Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gáz, hogy elvileg felnőtt...

Gáz, hogy elvileg felnőtt nőként kiborultam ezen?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm ma jelentette be, hogy nem fog jönni a születésnapomra (szombaton lesz), mert búcsúztatják egy olyan munkatársát, akit amúgy gyűlölt. Ha nem veszel részt a vállalati ivászaton, nem ér semmi retorzió, ezt onnan tudom, hogy én is ott dolgoztam régebben, így ismerkedtem össze a lánnyal. De fordított esetben csak bekamuznám, hogy haldoklik a hörcsögöm, nem megyek, vagy mit tudom én.

Közben mindenki picsog, hogy neki múlt héten kényelmesebb lett volna, meg most hívta a gimis haverja, hogy a városban lesz aznap, nem lehetne-e jövő hétre rakni (nem, hozza a haverját is, téma lezárva).

Három hete előre egyeztettem mindenkivel, hogy jó-e neki az időpont. A haverjaim közül, ha egy-kettő hiányzik, az nem tragédia, de egyrészt nem csak egy-két emberről van szó, másrészt az, hogy a legjobb barátnőm közölte három héttel azután, hogy megbeszéltük, hogy inkább részt vesz a céges bulin, mert úgy illik, és majd beugrik egy-két órára, az nagyon fáj. Nem tudom eldönteni, hogy most a haverjaim suttyók (vagy csak nincs bátorságuk megmondani hogy igazából nem kedvelnek), vagy tényleg ennyire rossz ember vagyok, aki nem érdemli ezt meg. Most már nagyon szégyellem magam, hogy azt gondoltam, hogy majd a kedvemért, meg mert tudják, hogy nekem ez fontos, hiszen soha az életben nem volt még megünnepelve a születésnapom, majd hajlandóak lesznek összehozni. Inkább már nem is mondom nekik, hogy nekem ez rosszul esik, mert komolyan úgy érzem, hogy az én szégyenem, hogy egyáltalán mertem azt feltételezni, hogy érek ennyit nekik. Meg most tényleg szánalmas hozzáállás a részemről, hogy nem egy félórás beugrást szeretnék a legjobb barátnőmtől, hanem egy egész estét?

Ti hasonló helyzetben hogy reagálnátok? Aki jön, jön, maximum beqrtok egyedül, vagy lefújnátok, vagy egyáltalán magatokra se vennétek, és csak én vagyok hisztis?

23/L (csütörtökön 24)


2018. aug. 28. 02:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Dubitus. Már most sincsenek barátaim :) Annyira szégyellem magam, hogy elhittem, hogy ők azok lennének.
2018. aug. 29. 14:00
 12/13 anonim ***** válasza:

25 lettem nem rég. Már megtanultam, hogy a barátságban csak csalódni lehet. Cserben hagynak, kibeszélnek, ártanak és nem számítasz nekik semmit, miközben mondjuk neked a világot jelentik. Soha ne engedj magadhoz túl közel senkit.


Még tinikoromban volt egy jó kis baráti köröm. Ebből volt három lány, aki a legközelebb állt hozzám. Már egy éve tudtam, hogy lesz egy számomra fontos rendezvény, amire feltétlenül el szeretnék menni. Készültem rá, veszegettem hozzá mindenfélét, gyűjtöttem rá, még egy-két hónappal előtte is mondták, hogy tudnak jönni, aztán mégsem. Az volt életem leggázabb napja. Esett is, párommal mentem csak kettesben, feszült volt a hangulat is emiatt. Jobb lett volna, ha ott lett volna az a még pár fontos ember, azért többedmagával jobban érzi magát az ember. Ez lett volna a lényege.

Na onnantól kezdve aztán megtört bennem valami. Nem tudom, hogy konkrétan ez volt-e a kiindulópontja, de aztán elkezdett leépülni a kapcsolatom velük. Persze én is néha gázul viselkedtem, volt ennek több aspektusa is, később ők is alkottak nem szép dolgokat, de az biztos, hogy akkor ezzel keményen odaszúrtak és még csak nem is vették észre, nem tartották olyan nagy dolognak. Nagyon készültem pedig rá, hogy ez a mi napunk lesz, hogy elszórakozunk majd, erre képesek voltak letojni, miközben tudták, hogy mennyire fontos nekem.


Pár évre rá megismertem egy lányt az OKJ suliban. Sosem hittem volna, de miután onnan eljöttem, kiköltöztem külföldre, továbbra is nagyon jókat elbeszélgettünk, tartottuk a kapcsolatot. Már-már igazi barátság szintre fejlődött, amikor egyszer egy poénnak szánt soromon kiakadva olyan stílusban szólt be nekem, hogy "letilt a gäcibe" és hogy én őt ne is keressem. Miközben semmit nem gondoltam mögé és olyan dolgokon elpoénkodtunk, hogy leírni sem merem, fogalmam sem volt, hogy neki az a határ. Egy szóval sem említette ezt. Nem gondoltam volna, hogy annyi évnyi ismeretség után, őszinte és mély beszélgetések után azt gondolta, hogy én ártó céllal írtam ezt neki. Ha mégis bántotta, nem értem, miért nem lehetett értelmesen tudatni velem ahelyett, hogy úgy leoltott, mint egy idegen troll kommentelőt Facebookon. Ott esett le, hogy semmit nem számítok akkor neki. Nekem nagyon fontossá vált, de neki egy kattintásba került volna, hogy engem letiltson egy félresiklott vicc miatt.


Itt döbbentem rá, hogy nem szabad tehát senkit közel engedni. Ha beszéltek pár sort, beszéljetek, de ne függjön tőle a boldogságod. Amit most tehetsz, hogy otthon töltöd a szülinapod vagy valamelyik ismerősödhöz csapódva elmentek egy szórakozóhelyre. Erőltetni ezt a "gyere el" dolgot felesleges szerintem.

2018. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is el lettem küldve melegebb éghajlatra olya dolog miatt, amiben még csak felelős sem vagyok igazán. Évtizedes barátságok mennek a levesbe jelentéktelen hülyeségek miatt.
2018. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!