Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Semmi kedvem sincs a barátnőmm...

Semmi kedvem sincs a barátnőmmel találkozni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Amúgy nagyon jóban vagyunk, de valahogy mostanában nincs kedvem hozzá, kicsit megváltozott az évek során mióta barátok vagyunk, a lényeg, hogy elhívott szerdán városba. Ugye ilyenkor vásárolgatás (én meg nem vagyok az a tipikus shoppingolós lány) meg ilyenek vannak. És amit nem akarok. Elmegyünk a fodrászához, mert ő is megy, és azt akarja, hogy vágassak a hajamból, mert szerinte nekem jobban állna a rövidebb. De én nagyon szeretem a hosszúságát, már a fenekemig ér :D amiért nem merek szembeállni vele, hogy nagyon sértődékeny és mindenen kiakad. Egyébként olyan vagyok, akinek mindig megvan a véleménye és nem hagyom magam. Viszont a suliban az osztályt utálom és rajta kívül nincs olyan, akivel mindig el tudnék lenni. A többi barátommal nem vagyunk osztálytársak, és suliban nélküle nem tudom, hogy feltalálnám e magam. Nem arról van szó, hogy nem tudok barátkozni csak az osztályból senkinek se bírom annyira a személyiségét.

Tudom, kicsit zavaros, de jó volt leírni ezeket 😂

Mit tudnék kitalálni amiért nem tudnék menni? Betegség kilőve

18 évesek vagyunk mindketten


2018. aug. 27. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Lemondod. Pont.
2018. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18 évesen csak úgy tudsz boldogulni az iskolában, hogy egy olyan lánnyal barátkozol, aki hisztivel és sértődéssel kizsarol belőled olyan dolgokat, amiket te nem akarsz megtenni? Ez mi, hogy inkább levágatod a hajad, minthogy megmondd neki őszintén, hogy te nem akarod levágatni? :D :D :D
2018. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megmondom neki, de kényszerít :/

Elegem van belőle, de esetek többségében meg olyan jól elvagyunk. Csak van egy oldala, ami néha előjön, na ilyenkor utálom.

Régebben nem volt ilyen, régóta ismerjük egymást. Csak megváltozott. Elég nagy önbizalma lett, nekem meg kb a béka segge alatt van, ezért nem érzem jól magam mellette.

2018. aug. 27. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ha nem érzed jól magad a társaságában, nem lehetsz önmagad, nem lehet saját véleményed, nem lehet saját hosszúságú hajad és nem fogad el olyannak, amilyen vagy, akkor azzal csak romlani fog a helyzeted és az életszínvonalad, valamint a mentális pszichéd is, ha mellette maradsz anélkül, hogy változtatna a viselkedésén.


Ha más nem hajlandó megmondani a szemedbe, akkor én fogom, hogy két választásod van.


Maradhatsz a komfortzónádban és ragaszkodhatsz a barátnődhöz, hogy ne maradj egyedül és ne legyél magányos. Akkor biztos lehetsz abban, hogy ha rossz is a sorod és sokszor bánt, de legalább ott van melletted. Viszont akkor ne csodálkozz, ha később képtelen leszel kiállni magadért, sorra vállalsz kényszerből általad nem tetsző dolgokat, ami később súlyos károkat is okozhat. Mindenki mást okolnál, mert nem lenne merszed szembenézni azzal, hogy mindezt te magad okoztad azzal, hogy úgy döntöttél, hogy annak ismeretében, hogy rosszul vagy a kapcsolatban, mégis vele maradtál, azzal szembeköpted magad. Az is lehet, hogy átformálódsz ugyanolyanná, mint ő és téged tekintenek erőszakos manipulátornak. Az is lehet, hogy ellesztek, de legbelül érezni fogod, hogy üres vagy és fogalmad sincs, hogy mi hiányzik az életedből.


A másik választásod, hogy gerincet növesztesz, sarkadra állsz és SOS leülsz megbeszélni vele, hogy bocsi csajszi, de ez így nem mehet tovább. Elsorolod szépen neki, hogy mikkel bánt téged, melyik viselkedései nem tetszenek neked és hogy te ennél több vagy, jobbat érdemelsz. Ha a hajad hosszan szereted, akkor maradjon hosszú a hajad. Ha nem akarsz menni, akkor nem mész. És ha kiakad, akkor annyit is ér. Nem vagy köteles barátkozni vele, mert az igazi barátok sose zárják be a barátaikat ilyen gátlások közé.


Másokkal is barátkozhatsz, ismerkedhetsz, beszélgethetsz. Belebotlhatsz idióta fura alakokba is, de léteznek normális egyének is, akikkel tényleg jól érezhetnéd magad. A komfortzónádban nem találod meg se a fejlődést, se a boldogságot, ezekért mind küzdened kell és vállalnod az esetleges kudarcokat, fájdalmakat, mert így válhatsz önmagaddá végül.


A lehetőségeidet elmondtam, innentől csak annyi, hogy gondolkozz el alaposan, nézz magadba és fontold meg, hogy megéri-e azért barátkoznod egy olyannal, aki nem hagy rendesen élni és még menekülsz is előle (hiába voltatok a legjobban korábban), csak hogy ne maradj magányos?


Jómagam is voltam olyan helyzetben, hogy a környezetemet és a párkapcsolatomat is elviseltem, mert nem akartam egyedül maradni, hiába nem tetszett. De azóta rájöttem, hogy ki vagyok és mit akarok és rengeteg magány árán megkönnyebbültem a terhek alól, amit a megfelelési kényszer adott nekem.


Magányosnak lenni tényleg nem jó, én pánikszerűen rettegek tőle. De az szörnyűbb ha nem lehetek önmagam és nem fogadnak el engem olyannak, aki vagyok. És csak olyannal barátkozom, aki elfogad, aki őszinte hozzám, aki következetes, aki bízik bennem, aki komolyan vesz, aki nem rosszindulatú és aki felvállalja a velem való barátságot.


Lehet elküldesz melegebb éghajlatra úgy, hogy várom az indulást, mert fájhat neked, amiket írtam, de vállalom a véleményem.

2018. aug. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak nem fog hat lóval odavontatni a fodrászhoz... nem akarsz, nem mész. Pont. Ha ezen megsértődik, akkor így járt.
2018. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kényszerít... hogyan? Pisztolyt nyom a fejedhez? Ne légy ennyire gyerek bmeg!
2018. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg vele,ne lépjél le szó nélkül mint az én legjobb volt barátnőm.Beszéld meg vele hogy már nem akarsz találkozni vele,mert ha ilyen sértődős lehet hogy nem fogja érteni miért nem hívod többé.Nem it a gyakori kérdésekben kéne mgbeszélni másokkal,hanem pont vele a legjobb barátnőddel.
2018. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kérdésem: Hogy lehet valakinek nője, ha ennyire nincs önbizalma mint a kérdezőnek? Önbizalomhiányosoknak elvileg a nőknél nincs esélyük.
2018. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, barátságrl volt szó és valószínűleg mindketten lányok
2020. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!