Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit mondjon az egyik haverom...

Mit mondjon az egyik haverom hogy ne kelljen új iskolába mennie?

Figyelt kérdés
Az anyukája át akarja íratni másik suliba.. mivel győzze meg az anyukáját hogy ne kelljen elmennie? Normális válaszokat!!

2018. aug. 26. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, oka van annak, hogy át akarja íratni, egy szülőnek se hiányzik a futkosás, hivatalos ügyek intézése. Úgyhogy fölösleges agyalni a kifogásokon.
2018. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, csak azokat tudja, amikkel eddigis gondolom próbálkozott. Hogy jól érzi ott magát, csomó barátja van, jók a tanárok, jó az iskolai légkör, már megszokta, nem akar egy másik iskola rendszerével kockáztatni, mert hátha az nem lesz olyan jó, és szivatósak lesznek a tanárok, vagy az új osztálytársak lesznek azok; és bele kell szoknia egy új közegbe, és egy új csapatba, akik már össze vannak szokva, amikor közéjük becsöppen; lehet, hogy ott nem sokkal jobb. A gyereknek az élete, a lelkivilága is fontos, lelki biztonságot adhat, hogy már a megszokottba tér vissza; lehet, hogy nem tökéletes, de azt legalább ismeri, és neki kell oda bejárnia, nem az anyukájának. És ő már azt szereti, arra készült, hogy végig oda fog járni, képességeinek és érdeklődési körének megfelelő, érdeklődési körét kiszolgáló, teherbírását figyelembe vevő iskola; szereti, nem akarja, hogy lelki törés keletkezzen őbenne, és lelkileg sérüljön, a gyerek élete a gyerek élete; és ne határozza szabja már meg a szülő önkényesen, a gyerek akaratának teljesen figyelmen kívülhagyásával, hogy hova járjon, hova kell járnia a gyereknek. Meg pl ő maga honnan tudná, honnan tudná jobban, hogy neki mi a jó, mint ő maga a gyerek. A gyerek most azt érzi, hogy maradni akar, akkor nem is kéne, hogy kérdés legyen. Mert a közelebb lévő iskolában talán lelkileg vagy terhelésileg nem érezné olyan jól magát. Mind a kettő elég rossz lenne, és ha a szülő azt akarja, hogy a gyereknek mi a jó, akkor az ő érdekeit, az ő véleményét szem előtt kéne tartania; és nem kéne egóból magával hurcolnia a gyereket. Majd ha a gyerek iskolát akar váltani, akkor szól. Ő egy külön önálló entitás, lény, individum, nem uralkodhat rajta de tényleg önkényesen. Szóval ha a gyerekének akar jót, akkor szem előtt tartja, figyelembe veszi, hogy a gyerek szerint a gyereknek mi a jó. Ki kéne kérnie a véleményét, mert az iskola az igencsak meghatározó. Tisztelhetné annyira a gyerekét, hogy figyelembe veszi, hogy a saját életében ő (a gyerek) mit szeretne csinálni, hogy szeretné élni a mindennapjait, és talán támogatni benne, hogy ki tudjon teljesedni. Nem félti a gyereket, hogy ha a mostani iskolájában jól érzi magát, akkor a másik iskolájában, váltás után esetleg rossz lesz; mert lehet, hogy nem lesz olyan jó a közösség? Vagy pl a mostani sulijában valami bandába keveredett; akik rossz irányba elviszik őt pl piálás? Vagy túl messze van az adott iskola? Vagy mi nem jó? pl Nem takarítanak rendesen, vagy a légkör jó, csak pl valamelyik tanár nem magyaráz rendesen, és ezért rossz jegyeket kap a diák? Dehát a jegyei az pl csak a saját dolga, amúgy lehet, hogy ő figyelt is meg a tanár is jól mondta el, aztán a dolgozatkor ennyire futotta.
2018. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*a messze lehet az is, hogy sötétben ér haza, és túl sok időt és pénzt is elvehet az embertől. Az ember életéből.
2018. aug. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Jó sok hülyeséget sikerült idehánynod, utolsó.
2018. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát másik falu iskolájába akarja iratni szóval szerintem menne érte kocsival XDD,😂😂
2018. aug. 27. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
És miért? Valami oka nyilván van rá.
2018. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod véletlenül hogy ennek mi az oka? Mert nyilván van oka, nyilván lehet azért amit írtál hogy menne érte autóval, lehet azért mert neki pont útba esik, ott dolgozik a közelbe, és nyilván hallotta hogy tanulás szempontjából az az iskola többet ér, többet tud nyújtani ahhoz hogy egy városi gimnáziumba ne vérezzen el azonnal. Sajnos van olyan hogy aki faluba jár általános iskolába és onnan megy olyan erős gimnáziumba ami városba van, jobb tanárokkal akkor elvérezhet. Egy kis falusi általános iskolába hiába ugyan az a tanterv meg a menet mint az országba mindenhol, ez csak egy dolog, de ha ott vagy mondjuk erős négyes tanuló akkor egy gimnáziumba maximum hármas lennél, egy városi erős általános iskolába is egy jeggyel rosszabb lennél, mert más a tempó, mások az elvárások picivel, gyorsabban haladnak, több a számonkérés, több a tanulnivaló otthonra stb...

Én ezt vettem észre amikor egy kis falusi általános iskolából mentem a szomszéd város általános iskolájába 7. és 8. osztályosként.

Majdnem kitűnő tanuló voltam a falusi iskolába, a városiba meg éppen hogy meglett a hármas mindenből. Saját bőrömön éreztem ezt.

Szerintem ha nincs konkrét indok akkor ez lehet az oka. Lehet pont azért mert jó tanuló, kitűnő, és nyilván egy erősebb iskolába akarja tenni hogy ott is bizonyítson hogy minél jobb gimnáziumba kerülhessen később. Ez az ő érdeke mert az életben a legjobbat kell kihozni az emberből ahhoz hogy elérjen valamit. Ez sajnos ilyen, hiába a haverság, egész életben nem lesztek haverok, lehet másképp gondoljátok, mert fiatalok vagytok, nem értitek meg, de majd ha lesztek 20-25 évesek akkor ezt megfogjátok erősen tapasztalni! Saját magamról tudom hogy ez így van, sok ismerősöm van akik szintén így jártak.

A gyerekkori legjobb barátommal sem tartom már a kapcsolatot, pedig nem is egy iskolába jártunk.

2018. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem tudom miért akarják átiratni, de elég rossz tanuló.

Úgy néz ki nem megy, a másik suliba nem tudják fogadni 😀😀

2018. aug. 27. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!