Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyedül érzem magam a gimnáziu...

Egyedül érzem magam a gimnáziumban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most leszek 10. osztályos. Átlagos srác vagyok. Szünetekben sajnos többnyire egyedül vagyok. Vagyis oda szoktam menni néhány o.társamhoz, de ők nem nagyon keresik a társaságomat, pedig elvileg barátként tekintenek rám. Nem találtam még legjobb barátot sajnos. Mindenkinek megvan a maga kis baráti köre, azokkal jól elvan, én meg mindig csak máshoz csapódok oda. Csoportos feladatoknál a csoportársak választásánál mindig én maradok ki utoljára. Mit tegyek? Nem akarok a gimi végéig ilyen magányos lenni a szünetekben, meg úgy ámblokk

2018. aug. 15. 22:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nincs igazán hobbim. Megjegyzésként: leckeküldéskor, vagy valami elmagyarázásakor pedig írnak. Lehet, hogy túlságosan segítőkész vagyok?!
2018. aug. 16. 23:08
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Ne magadban keresd a hibát. Látod itt is vagyunk páran, akik hasonló helyzetben vagyunk/voltunk. Én elfoglaltam magam azzal, ami érdekelt. Nem feltétlenül kell ezeket másoknak felfedni, elég ha neked boldogságot okoz, (és persze kárt senkinek sem).

Egy osztályba nem úgy válogatnak embereket, hogy minden "szerepet" betöltsenek... Vannak akiktől elveszi más a szerepet, és vannak akik keresik még önmagukat, annyira hogy egy szerepbe sem illenek bele.

Amúgy fiú vagy vagy lány?

2018. aug. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%
Ha nincs hobbid, azt javaslom, tágítsd az ismereteidet. Nagyon sokfajta kedvtelés létezik a világon, csak megtalálod a magadhoz illőt. Lehet az a baj, hogy nem sok mindenhez értesz, így az emberek nem találnak eléggé érdekesnek, egyoldalúnak néznek.
2018. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
12-es: fiú vagyok
2018. aug. 17. 21:31
 15/18 anonim ***** válasza:
61%

Fú, nagyon megértelek

Én is most megyek 10.-be és én sem tartozom nagyon sehová. Bár van 2 lány, akikkel jóban vagyok, őket nem érzem igazi barátnak. Szünetben én is csak vagyok, párszor odamegyek nagyobb társaságokhoz, de ott kívülállónak érzem magam. De velem is ugyanúgy kedvesek, jófejek, viszont maguktól nem jönnek oda hozzám. Nem tudom változik-e majd a helyzet, csak azért írtam ezt le, hogy tudd, nem vagy egyedül!

2018. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ismerem ezt az érzést, sokszor történt velem is hasonló, főleg miután iskolát váltottam. Zárkózott, és nagyon csendes tudok lenni, ezért nem vagyok sokszor kezdeményező, és a barátságaim éppen ezért nagyon mélyek és komolyak. Sokáig okoltam magam, hogy miért nem találom a helyem, de utána beláttam, hogy nem minden az én hibám. Amennyire tudok, kezdeményezek beszélgetést, de be kellett látnom, hogy ez az osztály abszolút nem az én társaságom, néhány embert leszámítva. Szóval, nem vagy egyedül, azt elhiheted :) Én is a sulin kívüli barátaimnak köszönhetem főleg, hogy nem érzem magam magányosnak, meg annak a 2-3 embernek, akikkel igazán jóban vagyok.. Ami még nekem sokat segített, hogy járok táncra, ahol csomó jófej emberrel találkoztam.. Van olyan, hogy egy hely valakinek nem tökéletes ilyen szempontból. Keress új helyeket! Sok sikert! 18/L
2018. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Jöhetnek még, szívesen olvasom. Idén szerintem egyedül is fogunk ülni, páratlan számú osztály leszünk jövőre, az eddigi padtársam is kényszerből ült mellettem (ő egy felszínes barát). Gondolkoztam, hogy megkérdezem e, hogy ülünk megint :-D Megfogadom a tippeiteket! :-)
2018. aug. 28. 16:29
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is így voltam ezzel, csak engem még bullyingoltak is. Ha téged nem bántanak, simán túléled ha megtanulod leszarni őket. A gimi csak négy év az életedből. Én más osztályokban találtam haverokat, szünetekben átjártam hozzájuk és szakkörbe is jártam, onnan lettek igazán jó barátaim akikkel délutánonként lógtam. Velük ma is tartom a kapcsolatot, a volt osztálytársaimmal meg nem. Még a facebookos jelölgetéseiket is visszautasítom, meg amúgy se értem minek jelölgetnek mikor gimiben még bántottak vagy le se szartak.

A suliidőt túl lehet élni, utána délután meg azt csinálsz amit akarsz. Nem kötelező szeretned az osztálytársaidat és végzés után se kell a találkozókra járni.

2021. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!