Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gáz, hogy elvileg felnőtt...

Gáz, hogy elvileg felnőtt nőként kiborultam ezen?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm ma jelentette be, hogy nem fog jönni a születésnapomra (szombaton lesz), mert búcsúztatják egy olyan munkatársát, akit amúgy gyűlölt. Ha nem veszel részt a vállalati ivászaton, nem ér semmi retorzió, ezt onnan tudom, hogy én is ott dolgoztam régebben, így ismerkedtem össze a lánnyal. De fordított esetben csak bekamuznám, hogy haldoklik a hörcsögöm, nem megyek, vagy mit tudom én.

Közben mindenki picsog, hogy neki múlt héten kényelmesebb lett volna, meg most hívta a gimis haverja, hogy a városban lesz aznap, nem lehetne-e jövő hétre rakni (nem, hozza a haverját is, téma lezárva).

Három hete előre egyeztettem mindenkivel, hogy jó-e neki az időpont. A haverjaim közül, ha egy-kettő hiányzik, az nem tragédia, de egyrészt nem csak egy-két emberről van szó, másrészt az, hogy a legjobb barátnőm közölte három héttel azután, hogy megbeszéltük, hogy inkább részt vesz a céges bulin, mert úgy illik, és majd beugrik egy-két órára, az nagyon fáj. Nem tudom eldönteni, hogy most a haverjaim suttyók (vagy csak nincs bátorságuk megmondani hogy igazából nem kedvelnek), vagy tényleg ennyire rossz ember vagyok, aki nem érdemli ezt meg. Most már nagyon szégyellem magam, hogy azt gondoltam, hogy majd a kedvemért, meg mert tudják, hogy nekem ez fontos, hiszen soha az életben nem volt még megünnepelve a születésnapom, majd hajlandóak lesznek összehozni. Inkább már nem is mondom nekik, hogy nekem ez rosszul esik, mert komolyan úgy érzem, hogy az én szégyenem, hogy egyáltalán mertem azt feltételezni, hogy érek ennyit nekik. Meg most tényleg szánalmas hozzáállás a részemről, hogy nem egy félórás beugrást szeretnék a legjobb barátnőmtől, hanem egy egész estét?

Ti hasonló helyzetben hogy reagálnátok? Aki jön, jön, maximum beqrtok egyedül, vagy lefújnátok, vagy egyáltalán magatokra se vennétek, és csak én vagyok hisztis?

23/L (csütörtökön 24)


2018. aug. 28. 02:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól értem, senki nem fog elmenni?

Nem keresném őket többé, és nem is mennék, ha hívnak.

Nem a barátaid, sajnos ez van.

Én aut tenném, hogy aki jön, jön, aki nem, azt lehúznám a klotyón a fenti módon.

És nem vagy hisztis. Normális ember nem csinál segget a szájából.

2018. aug. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
igazad van, gáz haverjaid vannak. keress újabbakat :(
2018. aug. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem pedig túlreagálod.

Elvárod azt, hogy barátnőd félretegyen mindent, mert te szülinapi bulit tartasz.

.

Az emberek többsége utálja főnökét, munkatársai közül akár többet is, mégis a heti 7 napból ötször bemegy munkahelyére.

Mert szükség van a bérre.

Ha barátnőd nem megy el az utálatos munkahelyi összröffencsre, még jobban elmérgesedik a helyzete.

Te elvárod 'legjobb barátnődtől', hogy kedvedre tegyen, de te a 'legjobb barátnője' vagy, ha kivánságod teljesítésével őt hosszú időre lehetetlenebb helyzetbe akarod hozni?

.

"egyáltalán mertem azt feltételezni, hogy érek ennyit"

Ezt feltehetné barátnőd is.

.

"beqrtok egyedül"

Tedd azt, legalább másnap is emlékszel arra a napra, ami tulajdonképpen nem is a te érdemed, hiszen nem te akartad aznap meglátni a napvilágot, hanem anyádnak úgy sikerült.

2018. aug. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha senkinek nem jó az időpont, akkor én nem ragaszkodnék görcsösen pont ahhoz a naphoz.
2018. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
95%

Ugyanígy jártam a 18. születésnapomon. Elmentem, és nem volt ott senki. 2 embert tartottam meg a társaságból (15-ről indult), a legjobb barátnőm az esküvőjére is elfelejtett meghívni. Szóval 15-ből 12 év alatt 0 emberem maradt.


Nyisd fel a szemed, az ilyen nem barát.

2018. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ott dolgoztam. Számtalan munkahelyi ivászatot kihagytam, mert úgy gondoltam, hogy a péntek-szombat estéket hadd töltsem már azzal, akivel akarom. Nem lett ebből soha semmi probléma benn. Mivel egy helyen dolgoztunk (leírom még párszor a nyomatékosítás kedvéért), pontosan tudom, hogy mekkora galibát okoz nem elmenni egy ilyen rendezvényre: semekkorát.

A barátnőm meg már egy hónapja azt magyarázza, hogy milyen jó, hogy végre felmondott ez a gyökér és eltűnik az életéből, stb. Tehát egy hónapja tudja, hogy felmondott és most lesz az utolsó napja, tehát a búcsúztatója is :') Akkor miért nem tudott előbb szólni? Én nem tudtam, hogy az ő munkatársa mikor távozik, csak azt, hogy hamarosan.

Tartok tőle, hogy más időponton ugyanez történne. Meg ha dec. 18-án fog legközelebb kénylemesen ráérni a csapat, akkor mit csináljak az augusztusi születésemmel? :D Ez RÓLAM SZÓL. Ezen az egyszer öt órán hadd legyek már önző, hadd várjam el, hogy kivételesen ők alkalmazkodjanak kicsit.

Annyi biztos, hogy ezentúl én is ugyanilyen kényelmes leszek. Nem fogom költöztetni őket, ha aznap épp wowozni kell, oldják meg taxival, kisegíteni se fogom őket hó végén, hiszen nekem kell a pénz az akciós koncertjegyekre, ők meg úgyis csak felzabálnák. És le is fogom mondani a találkozóinkat más haverokra hivatkozva, gyakran, és olyanokat, ami a másiknak lenne fontos.

2018. aug. 28. 11:44
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Neked egy barát kell, egy fél órás "beugrásra". El nem eresztenéd egész éjszaka. :P
2018. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, száz százalékig igazad van abban, amit a kommentben írtál.
2018. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Az eleg farok dolog volt a baratnodtol, hogy 3 hete megbeszeltetek valamit, erre o lemondja, hogt inkabb megse. Velem parszor mar eljatszottak ezt tobben is, aztan meguntam, nem kerestem oket tobbet, hogy mikor talalkozunk. Ha annyira akarnak tolem valamit, akkor majd keresnek. Azota sem tortent semmi. Ezek utan en sem vagyok hajlando masok utan futni, inkabb kerestem mas tarsasagot :'D
2018. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

"Ezen az egyszer öt órán hadd legyek már önző, hadd várjam el, hogy kivételesen ők alkalmazkodjanak kicsit.


Annyi biztos, hogy ezentúl én is ugyanilyen kényelmes leszek. Nem fogom költöztetni őket, ha aznap épp wowozni kell, oldják meg taxival, kisegíteni se fogom őket hó végén, hiszen nekem kell a pénz az akciós koncertjegyekre, ők meg úgyis csak felzabálnák. És le is fogom mondani a találkozóinkat más haverokra hivatkozva, gyakran, és olyanokat, ami a másiknak lenne fontos."

Jól teszed! - de mindenesetre vegyél magadnak egy tükröt, mert más barátod nem lesz, csak akit abban látsz.

2018. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!