Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek érdemes régen...

Szerintetek érdemes régen megszakított kapcsolatokat újra kezdeni?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak ez ügyben? Megváltoznak az emberek? A régi konfliktus okat az idő elteltével most már meg tudjuk beszélni?

2018. ápr. 17. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megpróbálni, de ez nagyon függ attól is, hogy miért lett vége!
2018. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 AndrejjaMarijann válasza:

Egyetértek az elsővel. Nagyban függ a miért-től.

Épp nemrég esett meg velem, hogy szűkszavú élettársam "barátja" eljött hozzánk iszogatni. Fura is volt, mert párom jó vendéglátó, de ez esetben nem erőltette meg magát. Nekem cseppet se tetszett a haverja, két napig nálunk csövelt, fürdeni se akart, irritált, de nem akartam megsérteni páromat azzal, hogy elhajtom. Végre elhúzott és megtudtam, hogy csak "kipróbálta" a drágám, hogy haragszik-e még egy múltbéli óriási balhéjuk miatt rá, és rájött, hogy igen, még mindig utálja őt. Tíz évig se kopott meg a harag, de az tényleg gáz szitu volt köztük. Többet nem jön hozzánk, pedig már egyszer újra jött volna, mert nem volt hol aludnia. Hát sajnálom, rossz vendég volt, büdös volt, alig akart menni, oldja meg másnál az alvást. Bolond párom elmondhatta volna előre, de még ő sem tudta, mit fog érezni. Van olyan, amikor nem jön össze az újrakezdés. De kettejük között nem kis balhé volt.

2018. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Körültekintőnek kell lenni.Ha megtörtént a kiengeszetlődés akkor meglehet beszélni a problémákat is,feltéve,hogy a másik fél is nyitott rá.Vannak akik hordozzák a sérelmeket és valójában nem is más emberekkel van bajuk,hanem a saját jellemhibáikat vetítitik ki másokra
2018. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Abszolút változó, de összességében nekem az a tapasztalatom, hogy egy kapcsolat nem véletlenül kopik el.

Volt olyan tapasztalatom, amikor újra felvettük a kapcsolatot és elég gyorsan rájöttem, hogy igazából miért is szakítottuk meg. Abszolút nem találtuk a közös hangot, így ismét megszakadt a kapcsolat.

Olyan is volt, amikor mindkettőnk nyakig benne volt a kapcsolat megromlásában. Én már rég nem haragudtam, pedig durva leckét kaptam az illetőtől anno, ő viszont csak azt hangoztatta milyen köcsög voltam 16 évesen. A kapcsolat itt is megszakadt újra, hiszen abszolút mérgezőnek éreztem a jelenemre nézve.

Összességében nekem tehát az a tapasztalatom, hogy nagyon ritka az, ha jól működhet valami, aminek egyszer valamiért vége lett.

2018. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A kulcsszavakat eltekintve, itt baráti kapcsolatról lehet szó. Szerelmi kapcsolatban a tapasztalataim (amik érvényesek más kapcsolatokra is) akkor működhet ha mind a két fél újra akarja kezdeni és tenni is hajlandó érte. A legfontosabb, hogy az elején átbeszelni, miért is lett vége, és elgondolkodni, hogy azok a problémák menyire súlyosak, illetve tudtok e változtatni rajta. Leginkább a csend az ami egy kapcsolatot megöl (saját tapasztalat) és utánna jönnek a feltelezések(miért csinálta, miért nem keres, mennyire számítok én, akkor nem is vagyok fontos stb..),ahelyett, hogy megkérdeznénk nyíltan, miért történt az ami történt. Nem biztos, hogy ahogy te látod a dolgokat, ő is úgy élte meg, talán mind a ketten feltelezgettetek a nyílt kommunikáció helyett. És a kérdésedre a válasz : igen, de tenni kell érte, és nem szabad azonnali eredményt várni (bff újra, mintha semmi sem történt volna), szépen lassan, újra kell épülnie annak a bizalomnak. :)
2018. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Beszélgetni lehet bármit, megegyezni is lehet sokmindenben.

Végül úgy is a kémia dönt. Vagy van vonzalom,vagy nincs.

2018. ápr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!