Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet nekem család meleltt...

Lehet nekem család meleltt barátom (/haverom, ki hogy hívja)?

Figyelt kérdés

Az a szituáció, hogy világ életemben egyedül voltam. Majd lett egy pátom, összeházasodtunk, stb.

Majd évtized után megismetkedtem haveromat, ám ez úgy érzem magam miatt nem fog működni.

Másodjára mondtam le egy találkozót, mert nem bírtam elviselni a gondolatot hogy a nejem es gyerekem otthon vannak én meg egy pár várossal odébb pizzázok, meg elvagyok.

Tehát végre normális életem lehetne, dd megakadálozom benne magam. Pedig világ életemben erre vágytam. Ma is!

Szerintetek? Volt már valaki így?


25/f

(Azononosítás végett: matt fekete)



2018. márc. 23. 09:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A nem memtem találkozóra kifejtése:

Vártam! Komolyan! De előzö nap jött az érzés és az iszonyat bűntudat, melyet nem tudok megmagyarázni!

2018. márc. 23. 09:57
 2/15 anonim ***** válasza:
És mit szól a feleséged ehhez? Nem mondja, hogy menj nyugodtan, és ő ellesz addig egyedül a gyerekkel? Egy-egy alkalom nem probléma, kicsit kell az "én-idő", nyugodtan szervezzetek programot egymás nélkül a barátokkal, arra szükség van. Nyilván ne heti 5x menj e piálni, és ne hanyagold emiatt az asszonyt, de időnként ez teljesen rendben van.
2018. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Rendes ember vagy. :) Szerintem tervezz a családdal is kikapcsolódást, és akkor nem lesz bűntudatod, ha időnként a haveroddal lógsz. Család mellett amúgy szerintem természetes egy normális embernél, hogy a család fontosabb a barátoknál. Legalábbis így kellene lennie.
2018. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kicsit nehéz volt megérteni, hogy mit írsz, de ha jól értelmeztem a dolgot, szerintem segít a problémán, ha a feleségesnek, illetve a haverodnak is elmondod ezt az aggályodat. Nekem is van egy ilyen haverom, hogy hívom néha ide-oda, de mindig a családra hivatkozik. Én ezt mondjuk elfogadom, mert tudom, hogyan gondolkodik. De ha a másik nem tudja, mi van, csak lemondogatod a találkozókat, akkor előbb-utóbb ő is lemond rólad. Azon kívül, tapasztalatom szerint ahogy kimondtad bárkinek, hogy mi bajod van, egy kicsit máris jobb lesz, és erőt adhat, hogy legyőzd magadban ezt. Erőltesd meg magad, hogy kitörj abból a burokból, amibe bezárkóztál az elmúlt 25 évben. Az elején nehezebb, aztán egyre könnyebb lesz.
2018. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Amikor havert megismertem, nem szóltam róla páromnak, emrt féltem a reakciójától. Végül elkezdett turkálni az üzeneteimben, és megtudta, lett is balhé.

Ő amolyan "nem örülök hogy lelépsz itthonról, de mit csináljak veled" hozzáállással van a dologról.

Most pl tudta hogy mennék, de nem mondtam neki ,hogy nem megyek, csak annyit hogy akkor elmegyünk pénteken oda ahová szeretne (nem kikapcsolódás, meg nem halaszthatatlan), de azóta még nem mondta, hogy ugyan ne csináld, menj haverhoz, majd másnap vagy később megoldjuk.

Tehát nem érdekli, de nem is repesik tőle, hogy egyáltalán van aki szóba áll velem, és nem dőlne késbe ha nem lenne.

Amúgy havi kb 2-4 alkalomról lenen szó, olyan 4 órákról.

2018. márc. 23. 10:35
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna még család. Hány éves a gyerek?
2018. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hú na ez erős volt...

Az hogy kellett-e volna, az totál egyéni belátás és döntés. Plusz nem is ez a kérdés.

2018. márc. 23. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt jó lenne mégegyszer átbeszélni a pároddal,hátha közös nevezőre tudtok jutni.Sterintem a havi 2-4 alkalom nem olyan sok,az kb.hetente,kéthetente lenne egy alkalom.Amit érdemes átgondolni a pároddal szokatok-e közös programokat szervezni pl.kirándulások,családi plázázás,stb.Mert ha nem akkor lehet azt sérelmezi,hogy mással elmennél ide-oda velük meg nem.Vagy ajánld fel neki te néhányszor havonta,hogy nyugodtan menjen el kicsit kávézni,sütizni a barátnőkkel és addig te vigyázol a gyerekre.
2018. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez utóbbival sem lenne gond!

Csak ha nem mondom hogy menjünk az a baj, ha meg mondom, hogy menjünk ,akkor meg az a baj!

Barátnői neki nincsenek.

2018. márc. 23. 11:58
 10/15 anonim ***** válasza:
tehat. egyreszt buntudatot kelt, masreszt miert ne lehetnenek haverjaid mellette? van a csalad es vannak a baratok, ez igy normalis. ha nincsenek baratnoi akkor lehet, h feltekeny, ezt inkabb tole kene megkerdezni. ennyi amennyit leirtal meg boven belefer, sot, tobb is. o a parod a srac meg a haverod, mas kapcsolat van koztetek es egyiknek sem szabadna a masik miatt elhanyagolodni szerintem. az en velemenyem az, h a rossz erzes talan amiatt lehet, mert nem erzed, h a parod belemenne. a masik pedig a kapcsolodasi zavar, keress ra, altalaba azoknak van hasonlo problemajuk egy parkapcsolatban akik ebben szenvednek. :D remelem segitettem.
2018. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!