri kapcsolatok vannak csak, és azok is mind jó távol....

2018. márc. 11. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Hát, azt hiszem én nem dolgoztam fel. Egészen megfoghatatlanul rossz érzés, hirtelen kiürül a világ. Idővel valahogy meg lehet szokni, kevésbé fog fájni, de benned marad mindig. Tegnap épp össze is futottam vele...áhh..nagyon rossz érzés, nem tudok okosat mondani erre.
2018. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem sikerült tovább lépni. Olyasmi, mintha egy szeretett családtagod vesztenéd el, mintha meghalna. Sok-sok idő múltán megtanulhatsz együtt élni a hiányával, de teljesen sosem tudsz túllépni. :(
2018. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem lassan 2 hónap eltelt, de igazán most kezdett el fájni. Mint egy párkapcsolati szakítás, most épp úgy érzem.

Szinte mindennek, amire szívesen emlékszem vissza, ő is része volt.

És mégcsak nem is beszélhetek senkivel erről, mert mindenki körülöttem utálta, örülnek, hogy "megszabadultam tőle", és hiába mondanám, hogy a helye fáj, az üresség, ami maradt, úgyse értené senki, csak kb "mit kell siratni azt a rohadt kurwát"... :S

2018. márc. 11. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy barátság nem ér véget azzal, ha messzire sodor is egymástól az élet. Van olyan 50 éve tartó barátságom, amiben jó, ha szökőévente találkozunk. Mindez semmit sem von le a barátság magasztos érzéséből. Ha szerét tudjuk ejteni a találkozásnak, megropogtatjuk egymás csontjait, elbeszéljük életünk folyását, aztán megy ki-ki a saját kötelessége után.
2018. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éve szakadt meg a kapcsolatom a "leglegleg"jobb baráttal. Elég hosszú ideje barátok voltunk, napi kapcsolatban és hetente találkoztunk. Szinte már családtag volt. Ráadásul szánalmas okból: összejött egy nővel és teljesen kifordult magából. Az addig jó fej, humoros, intelligens és megbízható barát hirtelen lemondta az utolsó pillanatban a találkozókat, nem keresett. Én egy darabig írtam, mondtam neki, hogy jöjjön át, dumálunk egy kicsit stb. Azt mondta a jövő héten feljön. Ez volt szeptemberben. Biztos eltévedt. Nem dolgoztam fel, sokszor álmodom vele, nagyon hiányzik. De nem tudok mit csinálni, lettek új barátai (más kérdés, hogy milyenek) és nincs szüksége rám. Én mondjuk annyival könnyebb helyzetben vagyok, hogy van még 1 nagyon jó barátom, de teljesen más személyiség mindkettő, nem tudja pótolni a hiányát. Nem tudom ilyenkor mit lehet tenni, alapvetően barátkozós vagyok, de senkit nem engedek közel magamhoz, valószínűleg egy darabig nincs is szükségem új "legjobb barátra".

29N

2018. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miquel:

Abszolút nem a távolságról van szó. Az volt ettől sokkal nagyobb is a 16 év alatt, amíg tartott, mégis megoldottuk. Ennél jóval összetettebb, nem fogom részletezni. És visszacsinálni sem akarom, mert nem lenne értelme... Csak szar... A helye fáj, üres...

2018. márc. 13. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!