Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az iskola beletesz minket egy...

Az iskola beletesz minket egy rendszerbe. Meghatározza mire vagyunk képesek. Pedig ennél többet is tudnánk nem?

Figyelt kérdés
Az egész életünket úgy éljük le, hogy megmondják te, csak ennyire vagy képes. És látszódnak is a különbségek, mondjuk osztályok között. Aki jobb osztályba került, annak jobbak a lehetőségei és összetartóbbak is. Beskatulyáznak minket, Igaz én már végeztem, de megmutatom mire vagyok képes!!!

#iskola #rendszer #cél #Beskatulyáznak
2018. aug. 18. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké
2018. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És miből is mondják meg mire vagy képes?

Ahogy Te írod (gondolod), hasraütésre.

Azért csak megnézik mik a képességek, és aszerint sorolnak.

Persze az nem biztos, hogy pontos, de azért az az alap.

2018. aug. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, hasraütés szerűen, aki jobba érti, feljebb kerül, a többi le van szarva. DE! Csak úgy mondom, énis el tudom/tudtam érni azt a szintet, csak nem foglalkoznak ilyennel a tanárok! Bár az ilyenek nem is tanárok.
2018. aug. 18. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Az iskola nem mondja meg, hogy mire vagy képes. Nincs ilyen "gondolat rendőrség", ami szigorúan meghatározná, hogy mi tegyél, mit gondolj magadról.

Az iskola az csak iskola, kijárod és kész, nem akarják gyökeresen befolyásolni az életed. Érdekes, sokan nem érzik így, hogy meghatározná az életüket, neked mi bajod van?

2018. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Pedig legtöbbször csak 1 szavába kerülne meg egy kis szorgalomba és puff ő is “okos“ lenne és foglalkoznának vele a tanárok
2018. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Már bocs, de ha eddig nem mutattad meg, hogy "mire vagy képes", akkor miért csodálkozol azon, hogy beskatulyáznak?


Sok osztálytársam van, aki nem épp jó tanuló, de mégis értelmes embernek tartják őket, mert látszik rajtuk. Akin semmiből sem látszik, azt miért ne skatulyáznák be?????


Felőlem mutasd, hogy mire vagy képes, leszarom, nem értem, hogy miért csodálkozol, ha eddig nem mutattad.

2018. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ti is nagyon be lehettek skatulyázva, ha használjátok ezt az oldalt! Már bocsi. :) De gondolkozzatok el!
2018. aug. 18. 09:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát franc se tudja, én is be voltam skatulyázva: okosnak, tehetségesnek, nagy reménységnek, szorgalmasnak, értelmesnek. K//rvára nem zavart. Szerinted Pistike miért nem így lett beskatulyázva? Volt, aki elkezdett teperni,hogy jobb legyen, és olyan osztálytársam is volt, aki direkt zörgött a széklábbal, amikor verset mondtam, hogy rontsam el. Feltűnő volt, mások is észrevették, a tanár is. Mire számít az ilyen, de komolyan? Rossz osztályba sem csak úgy bekerülsz. Lehet felvételizni elit iskolába nehéz tananyagra, ha okos vagy, felvesznek.
2018. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdező egy pukkancs, de azért van némi igaza.

Van olyan, nem is egy esetben, főleg vidéken, hogy azért kerül valaki a rosszabb osztályba, mert a szülők nem szimpik valakinek. Velem konkrétan ez történt, hiába voltam nyolc évig kitűnő, egyszer se kerülhettem át a párhuzamos osztályba, kisegítősökkel voltam együtt, mert engem büntettek egy olyan dolog miatt, amit a szüleim csináltak.

Aztán gimiben ment a bsztatás a tanárok részéről, hogy én szar általánosba jártam - de istenem, az volt megközelíthető tömegközlekedéssel, hét évesen egy kollégiumba se vettek volna fel, és a dolgozó szüleimtől se várhatom, hogy naponta hurcoljanak oda-vissza. Gimis kollégiumban ráadásul az első negyedéves átlagod alapján osztottak be, aki 4.0 alatt volt, az a tanulószobára ment (hét óra iskola után még négy óra "napközi", ülsz vigyázzban és bámulod a füzeted, mert ha félrenézel, akkor letol a felügyelőtanár mindenki előtt. Lehet, hogy én vagyok túl antiszoc, de nem tudtam úgy tanulni, hogy közben a síri csendben mások szuszognak körülöttem, nagyon zavaró volt), 4.0 felett meg már ott tanultál, ahol akartál.

3.99 voltam októberben. Tanulószobára kerültem.

Érdekes volt, hogy a tanszobások tanulmányi átlaga mélyrepülésbe kezdett és valahol a kettes környékén állt meg, míg azoké, akik nem voltak bezárva, általában elérte a kitűnőt. Egyetlen tizedesjegy különbséggel már meg volt pecsételve a sorsod. Véletlenül kihívnak felelni úgy, hogy nem számítottál rá, vagy otthon hagyod a felszerelésed, és ennyi, a következő négy évben te rossz tanuló leszel.

Aztán a hármas körüli átlagommal negyedik márciusától kezdve se az iskolába, se a kollégiumba nem tettem be a lábam, otthon, egyedül felkészültem az érettségire, ami kiválóan sikerült, és felvettek az eltére. A tanáraim hozzáállása hirtelen megváltozott, de amikor azt várták, hogy majd elismerem, hogy igazuk volt, akkor azért kicsit pofánröhögtem őket :)

A mai napig nem bocsátottam meg ennek az oktatási rendszernek, amit velem és a társaimmal művelt, pedig azért eltelt pár év az érettségi óta.

Kérdező, hajrá, csak ne felejtsd el a pofájába vágni az eredményeidet mindenkinek, aki szapult vagy nem hitt benned. Nem biztos, hogy ez egészséges, de a legjobb érzés a világon ^_^

2018. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!