Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Barátnőm nagyon kedves, okos, vicces, jófej lány, de szinte állandóan bántja magát. Nagyon vékony, és ezt tesiórán mérés után is mondta neki a tesi tanárunk, hogy nagyon sovány, de ő mindig azt mondja, hogy milyen zsíros, meg milyen dagadt vagyok. Kamaszkor oké, de bántja is magát. Mindketten az öngyilkosság ellen vagyunk, de volt amikor mesélte, hogy előző nap felidegesítette valaki, és a falba verte a fejét. Suliban is szokta ezt csinálni, de amikor látom, hogy a falba vagy a szekrénybe akarja verni a fejét, akkor oda teszem a kezem, hogy ne legyen baja. Vanamikor a kezén vannak karmolás meg harapás nyomok, de nagyon durván. Volt amikor úgy megharapta magát, hogy belilult, meg amikor megkarmolta magát, vérzett a keze. Megkérdeztem tőle, hogy miért bántja magát, és azt mondja, hogy mert felidegesítik. Mondtam neki, hogy ne így vezesse le a dühét, de nem hallgat rám. Én tényleg aggódom érte. Nem akarom, hogy a végén valami komolyabb baja legyen. Aki ismeri mindenki szereti, fiúknak is tetszik, és nem szeret a középpontban lenni, szóval biztos nem azért csinálja, hogy mindenki rá figyeljen.

2018. márc. 15. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kéne vinni a barátnődet!A leírt megnyilvánulások durvábbá válhatnak!
2018. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én elmondanám a szleinek és megkérném őket, vigyék el pszichiáterhez.
2018. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A tesói is mondják neki, hogy ne bántsa magát, de mintha a falnak beszélnének. Vagy százszor megkérdeztem tőle, hogy miért bántja magát, mindig az a válasz, hogy a szüleim/tesóim/egy tárgy/játék felídegesíti. Én is és a többi barátaink is mondjuk neki, hogy ha dühös akkor ne magát bántsa, sőt senkit se bántson, hanem nézzen videót, menjen ki az udvarra vagy akármi, de ne harapdálja magát, meg karmolja magát. Jó ezeket már nem csinálja mostanság (vagy legalábbis kevesebbet) de én még most is aggódom érte.
2018. ápr. 2. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!