Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogosan szeretném...

Szerintetek jogosan szeretném megszakítani ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel már két éve jóban vagyunk, de egyre inkább kényelmetlenül érzem magam mellette. Állandóan valami problémája van, és mikor kérdezem tőle, hogy mi a baj, az istenért sem mondja meg, csak depizik egész nap.Illetve egyszer megmondta, hogy úgy érzi, nincsenek barátai, Én meg megkérdeztem, hogy akkor Én mi vagyok? Erre Ő csak annyit mondott: "Jó jó de te alap vagy". Most ezt lehet többféleképpen is értelmezni, de Én ezt egy " ha nincs ló, jó a szamár is" felfogásnak értelmeztem. Amikor beszélgetni szeretnék vele, szinte minden egyes alkalommal előveszi a telefonját, és közben másnak írogat. És elmondtam neki ötvenszer, hogy ezt ne csinálja, mert konkrétan telibeszarva érzem magam, de tíz perc múlva újra nyomkodja azt a nyomorult telefont. :( Vannak persze kedves, jókedvű percei, nem azt mondom, hogy nincs pillanat, amikor nem tudunk normálisan elbeszélgetni, de az előbb felsorolt dolgok nagyon tudnak frusztrálni. És tudom hogy " egy barátot ne akarjak megváltoztatni" de szerintem például az, hogy ne szarjon le, miközben neki beszélek az nem nagy kérés. Beszéltem már vele erről, elmondtam neki konkrétan a problémáimat, de csak megsértődött és tagadta.

Bocsánat az esetleges helyesírási hibákért, illetve a szóhasználatért!


2018. szept. 10. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos, ha ezt hagyni akarod.

Ha úgy viselkedik veled, akkor úgy gondolom nem vagy neki elég fontos.. nem szep dolog nem figyelni a másikra, főleg ha már szóltak is érte..

Ha nem érzed jól magad ebben a barátságban akkor szerintem jelezd neki első körben, hátha veszi a lapot. Ha nem, akkor meg mondd el a problémádat és szakítsd meg vele a baráti kapcsolatot, legyetek csak haverok, vagy akar teljesen meg is szüntethetitek ezt a kapcsolatot

2018. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Osztálytársam kb pont ugyanilyen, énnmár elengedtem, ha nem kedvel/tart barátnak, akkor ez van ...

Szerintem keress új barátokat,efy ilyen emberre nen érdemes időt pazarolni, nem fog változni.

2018. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy ez nem barátság.
2018. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled. Nekem is volt már ilyen "barátom", kipróbáltam hogy nem keresem őt, mondanom sem kell, évek óta nem beszéltünk.
2018. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ne szakítsd meg vele teljesen a kapcsolatot de barátkozz mással is.amikor jó napja van , érdemes vele lenni akkor tedd meg,amúgy legyél másokkal.
2018. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne barátként kezeld, hanem haverként. Én megmondanám neki, hogy , ha nem hajlandó letenni azt a rohadt telefont amikor te ott vagy, akkor te köszönöd szépen, ha akarja szóba állsz vele, amúgy meg fel is út le is út, nem fogod hallgatni a nyavalygását. Így már lehet, hogy elgondolkodik rajta, ha tényleg olyan nehezen talál barátokat, hogy upsz az egyetlen megértő ember elpatkolt mellőlem, hát akkor már csak a mobilom maradt, jaj ne! Ha energiavámpír típus akkor meg főleg menekülj, mert arra igazán nem kellesz, hogy te legyél az "alap" akinek mindig lehet panaszkodni, de amugy meg nem is foglalkozik veled. Siránkozzon a telefonjának, az biztos meghallgatja majd! XD
2018. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket! ^^ Innentől kezdve tartom tőle az öt lépés távolságot.
2018. szept. 10. 21:18
 8/9 anonim ***** válasza:

"Jó, jó de te alap vagy."


És akkor? Nem elég 1 barát? Vagy minek még több? Nekem folyamatosan épültek le több éves barátságaim utóbbi hónapok során, míg nem 1 barátom maradt, akiről meg sem gondoltam volna hogy ilyen jó baráti kapcsolatom lesz és miután emezek eltűntek, akkor esett le hogy vele évek óta beszélek ugyanúgy, ha kimarad pár nap, utána pedig megtaláljuk egymást, nincs is szükségem több jött-mentre.


Bocsánat az OFF-ért, csak leírtam a tapasztalatomat, hogy az olyan (fent: ilyen) kapcsolatokat próbálni leépíteni, ha folyatatódik, akkor tegyen ő is, ha nem akkor pedig jobb megszüntetni ezt az egészet. Igen, jogosan.

2018. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébként azóta próbált velem beszélni a csaj, de már annyira elegem van,hogy ugyanazokat a köröket lefutja ( Nem figyel, otthagyom, visszahízelgi magát) hogy már unom. Jó is ez így.

Utolsó: Nem baj, hogy offoltál, örülök ha írtok tapasztalatokat :)

2018. szept. 13. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!