Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak felnőttként...

Hogyan barátkozzak felnőttként az egyetemen?

Figyelt kérdés

Felvettek egy szuper egyetemre, eddig minden vágyam ez volt, azonban ahogy ma kaptam a levelet a gólyatáborról, hatalmas pánik tört rám. Hogyan barátkozzak? Mi van, ha senki nem fog kedvelni?

Eddig kevés barátom volt, érzelmileg kimerítőnek és ijesztőnek tartom az embertömeget és a nyüzsgést. Nem szeretem a fesztiválokat, szórakozóhelyeket se, pedig a gólyatábor hasonló lesz.

Hogyan éljem túl?


2018. júl. 26. 16:52
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:
32%

Alakulj át kissé yes-man formába! Azaz az ésszerűen őrült dolgokra mondj igent!

Ha valaki biliárdozni hív, menj!

Igyekezz többet kérdezni, mint beszélni!

Ha valaki sörözni hív, hívd meg a következő körre! A mértékkel fogyasztott alkohol a szórakozóhelynemszeretésnek hatásos, tüneti, ellenszere.

A versenyeken vegyél részt! Főleg a sörváltó jellegűekben. Azzal ráadásul pénzt is spórolsz.

Ha egy neked tetsző személy minimum félreérthetően jelzi, akkor kérdd fel táncolni!

LÉPJ KIJEBBA SZÁJBAKÚRT KOMFORTZÓNÁDBÓL! Így majd nem pazarlod el társaságilag az egyetemi éveket, mint én.

Sok sikert!

2018. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha azon aggódsz, hogy hogyan fogod túlélni, akkor miért szeretnél elmenni a gólyatáborba?


Én nem szeretek bulizni, inni, táncolni és a gólyatábor nagyrészt ilyenekről szól, játékok, szórakozás stb., ezért nem is mentem el. Ha valaki szereti az ilyesmit, akkor annak nagyon jó élmény, de ha nem tudod magad jól érezni vagy nem találod a helyedet, akkor már kevésbé. Én kihagytam, de nem bántam meg. Semmilyen hátrányom nem származott belőle, max. annyi, hogy az első napokban még téma volt és én nem tudtam sztorizgatni a gólyatáborról, de ugyanúgy lettek baràtaim nekem is, mint bárki másnak. Az egyetem eleve összekovácsolja az embereket, mert együtt jártok órákra, együtt stresszeltek a vizsgák előtt, nálunk együtt is kell dolgozni feladatokon stb., de ha esetleg kollégista is vagy, akkor pedig pláne csomó embert megismersz majd. Szóval a gólyatábor nélkül is ugyanúgy be lehet illeszkedni.

2018. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Én páréve bejutottam a Corvinusra. Tökre örültem meg minden, de nem éreztem jól magam nagy tömegben soha, és minden lépésem megtervezem, sokat agyalok szóval úgy voltam vele, hogy nekem ez az egész gólyatábor dolog nem való. El se mentem végül. Nyílván hatalmas hátránnyal indultam így hogy nem mentem gólyatáborba de szerencsém volt, mert jópár ismerősöm ment ugyanarra az egyetemre a középsuliból.

De amire rájöttem: Abszolút nem volt szükség gólyatáborra ahhoz, hogy jól érezzem magam a suliban. Tudod miért? Mert vannak gyakorlatok ahol 20-30ember van, és elég könnyű barátkozni emberekkel. Viszonylag nyitott mindenki, főleg az unalmasabb órákon. Ha félévig ugyanazon a kurzuson vagytok szinte lehetetlen nem megismerni a másikat. Nyelvi kurzusok a legjobbak ilyen téren. Meg talán még a tesi órák :D


Bár én most másik egyetemre fogok járni jövőre, de ha tényleg úgy érzed hogy nem neked való a gólyatábor nyugodtan skippelheted. Nem fog senki furcsán nézni rád.


Ha meg van valami kérdésed sulival/ismerkedéssel kapcsolatban megkereshetsz nyugodtan. Segítek ha tudok :D

2018. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Egyrészt azért mennék el, mert szeretném feszegetni a határaim, másrészt meg mert a párom megkért rá, hiszen tudja hogy nehezen barátkozom, és úgy gondoljuk, így nagyobb lehetőségem volna barátokat szerezni, mint némán gubbasztani az előadóteremben.

Igazából a felszínes csevellyel sosem volt problémám, bárkivel el tudok lenni ideig-óráig, de mélyenszántó barátságaim sosem voltak, ezt szeretném az egyetemi évek alatt orvosolni.

2018. júl. 26. 18:11
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

GT-ben nagyon sok feladat van, sok a társas is. Én az első táboromat elrontottam. Az a képzés nem tetszett, úh egyetem, új gólyatábor... szóval a másodikban már én álltam legelöl mindig! Nagyon szorongós típus vagyok, de csak így megy. Ha te csinálod a feladatokat, mindenre te jelentkezel elsőnek (főleg a zsákbamacskákra) akkor téged kérdezgetnek, kezdeményeznek nálad. Ez átlendít majd 🙂


Amúgy arra is készülj fel, hogy tuti félreérted majd a feladatot, elrontod, de ez csak egy újabb téma, amit viccesen előadhatsz, ami szimpatikussá tesz a többieknek 🙂


Sok sikert, és jó szórakozást!


25f

2018. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
2-esnek és 3-asnak is(!) igaza van. De a hozzáállásod tetszik: Feszegesd csak a határokat! Ezek az évek főleg erről szólnak.
2018. júl. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, nekivágok! :D
2018. júl. 27. 12:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Zsír 😃

Majd mesélj! 😃

2018. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na túléltem, és zseniális volt, köszönöm nektek a tippeket meg bátorítást, nagyon örülök hogy nem hagytam ki!
2018. szept. 5. 13:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Szupcsi 😃😃
2018. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!